Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu İlk Türk Kimdir ? Bulundu !

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hakikaten degilmi ellerinin ic kisimlari sanirim yarali herhalde o yuzden mikrop kapmasin diye oyle yapiyorlar degilmi :) :) :)

:yale:yale:yale

Amel-i Sâlih Çevrimdışı

Amel-i Sâlih

Üye
İslam-TR Üyesi
VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR BEYLER ! BU VATANIN EKMEĞİNİ YİYİP BU VATANA İHANET ETMEK HANGİ DİNDE VAR SORARIM SİZE ! EY ABDULHAK DENEN DİN TÜCCARI SAPIK HERİF ! SEN ŞEYTANLA AYNI İPTE OYNUYORSUN. ŞEYTAN SANA PİS AMELLERİNİ GÜZEL GÖSTERİYOR FARKINDA DEĞİLSİN. NE ZAMAN UYANICAKSIN ALLAH BİLİR.

Ne bir ayet ne bir hadis, sadece boş boğazlık. Kabadayı ağzı senin kurtuluşun olmaz unutma!

Her foruma lazım bir kişilik aslında. Yalanları döküp ortaya çıkaran ve gerçeği kanıtlayan biri mutlaka gerekiyordu. Duamız doğru yola ulaşmandır.

Allah (c.c.) hepimize hayırlı ilim nasip etsin.

K Çevrimdışı

Kumtanesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum...

kardeşim eklediğiniz videoları malesef izleyemedim..mümkünse onları indirebileceğimiz bir link olarak verebilirmisin ? zira verdiğiniz sitede indirme linkide bulunmuyor..

S Çevrimdışı

serdar32

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm cümlenize.Müslaman için ne ırk nede devletin önemi olmadığını düşünenlerdenim.Zati müslüman müslamın kardeşidir diye boşa söylenmemiş.Peygamberimizin savaşlarında aynı ırk ve dahada ötesi kardeş kardeşle,baba oğluyla savaşmışdır.Buda islamda önemli olanın inanç olduğu apaçıkdır.Dost bağının bülbülüyüm nickli arkadaşa şunu sölemek isterim.Bu vatan alkışlarla değil Allah'u Ekber nidalarıyla alınmışdır unutma.Atatürk'ke gelince akıllı adam yada başka bir akıllı adamın kumandasında olma ihtimalide olabilir (koplo teorisi üretmek istersek tabi) ama annesi zubeyde hanım aşırı derecede dindar biri olmasından dolayı inancından şüphe etmekde zorlanıyorum.Belki sonradan yaşadıkları olumsuzluklar nedeni ile zayıf imanla ,islamdan şüphe edip yanlışlara iştikalde etmiş olabilirde ama bunların hepsi sadece varsayım malesef.Biri gitşu türkleri imansızlaştır dese.Hiçkimse Atatürk'ün yaptıklarını yapamaz kanımca.Zati M.Kemal'i savunanlarında allahla ve dinle alakaları olmadığını düşününce,insan çokda görmüyor bunların yaptıklarını.Malesef müslümanlar arası nifak sokarak,(devlet,millet,toprak,meshep vs...)bu sayede müslümanlar arası dayanışma vede yardımlaşmayı baltalamışlar ve birleşmelerini önlemişlerdir.Her bir müslüman toprağı parça parça çeşitli yalan dalaverelerle saldırıp istikrarsızlaştırarak uzun vadeli planlarını yürütüyorlar.Peki biz ne yapıyoruz.Bunlar türk değil zati,arapdan dostmu olur,aman boşver topraklarını yahudilere satarken bizemi sordular... gibi böle uzar gider.Bu düşünceleri bilinç altımıza yerleşdirdiler hep.1 yahudi veya hiristiyana karşılık binlerce müslümanı en aşağılık şekilde katledipde,ölenleri teröris göstermeyi başaran ve bunu sözde müslüman kişilere bile söyletmeyi başaran kurnaz kişilerin karşısında şansımız nedirki dimi.Bize Moğolları tek çatı altında toplamayı başarmış Timuçin (Cengizhan) Gibi biri lazım.Allah müslümanları korusun,çünkü kardeşlerine sahip çıkmakdan korkan nesiller yetişiyor.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Timuçin (Cengizhan) da kafirdir, Hulagu da, Atilla da, Kürşat ta, M. Kemal de.
Bize Ömer gibi, Hamza gibi, Selahaddin gibi , Usame gibi Musluman kahramanlar lazım.
Yukarıdaki sözlerinin de bir kısmı laf salatası!

