Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ipucularla Sure Bulmaca

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Selamun aleykum.

Verilen ipucular ile hangi sureyi sorduğumuzu bulalım istedim. Genel olarak sure de geçen olayları ipucu olarak verirsek, sorulan surelerin konusunu da öğrenmiş olacağız inşaAllah.

Başlıyorum.. Bu güne özel ve kolay olsun ilk sure :)

"Hz. Musa'nın yaşadığı bir olayı, Zulkarneyn peygamberi ve mağaraya sığınan gençleri konu ediniyor?"

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
O zaman tamam : )
Boşver neyse ben yöneticiyim soru soranın onayını bekleyemem: ))

Yeni soru: Kuranı Kerim'in 10 yerinde Rabbimiz mallarla ve canlarla infaktan bahsederken, yani mal ile infakı hep ilk olarak zikrederken, sadece 1 yerde önce can sonra mal ile infaktan bahsediyor bu süre hangisidir??

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Enbiya Suresi diye hatırlıyorum.

sonraki soru biraz zor " Dünyanın döndüğüne delâlet eden ayetin olduğu sure hangisidir?"

Neml süresinde geçen bir ayetti allahualem, bulutların yürüdüğünü dile getiren âyet (aklımda tam kalmamış).

Boşver neyse ben yöneticiyim soru soranın onayını bekleyemem: ))

Yeni soru: Kuranı Kerim'in 10 yerinde Rabbimiz mallarla ve canlarla infaktan bahsederken, yani mal ile infakı hep ilk olarak zikrederken, sadece 1 yerde önce can sonra mal ile infaktan bahsediyor bu süre hangisidir??
Tevbe süresi 111.ayet allahualem.

Soru: Embriyo oluşumundan bahseden sûre hangisidir?

Güncelleme: ilk sorunun cevabında hatırlayamadığım âyet; 'Sen dağları görürsün de, onları yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutların yürümesi gibi yürümektedirler. (Bu,) her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.' Neml suresi 88. Ayet

Son düzenleme:
Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neml süresinde geçen bir ayetti allahualem, bulutların yürüdüğünü dile getiren âyet (aklımda tam kalmamış).

Tevbe süresi 111.ayet allahualem.

Soru: Embriyo oluşumundan bahseden sûre hangisidir?

Müminun süresi..

Allah Rasulü sallallahu aleyhi we sellem'in ilk uyarıldığı süre..
İlk sorum kolay olsun.)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Müminun süresi..

Allah Rasulü sallallahu aleyhi we sellem'in ilk uyarıldığı süre..
İlk sorum kolay olsun.)
Âma olan sahabeden önce zengin müşriklere öncelik vermiş Tebliğ konusunda. Eğer onlar islama girerlerse çok büyük katkıları olur diye düşünmüş, kadın olan sahabeye biraz bekle demiş sanırım olay buydu. Ve Abese suresi olması lazım.

Üst Ana Sayfa Alt