Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Haber Irak'tan Gelen Ölüm Haberleri

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Irak'tan gelen ölüm haberleri sonrası, Aileler Dışişleri Bakanlığında toplandı

irak-tan-gelen-olum-haberleri-sonrasi--aileler-disisleri-bakanliginda-toplandi-224680.jpg


Irak'ın Bağdat şehrinden gelen peş peşe ölüm haberlerinden sonra Ankara'nın devreye girmesi için aileler Dışişleri bakanlığı önünde toplandı.

Türkiyedeki ailelerinin merak ettiği, Bağdat Rusafada yargılamaları devam eden türk vatandaşı kadın ve çocuklardan peşpeşe ölüm haberleri gelmeye başladı. Şu ana kadar 6 ölüm haberi gelmiş olup 4 tanesinin isimleri kesinleşti. Vefat haberi gelen 6 kadından dördünüm isimleri; Kübra Eknci, Rüveyda Doğan, İpek Özalan, Şükriye Çatal. Kesin olmayan bilgilere göre ölüm nedenleri belli olmayan birçok kadın ve çocuk olduğu tahmin ediliyor.


Bağdat ta yargılanan Türk vatandaşı kadınların peş peşe ölüm haberleri gelince, yakınları Dışişleri bakanlığının önünde toplanmaya başladı. Bilgi almaya çalışan yakınları Dışişleri bakanlığında karşılarında herangi bir muhatabı bulamazken, polisin güvenlik önlemleri eşliğinde bölgeden uzaklaştırıldı.


Aileler yakınlarının ölüm haberinin geleceği korkusuyla bekleyiş içindeler. Aileler yakınlarının durumlarını öğrenmek için dışişlerinde muhattap bulamıyorlar. Bu esnada yakınlarının durumunu öğrenmek isteyen aileler polis'in bölgeden kendilerini uzaklaştırmasıyla karşı karşıya kaldılar. Dışişleri bakanlığı peş peşe gelen ölümlerden sonra yakınları hakkında bilgi almak isteyenlere bilgi verilmediği iddia edildi.

Aileler, yakınlarının bir çoğunun ölümlere sepep olan nedenlerin ne olduğunu bilmeden Bağdat ta ölecekleri korkusunu yaşıyorlar. Aileler daha çok ölümler olmadan devletin devreye girerek yakınlarının bir an önce getirilmesini bekliyorlar ve Türkiyenin ölümlere sessiz kalmamasını istiyorlar.

Kaynak : ISLAHHABER

 
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adil yargılanma yapılmadıgına inanmak ayrı "ölüm sebebini bilmeden ölecek korkusu yaşamak" ayrı. Bir kere ölüm sebebi belli ki yargı kararı. Allah sabır versin günahlarını affetsin.
 
Üst