S Çevrimdışı

serdar32

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Timuçin (Cengizhan) örneğini verirken onun toplayıcılığından ve birleştiriliciğinden esinlenerek söledim.Yoksa ne mubarek adamdır kalksada bizi kurtarsa demedim.Ayrıyaten tarihi yazanların hangi taraflı yazdığı vede dini imanını çokda bilmiyoruz çünkü bize çok uzak bir zamanda yaşamışlar.Belkide Timuçin Allah'a inanıyordu,belkide inanmıyordu bunların hepsi muamma ama gerçek olan bişe varsa oda tarihe adını yazdırmış olmasıdır.Neyse konumuz bu değil dağılmasın.Yukarda verdiğin örneklerde çok iyi Useme hariç.Useme yakın tarihde yaşamış biri Amerika'nın ajanı olma ihtimali hiçde hafife alınacak cinsden değildir.Laf salatası diye tabir ettiklerini açki tartışa bilelim.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Timuçin (Cengizhan) örneğini verirken onun toplayıcılığından ve birleştiriliciğinden esinlenerek söledim.Yoksa ne mubarek adamdır kalksada bizi kurtarsa demedim.Ayrıyaten tarihi yazanların hangi taraflı yazdığı vede dini imanını çokda bilmiyoruz çünkü bize çok uzak bir zamanda yaşamışlar.Belkide Timuçin Allah'a inanıyordu,belkide inanmıyordu bunların hepsi muamma ama gerçek olan bişe varsa oda tarihe adını yazdırmış olmasıdır.Neyse konumuz bu değil dağılmasın.Yukarda verdiğin örneklerde çok iyi Useme hariç.Useme yakın tarihde yaşamış biri Amerika'nın ajanı olma ihtimali hiçde hafife alınacak cinsden değildir.Laf salatası diye tabir ettiklerini açki tartışa bilelim.

dur ben açayım sende olabilrsin bende blkide herkes olabilir ama benim aklım ve hislerim değil diyor hata örnek bir münin diyor

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Şaka mı yazıyorsun, yoksa bizi mi deniyorsun! 1.000.000. müslümanı katleden kafirden müslüman olabilir diye mi bahsediyorsun? Cengizhanla savaşan Şeyhulislamlar var! Dini de belli : Küfür.

Kendine önder seçeceksen musluman seç ki, önderlerimizle haşrolunacağız. Usame'ye abd ajanı iftirası yahudi ve kafirlerin çıkarmasıdır ki, senin gibilerin aklına şubhe takıp, destek vermenizi engellemişlerdir.
Laf salatası, son yazından sonra hafif kaldı. Zırva. Sen işine bak

M Çevrimdışı

mhmet8

Üyeliği İptal Edildi
Banned
müslümanlarla savaşan biri adını tarihe yazdırsa ne olur yazdırmasa ne olur...burda müslüman liderlerden örnek vermeyip bi kafirden örnek veriyorsun...bi yönden kavmiyetçilik yapıyorsun

