Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imanımla Çelişkiye Düşmek Istemiyorum (kafa Kesmek Hakkında)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

Fucidin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm , 18 yaşında Şükür normal bir gencim.

Bu konuda size 2 soru ileteceğim.

Bir ayette Kafirlerin Başını vurun kelimesi geçiyor.Ben böyle bir şeyi yapacak irade'de değilim , insana ve hayvana eziyet edemem.Bana çok soğuk geliyor Bu yüzden ayetle ters düşüyorum.Allah bana o günü göstermesin ama Öyle bir durumda ben bunu yapabileceğimi sanmıyorum.

Ayrıca internette Kafa kesme videolarına erişebiliyoruz.Bunları izlemenin dinen hükmünü merak ediyorum.

Zevk almak için değil , neden izlediğimden 'de emin değilim ama Zevk için asla değil.Ben insan hayatına değer veririm.

çeçenler Rus askerlerin başlarını alıyorlar.Ve bunu acı çektirecek şekilde yapıyorlar Ben buna nasıl Müslümanlık diyeceğim Kanımı donduruyorlar.Burada ben mi haksızım yoksa bunu acı çektirerek ve Korku salarak yapan Çeçenlermi haksızlar ?

Lütfen açıklayıcı bir yoruma ihtiyacım var.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleykumusselam.

Kafa kesme videoları çeçen kardeşlerin islam ile çok haşır neşir olmadığı ve kontrolsüz oldukları döneme rastlıyor.Hem bu tarz videoların yayınlanması yasaklandı hem de artık acı çektirmeden yapılmaya başlandı.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acı çektirmeden kafamı kesilir akhi... biz onları anlayamayız... çünkü kendi öz bacımza tecavüz edilmedi, babamız evlatlarımız diri diri mezarlarda yakılmadı... hiçbirimizin bacısı uğradığı tecavüzden dolayı kendini asmadı... islamda esir alma konusunda biçok görüş hayır esir alınmaz ya fidye karşılığı salıverirsin ya takas yaparsın ya da öldürürsün... tabi videoya alma konusu da savaş zamanı düşmanın kalbine korku salmak için yapılmış bir hareket taspib edilir edilmez bilemiyorum

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aci çektirmekten kastım boğaznın ortasına bıçağı saplayıp KESEMEMEK.yoksa direk vurmuyor ki bıçağı :)

A Çevrimdışı

Ansar1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kimin umrunda keferenin geberirken aci cekip cekmedigi! Insalllah en siddetlisini ceksinler. Sunnettir, haktir. Banu Qurayza ya ve diger bir cok kisiye RasulAllah saw zamaninda bizzat ondan gelen emirle uygulanmistir (nadr bin harith, Uqba bin abu muayt...etc.) Hic bir mahzuru yoktur bilakis faydasi vardir.

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kuranda boyunlarını vurun ayeti var..ama boyunlarını doğrayın ayeti yok..konuyu açan birazda o videoların nasıl internetlere düştüğünü araştırsaydın..çeçenlerin kafa kesme videoları çekildiği zaman o birliğin başındaki adam sonra rus tarafına geçti..sonrada kasetleri dağıttı..amaçları müslümanları karalamak...adam kesmelerin öldürmelerin türkiyede pkkyla asker arasında yaşanmadığını mı sanıyorsun..ruslarında orda müslümanlara yaptıkları var..ama onların yaptıklarını videoya çektirip dağıtan bir münafık yok..sen git önce rusların amerikanların müslümanlara neler yaptıklarını öğren sonra müslümanları sorgula

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
uygulamadan kastın kellerinin kesilmesi mi yoksa kör bıçaklarla kesimleye çalışılması mı ?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle Toplumların oluşması Hak batılın Ayrılması , SAfların belirli olması gerekir böyle bir fiili yerine getirebilmek için.İnşAllah o Şartlar altında olduğu zaman;

