Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İmamhatip Lisesinde Bir Sıranın Hali

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yoruma gerek varmı?

n1118293382_30265348_4938.jpg

n1118293382_30265344_3274.jpg

n1118293382_30265341_1973.jpg

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
zahmet olmazsa gerek vaR!

Neden İmam Hatip Lisesi olarak baktın anlamadım :rolleyes: diğer okullarda da bu var emin ol!

:confused:

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
abi şaşırma çünkü aile zoruyla gidenler var! ve sen bu kişilerden başka ne bekleye bilirsin ki !?

"merve" Çevrimdışı

"merve"

Üye
İslam-TR Üyesi
ben açıkcası şaşırdım
çünkü o kadar çok çocuk var ki okula gitmak isteyen ama kendisine fırsat tanımayanlar olunca gidemeyen biz aslında insanlar olarak çok nankörüz
elimizdekinin değerini kaybettikten sonra ancak anlayabiliyoruz
böyle yapan öğrencilere ALLAH islah etsin demekten başka söleyecek bişey bulamıyorum.
çünkü hayatta ilim öğrenmekten ve öğretmekten daha güzel olan ne vardır ki??????????????

sevmekse Çevrimdışı

sevmekse

Üye
İslam-TR Üyesi
şaşırma benım kardeşim şaşırma zorlada giden olsa isteyerek giden de olsa
isteyerek ve hep iyiği istemek duygusunun bastırılmışlığın resmıdır bu

sevmekse Çevrimdışı

sevmekse

Üye
İslam-TR Üyesi
utanmanın tükenişi, iffetin adının üzerine resımler çizmek çamur atmak gibi
ey bacım ne yaptın sen
kalemın amelini karaladı farkındamısın :(

"merve" Çevrimdışı

"merve"

Üye
İslam-TR Üyesi
haklısınız galiba imamhatip lisesinde durum böyle ise değer liselerde durum kimbilir nasıldır
durum içler acısı
bu gençlik nereye gidiyor
biz geleceğimizi böylemi emanet edeceğiz gençlere

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
imam hatip lisesine ait olduğunu gösteren bir belge yok. ama öyle olması da şaşırtıcı değil, sonuçta bütün okullarda bu vardır. okulda benim oturduğum sıra hep kazınmış haldeydi. bunlar iyi ki kazımamış :)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Başka okullarda olması farklı bir anlam ifade eder,ama sevmekse kardeşin anlatmak istediği gibi burası bir imamhatip sırası.
eğer imam hatip olduğundan emin değilseniz istenirse bu sıranın hangi okulda olduğunu yazabilecek kadar eminim

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hiç şaşrımayın kuran ların üzerine bile saçma sapan şeyleri yazarlar sıra ne ki

O Çevrimdışı

onnline

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
imam hatip okullarındaki sııranın böyle olması mümkün değildir.. aldanmayın.. fitne çıkarmaya meyil

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz. çok mu önemli bir konu ki. allah aşkına bu tür şeylerle boşa vakit geçirmeyin. selametle...

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeşlerim yapmayın ya o yaşlardan sizlerde geçtiniz...hangimiz normal düşünüyorduk yada ayaklarımız yere basıyordu?kardeşlerimizin o yaşlarda ne aklı normal çalışır nede duyguları Rabbim hidayet versin ve hepimize hideyet üzere yaşayıp müslümanlar olarak son nefesimizi teslim etmemizi nasip etsin komik olmayalım imam hatip sırasını eleştirmek çok tuhaf hepiniz meleksiniz maşallah... siz hiç wc ye yazı yazmadınızmı yada sıraya?

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Hatip Lisesinde ki kalabalığın içinden sağlam tevhidi akideye sağlam, müslüman kardeşlerimizin sayısı -bildiğim kadarıyla- maalesef bir kaç elin parmaklarını geçmiyor. Çoğu zorla örtünüyor. Erkeklerden ise aile baskısıyla gidenler çoğunlukta. Düz, Özel, Anadolu ve Meslek Liselerinden bahsetmeye sanırım gerek yok. Türkiye'de "medrese" gözüyle bakılan "kolpa medrese" İmam Hatip Liselerinin tek avantajı Arapça dersi ve başörtüsü serbestliği olsa gerek. Diğer liselerde tasmayı kısa tutmuşlar, bu okullarda ise tek fark ipi biraz uzatmışlar.

A Çevrimdışı

AbulLayl

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar gençliktir diye geçilmez bu.Dikkat edin, Rock denilen müzik türünün gruplarının isimleri yazıyor sıralarda.Gitar resimleri var.Hemde elektro.
Kalblerinde olan istekleri görebiliyor musunuz?

E Çevrimdışı

enes poyraz

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir babanın evladına üç görevi vardır
1-ona farz-ı ayın ilimlerini öğretmek
(Yani çocuğuna ALLAH'a şirk koşmadan rabbın ve ilahın vasıflarına göre yaşamayı)
2-ona zinakar olmayan, aklı başında mümin bir anne edinmek
3-ona bir isim vermek

Baba bu üç görevini yerine getirdikten sonra evladı üzerine hiçbir sorumluluğu kalmaz
Ama bu asli görevler yerine gelmezse küfrün dinin kültür olarak verildiği, kızlarımızın erkek çocuklarının
Şehvetinden sıraları kazıdığı tablolar görürüz, ilim okumaksa mevzu kur'an ap açık bir kitaptır diyor subhanallahü te'ala, arapça öğrenmekse mevzuu; mahmutçular öğretiyo üstelik tarikatlarına girmenede gerek yok. Dolayısıyla biyerlerde karışıklık varsa bu tevhidin olmadığını gösterir.

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben İmam Hatip mezunuyum o yüzden gördüğüm bu manzara hiç garip gelmedi bana.Çok fazla ahlaksızlık var.Çoğu kızlar kur'an dersıne girmek istemiyorlardı hatta ''babam beni zorla buraya gönderdi yoksa ben meslek lisesi istiyordum'' diyen öğrencilerın sayısı oldukça fazlaydı.Okulun hemen yanın da ise erkek öğrencilerin ders yaptığı okul vardı.Kız öğrenciler camdan sarkarak erkek öğrencilere asılıyorlardı.Tabı onlarda karşılıksız bırakmıyorlardı..Camdan cama gül atan mı dersınız mektup mu dersınız gerisini siz tahmın edin artık..Çoğu kez ikazda bulunmuştuk ama ıslah olmuyorlardı..

Üst Ana Sayfa Alt