Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İş Tavsiyesi Verebilir misiniz?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
Ben sana bir tavsiye verirdim ama akhi
insan lara benım tavsiyelerim bos ve lüzumsuz geldıgınden dolayı ve ılla herseye muhalefet olmamak adına senıde bu zanna düşürmemek adına ahmed_sivasi ALLAH zulcelali vel ıkram yardım eden calıstıran ve emegının karşılığını veren olarak sana yardım edecektır.Duamdasın ALLAH hayırla mükâfatlandırsın. seni.Kafana koyduğunu gönlüne işledıgını ALLAH ameline ıhsan eylesın.
İnsaallah yarınlar her musluman genç ıcın cok güzel hayırlı ve bereketlı olacaktır.!

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Ayakkabi sandalet terlik satabilirsin. Ozellikle internet uzerinden yogunlasirsan daha da iyi olabilir. Tek problem istanbul gibi yerlerden ucuz temin edebilmen.

Simdi bilemedim akhi nedesemki
Tek başıma zor olur gibi hele tr'nin sistemini bilmeyen birisi olan bana : )

Sivas ta tanidigim yok akhim ist... Olaydı her turlu bulunurdu
Abi istanbulda çok sivaslı var diye biliyom : )
Hani senin tanıdığın olmasa bile çevrendeki akhilerin belki vardır

Selamun aleykum
Ben sana bir tavsiye verirdim ama akhi
insan lara benım tavsiyelerim bos ve lüzumsuz geldıgınden dolayı ve ılla herseye muhalefet olmamak adına senıde bu zanna düşürmemek adına ahmed_sivasi ALLAH zulcelali vel ıkram yardım eden calıstıran ve emegının karşılığını veren olarak sana yardım edecektır.Duamdasın ALLAH hayırla mükâfatlandırsın. seni.Kafana koyduğunu gönlüne işledıgını ALLAH ameline ıhsan eylesın.
İnsaallah yarınlar her musluman genç ıcın cok güzel hayırlı ve bereketlı olacaktır.!

Aleykum selam akhim
Bu güzel duana amin diyorum ecmain inshAllah
Tavsiyeni merak ettim, bana özelden söyleyebilirsin kardesim boylece burdakiler bisey diyemez : )

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Esselam aleykum we rahmetullahi we barakad kardeşler

Başka bi konu açmak istemedim bu yuzden buraya yazıyom, İkrime hakkını helal et inshAllah

Ben sivastayım, yapmak istediģim meslek elektronik ve bilgisayar bolumu..
Ben bulamadım bulduklarimda tecrube istediler :/
Beni yetiştirmek isteseler kısa surede ogrenirim

Simdi burada tr'nin heryerinden kardesler var, sizlerden çevrenizdekilere sivasta bu meslekler varmi/veya tanidiklari diye sormaniz

Eger bu meslekler yoksa hangi meslekler var bildiklerinizden, tabi bu sonraki aşama..

Abdulmuizz Fida , eL_Muhacir , IsLaM4eVeR , samanpan olmak uzere burdaki çoğu kardeslerin tanidiklari coktur diye dusunuyorum..

Aleyküm selam Wè rahmetullah kardeşim, üniversite mezunu musun(mezunuysan hangi bölümden)? Bi de az da olsa bildiğin programlar var mı? (SolidWorks, Autocad, Xcircuit yahut eski sürümüyle X11, ya da benzeri çizim programları ve devre analiz ya da kurma programları)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam Wè rahmetullah kardeşim, üniversite mezunu musun(mezunuysan hangi bölümden)? Bi de az da olsa bildiğin programlar var mı? (SolidWorks, Autocad, Xcircuit yahut eski sürümüyle X11, ya da benzeri çizim programları ve devre analiz ya da kurma programları)

Lise mezunuyum akhi, yurt dışında ekektrik lisesindeydim
Sonra elektronik bilgisayar bolumunu secmek istedim onlarda basta evet dedi sonrada yok oldugun bolumu bitir filan diye sıkıntı cikardilardi....