Şu aşağıdaki linkde emirhan_K nickli kullanıcının paylaştığı tefsiri okumanı tavsiye ederm.

https://www.islam-tr.org/cihad-ve-islami-mucadele/36046-kafa-kesme.html

aydınlatıcı olmadı ise yine yaz üzerinde konuşalım

https://www.islam-tr.org/cihad-daru...islama-gore-kafir-oldurme-sekli-nasildir.html
şu link ise İslama Göre Kafir öldürme şeklini açıklamaktadır.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İslamda öldürülecek kişinin boynu (kılıçla) vurulur. Kafa (boyun) kesilirken aslolan öldürülecek kişiye en az acıyı (en güzel şekilde öldürmek) hissettirerek öldürmek için boyunun arka kısmından (enseden) keskin bir kılıç ile hızlı şekilde vurulup, beyinden geçen sinirlerin beyin ile irtibatını koparıp (acı) hissiyatı sonlardırarak öldürmektir.

abdulmuiz fida alıntı

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ki ayrıca kafa keserek öldürmenin maktüle verdiği acı diğer öldürme şekillerinden çok daha azdır diye bilmekteyim, yanlış da olabilir aklımda böyle kalmış.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahiler bıçak şahdamarın oldu bölgeden kesilirse saten beyine giden damarı kesersiniz buda beyin açı hissini kapatılır kişide sadece bir anlık açı hisseder ama kafası kopana kadar o açıyı hissetmez şahdamarından kesilirse açı duyma hissi 100/30 kadar düşer AllahuAlem

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet boyun vurularak yani tam şah damarı üzerinden profesyonel olarak yapılırsa bu o kişinin anlık acı çekip ve ve oradan akan kanın en şiddetli bir şekilde fışkırmasıyla kısa sürede ölümde gerçekleşir..şeri cezalarda amaç acı çektirmek değil verilen hükmün yani öllümün gerçekleştirilmesi amaç olandır..tabi oradaki olan hadiseler savaş ortamında kafirlerin masum veya mücahidlere uygulanan zulüm ve işkenceleri görenlerin o anda içlerindeki kinden dolayı fevri olarakta gerçekleşmiş olabilir..İslam Tarihi incelenirse görülecektirki fetih olan ülkelerde asla toplu katliamlar olmamıştır,ama onlar kafirler her fırsatta(haçlılar v.s.) girdikleri Müslüman topraklarda işkencelerin her türlüsünü denemişlerdir,hemde asker ve sivil,çocuk ayırt etmeden..eğer şu anda Onların yaptıklarına aynen onlar gibi uygulanmış olsaydı onların şu anda nesilleri kurumuştu..Elbettki Müslümanın özellikleri arasında asla aman dileyene kılıç kalkmazdı üstelik savaş meydanlarında bile,..ama kafirler hep daha önce olduğu gibi şimdide aynen İslam topraklarında Müslümanları ayırt etmeden işkencelerle öldürmeye devam etmektedirler..

F Çevrimdışı

Fucidin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Konu için uzunca bir mesaj yazmıstım ancak Yöneticiler tarafından onaylanmamış.Her neyse sağlık olsun , tek diyeceğim değerli yorumlarınız için Teşekkürker.Sağlıcakla kalın

A Çevrimdışı

Ansar1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
imanimla celiski bu nasil bir soz? bu kadar basit mi? bizleri en adi sekilde katleden bir kac soysuz keferenin gebertilme sekli seni imaninla nasil celiski icine sokuyor?
konu basligini degistirebilirmiyiz lutfen admin arkadaslar, her gordugumde tuglerim diken diken oluyor.

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kelle vurmanın bir amacıda kafirlerin kalplerine korku salmak değilmi?zaten sevimli görünen birşey olması beklenemez....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Konu gereksiz oldugu üzere kapatiyorum.

Allah cc sizleri kaldiramayacaginiz yükle sinamaz ancak insan ..............

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt