Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imamın Aldığı Maaş Nasıl Helal Olur? / Nureddin Yildiz

• Konbuyu başlatan takva1
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Misafir
küfür sisteme sözleşmeleriyle biat ettirilen imamlara uydukça imamlara,diyanete ve bağlı oldukları laik ve demokratik sisteme bir itibar ve destek kazandırılmış olunmakta,bu nedenle aralarında organik bir bağ olduğunu düşünüyorum.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin Yıldızın da sohbetlerinde bulunmuş biri olarak diyorum ki ;

Sohbet güzel fakat benim bir türlü anlayamadığım bir noktada var.Bu toplumla ve Her türlü vakıf ve yöneticilerine dair.

Tevhidsiz Namaz İşe yarar mı?Tevhidsiz Camiye gidilse Cennet umulur mu?İman etmeyen bir toplum sadece Cumaları camiye giderek Müslüman olur mu? Hadi Hepsini Geçtim Tevhid Ehli Biri Hoca nın da söylediği gibi Laik Diyanetin Laik Camisinde İşi Olur mu?

Bu sorular arttırılabilir bunlar zihinlerde kesineşmeden neticeye vardırılamadan haydi hurra herkes camiye!!! Allah aşkına el vicdan!Az düşünelim arkadaşlar

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sohbet güzel, cok elestirilir ancak yine de basit bi kac seyden imamlara dokundurma yapmis hocaefendi.

Asil sorun milleti camiye toplamak degil asil sorun tevhidi anlatabilmek, hocanin sohbetleri güzel ancak hocaya demek isterdim o koltukda oturuyorsun güzel sohbetler yapiyorsun da sana gelenlere de neden tevhidi anlatmiyorsun, belkide anlatmistir umuyorum da anlatmis olsun.

Insanlarin camiye gelmekden cok tevhidi anlamasi gerek bunun icinde kimseye kizmadan , bu hoca niye anlatmadi bu seyh neden taguta deginmedi demeden kendimiz ögrenip anlatmamiz gerek.

Soruna yanit olarak da tevhidi anlayamamis, iman etmemis birinin kildigi namaz da tuttugu oructa bosu bosunadir.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sohbet güzel, cok elestirilir ancak yine de basit bi kac seyden imamlara dokundurma yapmis hocaefendi.

Asil sorun milleti camiye toplamak degil asil sorun tevhidi anlatabilmek, hocanin sohbetleri güzel ancak hocaya demek isterdim o koltukda oturuyorsun güzel sohbetler yapiyorsun da sana gelenlere de neden tevhidi anlatmiyorsun, belkide anlatmistir umuyorum da anlatmis olsun.

Insanlarin camiye gelmekden cok tevhidi anlamasi gerek bunun icinde kimseye kizmadan , bu hoca niye anlatmadi bu seyh neden taguta deginmedi demeden kendimiz ögrenip anlatmamiz gerek.

Soruna yanit olarak da tevhidi anlayamamis, iman etmemis birinin kildigi namaz da tuttugu oructa bosu bosunadir.

Nureddin Yıldızn yukarıda da yazdığın gibi sohbetlerinde bulunmuş biriyim.Allah için söylemek gerekirse kavram olarak değinmişlikleri vardır.Örneğin Ali Emiri Konferans salonunda İbni Teymiyye konulu bir sohbeti var şahsen büyülenmiştim çok güzel anlattı.Ancak diğer Vakıf ve dernek yöneticilerinde olduğu gibi Sisteme pek karşıt olamadan aşarıdan aşarıdan yapmaya çalışıyorlar bu işi.Tağut sadece Put muş gibi sadece Mekkeliler dönemindeymiş gibi anlatıyorlar sıkınıtı burada

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Misafir
1-Devlet kendi imamına uymazsa halkın uyması doğru mudur?
2-Batıl bir hüküm hak olana üstün kılınabilir mi?
3-Hakkı zelil kılan batılı yüceltenlerin imamı olur mu?
4-Diyanetin hangi fetvası halk üzerinde devlet tarafından uygulanıyor?
Bunları düşünürsek vay halimize.

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Misafir
tağutu türkiyede hocaların anlatamama sebebi ikrahtan..yoksa onlarda eminim can atıyor tağutu tam anlamıyla anlatmayı..anlatanlarıda devlet zaten tutuklayıp hapse atıyor..
Ikrahtan mi? Can kaybi mi var kafasina silah mi dayaniyor yoksa Maasinin kesilmesinden mi korkuyorlar...

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu cumhuriyeti kuran mustafa kemal masondur..islamı yıkmaya çalışmıştır diye bir konuşma yapsın..ertesi gün polis kapısına gelir..ebu hanzalayla metin kaplanda bu yüzden hapiste

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Misafir
tağutu türkiyede hocaların anlatamama sebebi ikrahtan..yoksa onlarda eminim can atıyor tağutu tam anlamıyla anlatmayı..anlatanlarıda devlet zaten tutuklayıp hapse atıyor..

Peki bu imamları zorla bu göreve mi getiriyorlar.Hakkı söylemeyeceğine yemin ederek sen bir görevde bulunmak istermisin?İmam adıyla bir ruhbanlık sınıfına benzer bir yapı oluşturulmuş zaten,islamda böyle imamlık diye bir ayrı sınıf mı var?Nice alimler hakkı söylemeyeceği yerde ve görevde bulunmayı red etmişlerdir.Burada bu şekilde kazandığının hesabını ahirette nasıl vereceksin diye sorarlar adama.

Diğer hocalar için söylüyorsan,bu konuda vereceği cevaplarda vereceği cevap suç teşkil ediyorsa,gerekçesini tam olarak açıklamalılar ve susmalılar ki başkaları neden sustuğunu merak edip gerçeği öğrensin.Lafları eğip bükersen anlayan kişiler de yanlış bir akideye sahip olur.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu cumhuriyeti kuran mustafa kemal masondur..islamı yıkmaya çalışmıştır diye bir konuşma yapsın..ertesi gün polis kapısına gelir..ebu hanzalayla metin kaplanda bu yüzden hapiste

Eğer İslamı Tam olarak anlatmıyorsa anlatmasın daha iyi hocam.
Namaz kılın namaz kılın diyip Tağuttan Bahsetmiyorsa nerede kaldı Bu Hocanın İmanı.
Buna bizim literatürde Belam demezler mi?

Üst Ana Sayfa Alt