Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İnsanlığa En Faydalı İcad Hangisidir?

İnsanlığa En Faydalı İcad Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    17
Z Çevrimdışı

z@rip

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bakalım dünyanın en önemli ve de bizim vazgeçilmezlerimiz arasında duran icat hangisi. Seçenekler arasında sizin için en önemli icat yoksa yorumlarken yazabilirsiniz...
Saygılar

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hm bence elektrık hayır hayır ucak yok kalem hayır hayır karar verdım elektrık.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bence kalem olmasaydı şıkların hiçbiri olmazdı ve yine kalem olmasaydı Allahın ayetlerinin yazılı olduğu bir kitapta olmazdı. haliyle hayatın anlamıda olmazdı. ::
m24.gif

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
bence kalem olmasaydı şıkların hiçbiri olmazdı ve yine kalem olmasaydı ALLAHın ayetlerinin yazılı olduğu bir kitapta olmazdı. haliyle hayatın anlamıda olmazdı. ::
m24.gif
abi ne güzel acıklamışsın :helalsana

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah Resulü (s.a.v)'nü dinledim şöyle diyordu: "Haberiniz olsun ki, Allah ilk yarattığında kalemi yarattı da, ona "yaz" dedi. Kalem: "Ey rabbim! Ne yazayım ki? dedi. Allah: "Kaderi yaz" dedi. Hz. Peygamber (s.a.v) buyurdu ki: İşte o anda kalem olmuş ve sonsuza kadar olacak şeyleri yazdı."

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Nun. Kaleme ve satır satır yazdıklarına andolsun (kalem süresi 1) ::
Ki O, kalemle (yazmayı) öğretendir. (alak süresi 4)

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:helalsana haklısın delı katılıyorum sana bu ayetı hıc dusunmemıstım aklıma kalem gelmıstı once sonra ama eskıden kalem yoktukı demekkı baska seylerlede yazılabılıyor dıyo dusunmustum sagol ayetı hatırlattıgın ıcın. :helalsana

E Çevrimdışı

emrekaraca

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
GÜÇLÜ İMAN SONRA BU İMAN GÖLGESİNDE ALLAH AINA DAGITILAN PARA...... (PARADAN MAKSAT HER TURLU YARDIM):friends_1_1:

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah Resulü (s.a.v)'nü dinledim şöyle diyordu: "Haberiniz olsun ki, Allah ilk yarattığında kalemi yarattı da, ona "yaz" dedi. Kalem: "Ey rabbim! Ne yazayım ki? dedi. Allah: "Kaderi yaz" dedi. Hz. Peygamber (s.a.v) buyurdu ki: İşte o anda kalem olmuş ve sonsuza kadar olacak şeyleri yazdı."

Ihtilafli bir hadis, Ilk yaratilmis birkac sey ve ayri hadisler mevcut..

Sonucta Yaratan ilk yaratigi seyi en iyi bilmekte..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
uçak nerden çıktı ki bi sürü yazılacak icat dururken. iyi ben tren diyom :)

Üst Ana Sayfa Alt