Yazdigin programlari ilk kez duyuyom
Bi proteus kullaniyorum akhi biraz bunu biliyom

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Lise mezunuyum akhi, yurt dışında ekektrik lisesindeydim
Sonra elektronik bilgisayar bolumunu secmek istedim onlarda basta evet dedi sonrada yok oldugun bolumu bitir filan diye sıkıntı cikardilardi....

Yazdigin programlari ilk kez duyuyom
Bi proteus kullaniyorum akhi biraz bunu biliyom

Anladım akhi, elektronik bilgisayar bölümlerinde genelde bilgisayar programları bilen ve üniversite mezunu tercih edilir. Yabancı dil(ingilizce) varsa bir adım öndesin, bunu iyi değerlendirerek açık öğretimden 4 yıllık(elektrik elektronik, bilgisayar, makina vs vs ) bölümleri yaz oku derim. Hem çalışırsan çalışmanada engel teşkil etmez Allahın izniyle.

Gelelim iş konusuna, sanırım bölüm olarak iş bulabilmen biraz zor gibi yahut bir tanıdık olacak onun sayesinde iş bulabileceksin, bu da biraz zor ama imkansız değil.

Ama her halukarda Allah'tan ümidini kesme ve iş telaşına düşüp programlarını ihmal ederek bunalıma girme, sabret ben çevreme danışıcam (bölümüm kalıp tasarımı dolayısıyla bu çevreden tanıdıklar var) eğer birseyler bulabilirsem sana haber veririm. Diğer bir mesele çalışabilecegin meslekler nelerdir, onlarıda yaz aklımda bulunsun.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Anladım akhi, elektronik bilgisayar bölümlerinde genelde bilgisayar programları bilen ve üniversite mezunu tercih edilir. Yabancı dil(ingilizce) varsa bir adım öndesin, bunu iyi değerlendirerek açık öğretimden 4 yıllık(elektrik elektronik, bilgisayar, makina vs vs ) bölümleri yaz oku derim. Hem çalışırsan çalışmanada engel teşkil etmez Allahın izniyle.

Gelelim iş konusuna, sanırım bölüm olarak iş bulabilmen biraz zor gibi yahut bir tanıdık olacak onun sayesinde iş bulabileceksin, bu da biraz zor ama imkansız değil.

Ama her halukarda allahtan ümidini kesme ve iş telaşına düşüp programlarını ihmal ederek bunalıma girme, sabret ben çevreme danışıcam (bölümüm kalıp tasarımı dolayısıyla bu çevreden tanıdıklar var) eğer birseyler bulabilirsem sana haber veririm. Diğer bir mesele çalışabilecegin meslekler nelerdir, onlarıda yaz aklımda bulunsun.

Şunuda belirteyimki suan bi isteyim fakat cok zor ve agir ben bu yuzden soruyodum, nereye kadar dayanirim onuda bilmiyom
Eğer işsiz oldugum anlasildiysa hakkinizi helal edin
Allah razı olsun akhi
Ingilizce birazcik var ama ogrenmeye çalışıyom

Açık ogretimden elektronik telekomunikasyona gidiyordum 1 sene sonra is bulunca okulla iş bir olmadı bende düz liseye kayit yaptiracam

Baska is aklima gelirse soylerim ama sen en cok bu bilgisayara yogunlas akhi
Beni yetistirecek bi usta olsa işte ama yaşımız buyuk diyede problem oluyo

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Abi istanbulda çok sivaslı var diye biliyom : )
Hani senin tanıdığın olmasa bile çevrendeki akhilerin belki vardır

tanıdığım bir sivaslı var lakin oda rukye hacamat bitkisel ürünlerle uğraşıyor :D oda baya işsiz kaldı sakal nedeni ile

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi