Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Haber Iran Uçakları Irak'ta Sünni Bölgeleri Bombalıyor

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El Cezire tarafından ulaşılan bilgilere ve görsellere göre İran Hava Kuvvetlerine ait uçaklar ABD uçaklarıyla beraber Irak'ta Sünni direnişçileri hedef alıyor.

El Cezire tarafından ulaşılan bilgilere ve görsellere göre İran Hava Kuvvetlerine ait uçaklar ABD uçaklarıyla beraber Irak'ta Sünni direnişçileri hedef alıyor. Daha önce de IŞİD bir İran uçağını ve bir kaç İran İnsansız Hava aracını düşürdüğünü duyurmuştu.

Gelen bilgilere göre İran Hava Kuvvetlerine ait F-4 Phantom tipi uçaklar Irak'ta Sünni direniin güçlü olduğu bölgeleri bombardımana tutuyor. İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin de Diyala'nın Celavla bölgesinden Peşmerge Güçleriy ve ABD'li askeri danışmanlarla beraber IŞİD'i karşı Şii savaşçıları komuta ettiği biliniyor.

İran'ın bölgede askeri uçaklarını dahi kullanmaya başlamasının çatışmaları İran'a da taşıyabileceği bildiriliyor.

İran'lı General Öldürüldü

Öte yandan Suriye ve Irak'ta ABD liderliğindeki koalisyon güçleriyle beraber direnişçilere karşı savaşan İran güçlerine bağlı komutanların ve gönüllülerin ağır kayıplar verdiği bildiriliyor. Hizbullah, Devrim Muhafızlar, Fadıl el Abbas Tugayları gibi Şii militan gruplarının her gün onlarca kayıp verdikleri gelen haberler arasında.B3s8W0oCQAAEZpi.jpg:large


İran Devrim Muhafızları komutanı Hasn Hizbavi Suriye'de çatışmalarda öldürüldü.

B3yiomhIYAE57nt.jpg:large


Irak'taki çatışmalarda Şii grup Abu Fadıl el Abbas Tugaylarının İran'da eğitim alan lideri öldürüldü:
 
Üst