Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Insanın Bir Eşi Olmalı

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanın Bir Eşi Olmalı

İnsanın eşi olmalı,bakarken yüreğinin kabardığı,gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı..

Sabah gözlerini açtığında,yanında olduğunu görüp,şükürler etmeli Yaradana.Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...onsuzluk aklına geldikçe hüzün dolmalı yüreği..

Rüzgar onun kokusunu getirmeli,yağmur onun sesini.Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için.Akşam onu görecek diye,pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi.Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan,eve dönerken eşi.Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli.Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında,konuşmadan anlamalı derdini,tasasını,öfkesini,sevincini,coşkusunu...vs.Güven duymalı,herşeyiyle.Başını göğsüne koyup,huzurla uyuyabilmeli,tüm düşüncelerinden arınmış olarak.Babası,abisi,arkadaşı,dostu,sırdaşı,anası,çocuğu olmalı...Şımarabilmeli yanında.Kıskanılmalı zaman zaman da...

Bir eşi olmalı insanın...

Sabah yolcularken işine,içi acımalı,daha yollarken özlemeye başlamalı.Seni şimdiden özledim..

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla.Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, özlemle yıllarca uzak kalmışcasına..Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın,bir başka özel,bir başka soluklanmalı her anında.Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp daha ne yapabilirim diye düşünmeli...Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın, sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı,çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı...

Allah (c.c) böyle bir eş nasip etsin... (Amin)

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanın Bir Eşi Olmalı

İnsanın eşi olmalı,bakarken yüreğinin kabardığı,gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı..

Sabah gözlerini açtığında,yanında olduğunu görüp,şükürler etmeli Yaradana.Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...onsuzluk aklına geldikçe hüzün dolmalı yüreği..

Rüzgar onun kokusunu getirmeli,yağmur onun sesini.Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için.Akşam onu görecek diye,pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi.Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan,eve dönerken eşi.Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli.Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında,konuşmadan anlamalı derdini,tasasını,öfkesini,sevincini,coşkusunu...vs.Güven duymalı,herşeyiyle.Başını göğsüne koyup,huzurla uyuyabilmeli,tüm düşüncelerinden arınmış olarak.Babası,abisi,arkadaşı,dostu,sırdaşı,anası,çocuğu olmalı...Şımarabilmeli yanında.Kıskanılmalı zaman zaman da...

Sabah yolcularken işine,içi acımalı,daha yollarken özlemeye başlamalı.Seni şimdiden özledim..

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla.Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, özlemle yıllarca uzak kalmışcasına..Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın,bir başka özel,bir başka soluklanmalı her anında.Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp daha ne yapabilirim diye düşünmeli...Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın, sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı,çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı...

Aşk filan denilince aklıma şu video geldi :ROFLMAO:

Moderatör tarafında düzenlendi:
الإسلام أولا Çevrimdışı

الإسلام أولا

Dünya müminin zindanı kâfirinse cennetidir.
İslam-TR Üyesi
İnsanın Bir Eşi Olmalı

ElhamdülillahiRabb'ilâlemin 😌🤲 Rabb'im bana böyle bir eş nasip etti, bekar kardeşlere tavsiyem; evvela her işte olduğu gibi bunu da Allah'tan isteyin ve dua ederken akıllıca dua edin ... Zaman/vakit (yağmur yağarken,yolculukta, oruçluyken, teheccüd vakti, secdedeyken, hasta ziyaretine giderken vb.) ve isterken kurduğunuz cümleler çok önemli hani bazı insanlar vardır, bir eş ister, bazıları hayırlı bir eş ister daha zeki olanlar ise evliliği; Allah'ın razı olduğu bir eş, kolaylık ve bir şükür sebebi olarak ister :)) tabi bu işin latifesi birazda... Yani dua önemli kardeşlerim, Allah'tan istediğinizi bilerek isteyin!🌸 'O'nun her şeye gücü yeter ve O ne güzel vekildir.'🌸 kısaca bunları söylemek isterim uzuuuun süre bekar kalmış birisi olarak. Eğer varsa içinizde artık yorulmuş ve karamsarlığa yüz tutmuş bir kimse belli mi olur hani okur da bir nebze ferahlık olur gönlüne diye yazmak istedim. Rabb'im tüm samimi kardeşlerime razı olduğu eşler nasip etsin, Allahumme amin amin...

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanın Bir Eşi Olmalı

Böyle bir sevgiden Allah korusun beni bence bir insanı okadar çok sevmek işkence herşey vasat olursa güzel

الإسلام أولا Çevrimdışı

الإسلام أولا

Dünya müminin zindanı kâfirinse cennetidir.
İslam-TR Üyesi
Yorulmuş kişi benim duanı beklerim kardeşim
Tabi ki kardeşim ne demek, seve seve tüm kardeşlerime dua ederim. 🤲🤲
Rabb'im evvela gönlüne ferahlık versin unutma ümit etmek Allah'tan dır, ümitsizlik şeytandan. Ve Allah sabredenleri sever onlarla beraberdir...

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Böyle bir sevgiden Allah korusun beni bence bir insanı okadar çok sevmek işkence herşey vasat olursa güzel
Daha dogrusu kapılıp aşık olmaktansa doğal normal sevgi. Az sevince yürümez çünkü

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşk filan denilince aklıma şu video geldi :ROFLMAO:
Aşk hastalığından ALLAH'a sığınırız.

Bu videoda aşktan dolayı ölen ya da aşık olduğu kişi için intihar eden insanlara örnek verilmiş sanırım.

Yoksa bir insanın eşinin başına gelebilecek kötülüğe karşı eşini koruduğu için vefat etmesi bununla alakalı olmaz. İnsanın eşi hem din kardeşi hem de hayat yoldaşıdır. Zaten Müslüman eşler inşaAllah birbirlerine aşk değil sevgi duyarlar.

Video bazıları için yanlış anlaşılmalara sebep olabilir diye yazdım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bide bazıları ALLAH aşkı diyor, özellikle de tasavvuf ehli der bunu. "ALLAH sevgisi" demenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Aşkın içinde özellikle nefsani istekler vardır.

Zaten birine derken bile "Seni ALLAH için seviyorum" deriz. Sana ALLAH için aşığım demeyiz.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bide bazıları ALLAH aşkı diyor, özellikle de tasavvuf ehli der bunu. "ALLAH sevgisi" demenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Aşkın içinde özellikle nefsani istekler vardır.

Zaten birine derken bile "Seni ALLAH için seviyorum" deriz. Sana ALLAH için aşığım demeyiz.
Allah, cihadı sevmeyi nasip eylesin mehir olarakta şehadeti nasip eylesin. Her insanın istediği sevgi farklıdır . Ve her insan farklı bir sevgiden mutluluk duyar. Bu duyduğu sevginin türüne göre bazen hakiki mutluluk bazen ise mutluluk zannedilen ama aslında hem bu dünyada hemde ahirette acıya neden olan bir duygu olabiliyor. Hakiki mutluluk ve hakiki sevgi Allah için yaşamak ve Allah'ın rızası için ömrü tamamlamaktan geçiyor.

Üst Ana Sayfa Alt