Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Irak Ve Suriye Cihadının Haberleri

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler hayal kurmaya gerek yok ışid koca orduya bu şartlarda direnemez en mantıklısı türkiyeyle ışid anlaşmalı ışid cerablus taraflarını türkiyeye teslim etmeli artık aşiretler aracılığıylamı görüşürler bilemem ışid cerablusdaki menbicteki kuvvetleriyle pkkyı haseke kamışlıda dağıtır

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'nin Işid'le savaşması demek, bu ülkede cihadın c'sini kullandığınızda hapse tıkılmanız demektir.
Peçelilere, sakallılara karşı ciddi bi algı operasyonunun başlaması demektir.

Kim bilir belki de yerimizden kıpırdamayan, tagutun zilletine düşmüş bizler için hayr olur.

Bununla beraber uzun süredir savaş tecrübesi görmemiş Tsk, 'Counter strike' oyunu usulu yüz yüze silah savaşında mahvolur. Ancak uçak gibi ekstra namert unsurları kullanırsa galip gelir.

Ben Işid yöneticisi olsam bedava petrol ve ülkenin içinde eylem yapmayacağını vaad eder bu akılsız Tcyle bi sürelik anlaşırdım.
Işid bu etapta Tcyi karşısına almamalı, olabildiğince alttan almalı hareket etmeli.

Allah en doğrusunu bilendir.
100 yıllık tevhid ehillerinin şahit olmadığı ilginç şeyler yaşıyoruz
İki üç yıl önce bu bölgede hayal dahi edilemeyecek ciddi şeriat devletsel oluşumların şimdi ikamet ettiğimiz ülkeyle savaş haline girmek üzere olduğunu fark ediyoruz.
Hak batıl inceden inceye ayrılıyor.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışid'in hava savunma sistemi geliştirdiğine dair bir bilgi okumuştum(iki ayrı twitter kaynağından-sonra twitter hesapları rutin kapatmalarla kapatılmıştı adamın) birtakım tedbir almaya çalışıyorlar ama bilemiyorum.Bu iş kolay değil.Eldeki uçaksavarlar çerez niyetine fazla bir etkisi yok ancak helikopterlere ve eski hurda esed uçaklarına karşı etkili olur.Okuduğum bir kaynakta ilk etapta kısa menzil ve irtifa hava savunma silahı geliştirildiği söyleniyordu.Ama ne kadar doğru bilinmiyor.Sonuçta internet aleminde herkes konuşuyor.Kesin bilgi elde etmek zor.Hava savunma konusunda çok zafiyet olsada kara savaşı için hemen herşeyi üretmeyi başarmışlar(tank ve zırhlı araç hariç hemen hemen akla gelen herşey)

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
#FLAŞ #SONDAKİKA: Gaziantep Karkamış ilçesi hattına zırhlı araçlar konuşlanıyor. NOT: Karşıda #islamdevleti var

#SONDAKİKA: Kilis merkeze bağlı İnanlı ve Seve köyü sınır hattına zırhlı araçlar sevk edildi

#SONDAKİKA:Kilis merkeze bağlı İnanlı ve Seve köyü sınır hattına zırhlı araçlar sevk edildi. Karşısı: Carablus.

SONDAKİKA: #islamdevleti Carablus Türkiye sınırına (100 km) mayın döşedi, hendek kazıyor :hasta::hasta::hasta::hasta::hasta::hasta::hasta:

haberyirminin twiti

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid harici değildir.
Işid sünnet ehlidir, hadislerle ve sahabe kavillerini kendine delil alan hiç kimseye harici denmez.
Ancak ve ancak, kişi şahsi gözlemlerince, ehli sünnetin içinde aşırıya kaçmış grup der.
Makdisi bile bunu söylemektedir.

Hariciler sünneti inkar eder, hilafeti farz görmez, mütevatir hadisleri dahi inkar eder ve sahave kavillerini hiçbir şekilde delil almazlar. Bu tıpkı ehli sünnetten Mutezile, Cebriye, Cehmiye gibi fırkalaşmaların ayrılmasıdır
.

Sonraki dönemin haricileri dört imamı da kafir görür.

"Ama benzerlik var...."
Bnezerlik herkesle herkeste var. Yahudiler dahi domuz etini alkolü haram görüyor. Ama sen onlara Müslüman mı diyorsun?

Şu ilk dönem fırkalar üzerinde çalışın da farkı anlayın. Müslümana kafir demenin yanlışlığı gibi, müslümana direk cehennem köpeği demenin hükmü arasında bir fark yoktur.

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar Mücahidin müslümanin canını yakan katleden ışid Köpekleri InşaAllah tamamen temizlenir

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar Mücahidin müslümanin canını yakan katleden ışid Köpekleri InşaAllah tamamen temizlenir
ABD,PKK,PYD ve bir çok din düşmanı da senin gibi bu temenniler de bulunuyor.Senin bunlardan farkın nedir.Işid temizlendiğinde sıra diğer İslami guruplara gelecek.Bunu idrak edebiliyormusun.Işidin ABD ve diğer kafirlere karşı savaşında başarılı olmasını dilemek en doğru siyasettir.Işide avrupadan çok sayıda samimi insanlar katılmıştır.Genelleme yapmak yanlıştır.Her gurubun içine devşirmeler ajanlar sızabilir.O ajanlar diğer islami gurublara saldırarak iç savaş çıkartmaya çalışabilirler.Bizlerin bu durumda uyanık olması lazım gelir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışid tarafından haseke'de guveyran bölgesinde esed köpek rejimine iki istişhad saldırısı düzenlendi.

