Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İran'daki ehli sünnet mücahidlerinin iran rejimine karşı operasyonları-VİDEOLAR

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
el kaide yok ama eski cundullah üyelerinin kurduğu bir sünni cihad örgütü var internette haberini okudum. hareketül ensar el iraniyye adlı bir örgüt yanlış hatırlamıyorsam ve selefi olduğunu okumuştum el kaide ile müttefik gibidir

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
iran'da cihad olduğunu ilk kez duydum..iranda sunniler cihat mı ediyor?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet cihad ediyor daha önce cundullah vardı ve irana çok fazla miktarda kayıp verdirdi hatta hatırladığım kadarıyla iran devrim muhafızlarından bir generali bile öldürmüşlerdi sonra lideri yakalanıp idam edildi ve sonra çökertildi.Şimdi hareketül ensar el iraniyye örgütü yeni kuruldu bundan önce de bir kere istişhad eylemi düzenledi 20 kadar iran devrim muhafızı subay ve askeri öldürdü ve yaraladı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İrandaki sünni mücahidlere ait eski bir haber

İranlı Mücahidlerde Şahlandı!
iran%20belu%C5%9Fi.jpg

Hareketul Ensar El İraniyye Suriyeli çocukların intikamının alınması için "gök gürültüsü" operasyonlarını başlattıklarını duyurdu. Yayınlanan 7 dakikalık videoda ümmetin evlatlarından özellikle de Araplar'dan cihatlarına destek istendi.

15 Kasım 2012, 14:13
kullanici.png

İran’daki sarıklıların Suriyeli çocukların katledilmesi için fetva verdiğine işaret eden Hareketu’l Ensar El İraniyye’nin Resmi Sözcüsü Seyfullah El Beluşi öncelikle başlattıkları yeni hamle kapsamında İran topraklarında gerçekleştirilen bir istişhadi operasyonun haberini verdi. Ardından İran’ı Suriye’de yaşanan mezalimden sorumlu tutarak şöyle dedi: ‘O devlet ki halkımızı öldürmek için tonlarca patlayıcıyı Suriye’ye gönderdi. O devlet ki sarıklıları Suriye’de çocukların öldürülmesi ve kadınlara tecavüz edilmesi için Suriye’de ‘cihadın’ vucubiyeti yönünde fetva verdi. Bu mürtet, suçlu devlet; Ehli Sünnet ve’l Cemaatin ilk düşmanı, ‘gök gürültüsü’ operasyonlarıyla ilk tokadı yedi. Bu operasyonlar, Suriye çocukları için gerçekleştirilen intikam eylemlerinin bir zinciridir.’

El Beluşi daha sonra İran İstihbarat Bakanı’nın sadece geçen Cuma günü değil aylardır felaket şekilde başarısız kaldığını belirterek İranlı yetkililerin Zahidan’da Sünnilerden bir grubu idam etmesinin ancak hakkı, adaleti, barışı isteyen, ancak ve ancak çocukları, kadınları, namuslarını korumak ve dinlerini savunmak için silah taşıyan hak ehli, Sünniler, mücahidler karşısında zayıflıklarının göstergesi olduğuna işaret etti.

Hareketu’l Ensar El İraniyye sözcüsü sözlerini İslam ümmetine şu şekilde seslenerek sürdürdü: ‘Ey İslam Ümmeti ! Özellikle de Araplar! Safevilerin kendilerine düşmanlık ettiği Araplar! Belucistan’daki mücahid kardeşlerinize yardım etmek için harekete geçin! Onları destekleyin! Ve kendisinden başka ilah olmayan Allah’a yemin olsun ki istişhatçılar İran’ın kalelerini vurmak, onları sarsmak, alçaltmak, burunlarını topraklarına sürtmek için hazırlar. Nasıl ki İran, komşu Arap ülkelerde fitneler çıkarmış ve ateşi yakmışsa ateş şimdi İran topraklarına intikal etti. Allah’ın izniyle de yayılacak. Safevileri yakacak.’

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ama şahsi düşüncemdir. şuanda iranda oluşucak bir sünni grup hiç bir yarar sağlamaz diye düşünüyorum .

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İranda Rafizilerin ehli sunnet olan kardeşlerimize ve alimlerine karşı işlemiş oldugu zulumlere karşı yıllardır mucadele veren Cundullah gurubu var zaten yukardaki gurubu tanımıyorum ama jundullah isim degişikligine girmiş olabilir, Hareketu’l Ensar El İraniyye’nin yukardaki beyanatı gurubun daha önceden varlıgını gösterir çünkü gurub yeni kuruldugunu beyan etmiyor yeni bir operasyon başlattıklarını söylüyor. İranın belucistan bölgesi Sunnidir büyük ihtimal gurub bu bölgede daha güçlüdür. Allah yardımcıları olsun.

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet cundullahı biliyorum liderlerini Abdülmelik Rigiyi yakalayıp şehit etmişlerdi

Üst Ana Sayfa Alt