S Çevrimdışı

serdar32

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Uhud savaşında Peygamberimiz birkaç kâfire bedduâ etmişti. “Vahşî’ye niçin lanet etmiyorsun” dediklerinde, buyurdu ki: Miracda, Hamza ile Vahşî’yi kolkola, birlikte cennete girerlerken görmüştüm Hicretin sekizinci yılında, Mekke fethedildiği gün, Vahşî, Mekke’den kaçtı. Bir zaman uzak yerlerde kaldı. Sonra pişman olup, Medine’de mescide gelip, selam verdi. Resulullah efendimiz selamını aldı. Vahşî dedi ki: - Ya Resulallah! Bir kimse Allaha ve Resulüne düşmanlık yapsa, en kötü, en çirkin günah işlese, sonra pişman olup temiz iman etse, Resulullahı canından çok seven biri olarak, huzuruna gelse, bunun cezası nedir? Resulullah efendimiz buyurdu ki: - İman eden, pişman olan affolur. Bizim kardeşimiz olur. - Ya Resulallah! Ben iman ettim. Pişman oldum. Allahü teâlâyı ve Onun Resulünü herşeyden çok seviyorum. Ben Vahşî’yim. Resulullah efendimiz, Vahşî adını işitince, Hz. Hamza’nın şehit edilmiş hâli gözünün önüne geldi. Ağlamaya başladı. Vahşî, öldürüleceğini anlayarak kapıya yürüdü. Eshab-ı kiram kılıçlarına sarılmış, işaret bekliyordu. Vahşî, “Son nefesimi alıyorum” derken, Cebrail aleyhisselam geldi. Allahü teâlâ buyurdu ki: - Ey sevgili Peygamberim! Bütün ömrünü puta tapmakla, kullarımı bana düşman etmeye uğraşmakla geçiren bir kâfir, bir kelime-i tevhid okuyunca, ben onu affediyorum. Sen, amcanı öldürdü diye Vahşî’yi niçin affetmiyorsun? O pişman oldu. Şimdi sana inandı. Ben affettim. Sen de affet! Herkes, "Öldürün!" emrini beklerken, Resulullah efendimiz buyurdu ki: - Kardeşinizi çağırınız! Kardeş sözünü işitince, saygı ile çağırdılar. Peygamber efendimiz Vahşî’ye, “affolunduğunu” müjdeleyerek buyurdu ki: - Fakat, seni görünce dayanamıyorum, elimde olmadan üzülüyorum. Hz. Vahşî, Resulullahı üzmemek için, bir daha yanına gelmedi. Mahcup, başı önünde yaşadı. Aynı mızrak ve okla yalancı peygamber Müseyleme’yi öldürdü ve büyük hizmet etti. Hz. Osman zamanında vefat etti. Şimdi diyeceksinizki iyide timuçinle H.Z Vahşi ne alaka.Okuduğum bazı kaynaklar Timuçin'inde Allah'a inandığını Sölemesi kesin olmasada böyle.Ne oldum değilde ne olucam demek önemli.Abdulmuizz Hoşgörü dini olan İslam'ı tartışırken biraz daha hoş görülü konuşmanı beklerdim.Bazı gerçekleri belki benden daha çok biliyor olabilirsin ama bu karşındaki kişiye böle sert cümleler kurarak kişisel bir havaya sokmana hiç gerek varmı?Useme Bin Ladin'e gelince Savaş dahi olsa intihar komondoluğu yapmanın,sivilkişilere saldırmanınki arada çoluk çocuk ölümleri gibi.Böle bir düzene ön ayak olanın islamla nasıl bir bağı olabilirki,varmı İslam'da böle bir savaş çeşidi?Bu tür savaşların hem İslam'a hemde Cihad adına yapılan savaşlara zarar verdiğini düşünüyorum.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ama annesi zubeyde hanım aşırı derecede dindar biri olmasından dolayı inancından şüphe etmekde zorlanıyorum.

Kamalin annesinin kim oldugunu Kadir Misiroglu'na bir sorun bakalim, muellifin kendisi din dusmani da degildir hem.

Bize Moğolları tek çatı altında toplamayı başarmış Timuçin (Cengizhan) Gibi biri lazım.Allah müslümanları korusun,çünkü kardeşlerine sahip çıkmakdan korkan nesiller yetişiyor.

Bu talihsiz sozu ancak RasulUllah s.a.w.s.'in bile siyerini bilmeyen bir agiz soyleyebilir.
RasulUllah s.a.w.s. ; Bir kavmi sifirdan, hiclikten muvahhidlige tasimis, 10 sene devlet baskanligi ve ordu kumandanligi yapmis, o zamanin super gucu Bizans uzerine ordular gondermis.
SubhanAllah ! Allah rasulu s.a.w.s. bizim icin en guzel ornek degil midir ?

S Çevrimdışı

serdar32

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hata ettiğimi kabul ediyorum.Konuyu saptırmayalım daha fazla.İnşallah İslam alemi için hayırlı biri yada birileri çıkarda islam çağı başlar.

M Çevrimdışı

mehmetkiya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Irkçılık konusu günümüzün en önemli konularından. Allah razı olsun.

Fakat şunu belirtmek istiyorum. Ve lütfen söylediklerinde samimi olan buna da dikkat etsin:

Evet bilhassa geçmiş yıllarda koyu bir Türk Milliyetçiliği vardı. Günümüzde de hala Türk Milliyetçisi insanlar vardır.

Fakat habire insanları Türk Milliyetçisi olmakla itham etmeyi kendilerine görev edinmiş bazı Dindar! Kürt kardeşlerim milliyetçilik yaptıklarının farkında olsunlar.