yine haseke'de pkk/ypg'li kafirler havan topları ile bombalandı.
CInJnjAUYAAg39q.jpg

CInJn0gUYAAvOgJ.jpg

CInJnsLVEAA1TVd.jpg

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işid'e harici demek tekfir konusunda haricileri akla getiren uygulamalarındandır.
fakat cehennem köpekleri diyorsanız ayrıca tekfir etmiyorum demenizin anlamı yok. bu söz zaten tekfirdir.
başkalarının hata yapması bizlere hata yapma hakkı vermez. hakkaniyetden yana olmak gerekmektedir.
ayrıca işid'i ırakda ayrı suriye ve afganistanda ayrı değerlendirmekde hatadır.
işid heryerde aynıdır
savaşırken karşısına kim çıkarsa çıksın ağrasif ve tekfircidir. fakat elegeçirdiği yerlerde istisnalar haric pekde islam karşıtı uygulamalarını göremedim.
bizlerde işidin kafirlere karşı zaferine sevinirken işin ucu bize dokununca tepki veriyoruz.
şiaya karşı tutumları çokda adaletli sayılmaz. veya kafirlere karşı zaferlerine sevinirken bu zaferlerin işid'i güçlendirdiğini ve devamında ehli sünnete karşıda bu güç ile saldıracağını unutuyoruz.
çok garip bir çelişki içinde kalıyoruz. çehennem köpekleri kafirlere karşı zafer kazandı denildiğinde bunun neresine sevinilirki.
bu durumu özetliyen bir olay yaşanmıştı geçenlerde, ve el nusra öldürdüğü bir işid mücahidinin cenaze namazını kıldı.
söylemlerinde aşırıcı veya haricide dese tekfir etmediğinin kanıtıdır.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haseke nuşve mahallesi ışid güçlerince ele geçirildi, bir esed tankı tow füzesi ile havaya uçuruldu.

haseke'de esed köpeğinden çokça ganimet elde edildi.

hama'da birçok esed yanlısı rafizi köpek milis öldürüldü,bir miktar ganimet elde edildi.

ışid'in hama'daki esed kontrol noktasına yaptığı baskında onlarca şebbiha öldürülmüş.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Metin kardeşim güzel şeylere temas etmişsin ama değerlendirme yaparken Müslümanların gerçek düşmanı kim sorusunu atlamışsın.Müslümanların dünya üzerinde gerçek düşmanı kim Işid'mi yoksa Amerika,Batı ve onun kukla hükümetleri mi.Amerika,Batı ve kukla hükümetler bugün Işid'e harici oldukları için savaş açmıyorlar.Onların öyle bir sorunu yok.Ortadoğu da bulunan lojistik yer altı ve yerüstü kaynaklarının ellerinden gitmesinin telaşı içinde saldırıyorlar ve saldıracaklar.Bu hengamede bizlerinde Işid'i onlar gibi kötülememiz ve saldırmamız sadece bu Emperyalist düşmanın işine yarar.Artık saflar ayrılıyor.ÖSO tarafını Amerika ve PKK'nın yanında kullandı.Saflar netleşiyor.Onlar çözüldükçe Allah'ın izni ile Mücahitlerin safları daha çok sıklaşacak.Amerikanında bölgeye girmesi ile ben bu fitne savaşının biteceğini inanıyorum.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi işid'in yok sayılması gerektiğini söylemiyorum
öyle veya böyle işid'in Allahın planının bir parçası ve hatta dünyaya islamın tebliğine katkı olduğuna inanıyorum.
birileri her fırsatta işid islamı kötü gösteriyorda dese islam ile hiç alakası olmayan insanlar islam kelimesini duyup araştırıyorsa bile bunun adı tebliğdir.
islam kelimesi obamanın ağzından bile çıksa tebliğdir.
ayrıca işid içinde kıyamı yatmaya tercih eden binlerce mücahid var
şeyhimin eteği altında nefsimizle cihad ediyoruz diyenlerdense bu mücahitler çokdaha fazla umud veriyorlar

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler bu konunun amacı sadece haberleri aktarmak ve birazda güncel meselelerle ilgili analiz yapmak.Yoksa tartışma ve atışma olmaması gerekir.

ikinci olarak sadece ışid haberleri için açılmadı, dileyen katkıda bulunmak adına diğer cihad gruplarının haberlerini ekleyebilir.Tek prensip suriye ve ırakla ilgili olması(konu başlığı gereği) ve müslümanların kendi aralarındaki savaşlar olmaması sadece kafirlere vurulan darbelerin eklenmesi.Dikkat ederseniz müslümanların başka bir müslüman gruba saldırı haberlerini eklemiyorum.ve bundan hoşnut da olmuyorum.O sebeple lütfen hiç değilse bu başlıkta tartışma yapmayalım rica ediyorum.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kerkük Eyaleti

ışid, Rafızî grup ile mürted Peşmergelerin Taze nahiyesindeki, Meryem Bek köyündeki, Krav, Nasif, Felke petrol vadisi ve Büyük Hümeyra bölgelerindeki kışlaları ile toplanma yerlerini katuşya füzeleri, havan mermileri ve yerel yapım roketlerle hedef aldı.

Anbar Eyaleti

ışid, Safevi Ordu’dan bir subay ve iki askeri Arap Yarımadası ile çizilen yapay sınırdaki Anbar kıranlarında tuzağa düşürerek esir aldı. Esir alınan unsurlar öldürüldü.

Üst Ana Sayfa Alt