Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

'İktidar Olursak İsraille Barışacağız'

U Çevrimdışı

ummudamla

Üye
İslam-TR Üyesi
'İktidar Olursak İsraille Barışacağız'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Korutürk, İsrail'le ilişkilerin bozulmasından şikâyet etti.
30 Mart 2011 / 14:48

ABD'deki temaslarını sürdüren CHP heyeti, dün "Washington Institute" adlı düşünce kuruluşunun toplantısına katıldı. Heyete başkanlık eden Genel Başkan Yardımcısı Osman Korutürk, burada yaptığı konuşmada, hükümetin dış politikasını eleştirdi. İsrail'i kastederek komşularla ilişkilerin bozulmasından şikâyet eden Korutürk, iki ülkenin ilişkileri onarmanın yollarını bulması gerektiğini savundu. İktidara gelmeleri halinde de CHP olarak bu yönde çaba göstereceklerini vurguladı. Türkiye-İsrail ilişkilerinin sadece iki ülke değil, dünya barışı için önemli olduğunu dile getiren Korutürk, "Şimdi bu ilişkilerin bozulmasıyla, eski pozisyonumuzu kaybettik ve Türkiye, artık İsrail'in güvendiği bir partner değil. Türkiye'nin artık Ortadoğu barış sürecine müdahale edecek pozisyonu yok. Biz bu sorunun çözümüne katkı sağlamak istiyoruz ancak İsrail ile ilişkilerdeki değişim, bizim iki yıl önceki pozisyonumuza sahip olmamıza imkân vermiyor." değerlendirmesini yaptı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir ahmedi necad bir de tayyip erdoğan, pek fark göremiyorum, israili lafda topa tutmakta üstlerine yok ancak iş icraata gelince aman abi biz ettik sen etme.

Bu zihniyet külliyen düşman olsa ne yazar. Kafir kafirliğini yapıyor, münafıklar da üstlerine düşenleri.

Kafirle münafık arasında güzel bir çizgi var. Kafir ben kafirim der bunu saklamaz. Sorun münafıklarda, islam görünürler ancak darbeyi kafirlerden çok vururlar.

senben Çevrimdışı

senben

Üyeliği İptal Edildi
Banned
al birini vur ötekine hepsi birbirinin aynısı değişen sadece isimler biri ampül biri başak biri ok hizmet ise amerikanın uşaklığıdır.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bir ahmedi necad bir de tayyip erdoğan, pek fark göremiyorum, israili lafda topa tutmakta üstlerine yok ancak iş icraata gelince aman abi biz ettik sen etme.

Bu zihniyet külliyen düşman olsa ne yazar. Kafir kafirliğini yapıyor, münafıklar da üstlerine düşenleri.

Kafirle münafık arasında güzel bir çizgi var. Kafir ben kafirim der bunu saklamaz. Sorun münafıklarda, islam görünürler ancak darbeyi kafirlerden çok vururlar.

ahim ALLAH celle celaluhu razi olsun 12 ciltlik kitabi iki cumleye herkesin anlayabilecegi dile indirmissin :)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
dünya da 2 şey için sebeb olmasına gerek yoktur.
birincisi israilin insan öldürmesi için sebebe gerek yok
ikincisini merak edene özelden yazacam :D

Üst Ana Sayfa Alt