Bugün temiz kalpli olup Türk Milliyetçiliğinin ne kadar kötü bir şey olduğunu, Mustafa Kemali vs başka şeyleri örnek verip anlatan Müslüman Türkler ve "bu konuda samimi" Müslüman Kürtler:
Pkk ve türevlerinden,
destekçilerinden,
"bizim eskiden hakkımızı yedi hep bu Türkler, pkk tabi ki öyle yapacak" "benim ırkımı inkar ettiler, benim ırkımı illa sayacaksınız" "ANA DİLDE HUTBE" "Sivil itaatsizlik eylemi kapsamında Cuma Namazı" diyenlerden,
geçen yıl Kürtçe Ezan okutanların,
bunu diyenlerin, bu konuda ısrarcı olanların, farkında olmadan Anti-Türklük, yada Baskın Kürtlük yapanların da aslında ırkçılık yaptığını, hadiste geçen "bizden değildir" ifadesini hak ettiklerini söylesinler.

İstediği kadar geçmişte hakları yenmiş olsun. Sonuçta bugün sadece bir ırk, bir dil uğruna dil döken insanlar istediği kadar Pkk partisine oy vermesin. Onlar kalplerini bilirler, Allah da onlardan iyi bilir. Ve söylemlerinde bir ırkçılık var ise Allah haddini bildirir.

Bu konularda gerek Türkler Pkkdan bahsederken, gerek Kürtler Türkçülerden bahsederken kalplerini iyi sorgulasınlar; bunu onların ırkçılığından dolayı mı söylüyorlar yoksa kendi ırkçılığından dolayı mı.

Ve tekrar rica ediyorum. Bu konulardan bahsedenler lütfen her ikisinin de Irkçılık olduğundan bahsetsin. Çünkü sadece Türk Milliyetçiliğinden bahsetmek, bazı Kürt kardeşlerimin gerek geçmişte gerekse günümüzde yaptıklarının Milliyetçilik olduğunun farkına varmasına engel oluyor. Sonra tutup Irk uğruna savaştığı gerek bazı hocaları, gerek bazı şeyhleri, ve gerekse tarikatları yoluna sapıyorlar. Belki burada yoktur öyle hiç kimse, fakat googleda aratıp bu sayfaya yönlenen bir çok insan var.

Ve üzülerek söylüyorum ki: Bugün Suriye'de müslüman halka zulme tüm anlatmalarıma "bilmiyorum altında başka bir şey olabilir" diye kendine küçük bir yol bulup kaçan bir arkadaşım var. Ve bu arkadaşım Türkiyede Pkk partisine oy vermiyor ama zamanında Kürtlerin bazı hakları alındı diye, Pkk ve partisinin yaptığı bazı şeylere hak veriyor. Ve soruyorum: Irkçılık adına yapılan şu girişime zerre kadar hak veren biri nasıl olur da Suriye halkına hak vermez? Sadece susuyor. Ve bu insan namaz kılıyor, sözde cemaatlerden farklı, kuran ve hadis okuyor. Sözde Irkçılığa karşı.

"IRKÇILIĞA KARŞI OLMA"NIN ADI BUGÜN BİR KESİMDE "TÜRKLÜĞE KARŞI OLMA" olarak koyulmuş. Nedir bu Türk düşmanlığı? Sizin Kürt düşmanlığı yapanlardan farkınız ne?

Selamun Aleyküm.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ırklara duruşumuz onların dinin yasak etmediği bölümüyle kültürlerine karışmamakla olacaktır, kendi kafamıza göre türklere, kürtlere, araplara adetler çıkartılabilecek değil.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah rızası için birlik olalım. Kimse yurdunu sevme demiyor. Ama bu vatanı Kuran ve Sünnet üzerine inşa edip öyle sevmek lazım. Türk vrya Türkiyeli müslüman kimliği güzeldir ama bizim hiçbir ırktan üstünlüğümüz yoktur. Sadece huyda ve güzel ahlakta yarışalım. Allah bizleri birbirimize düşürmesin. Uyanık olalım ırkçılığa kapılmadan islamda birleşelim. Allah vatanımızı korusun selamet versin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ırkçılık ilkelliktir. Ayrıca dinimizce de yasaklanmıştır.
Irklar vardır. Bu da Allah swt nin nimetlerinden dir.
Ama ırkçılık yasaklanmıştır. Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. Üstünlük takva iledir. Onun da takdiri ALLAH swt a aittir. Biz iyisini isteriz. Rabbimen gelene razı oluruz inşallah.

Irkçılık yaparak Yahudilerin bu ırkçılık mirasını mı onlardan aldınız diye ben de ırkçılara sorarım.

Üst Ana Sayfa Alt