Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Intihar-istişhad Saldırısı? Doğru Mudur?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

akhiler bunu ışidin yaptığı söyleniyor doğru mudur?

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi haber doğrumudur bilmem ama videoda konuşan kişi sanırım havariç(harici) diyerek ışide kızıyor sonra 2:35 deki ölen kişi şehadet parmağını kaldırmış Allahu alem şehid inşeAllah. Işid yapmamıştır inşeAllah diyeceğim ama o kadar şey yaptıktan sonra bunlara şaşırmıyorum artık

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
çok acı akhi. ensarud din'e bu şekilde saldırı yapmaya gelen ışidli yarı yolda patlıyor orda ki mücahidler cenaze namazını kılıyor. ne acı bir durum ya rab!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ışidci bir akhiye sordum araştıracağım dedi. bakalım.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu videoyu izlediniz mi akhiler?

İŞİDin çocuk cellatı:

Adamlar "reklamın iyisi kötüsü olmaz" mantığıyla herşeyi yapıyorlar

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Tekfir isi yönetimden kaynaklaniyor Allahu alem ...
Yoksa Isidci kardesler de aslinda sizin bizim gibi Müslümanlar ...
Oraya gidince kardes kardesi vuruyor ...
Artik neler anlatiliyor ... hangi sekilde kafa yikaniyorsa ...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Tekfir isi yönetimden kaynaklaniyor Allahu alem ...
Yoksa Isidci kardesler de aslinda sizin bizim gibi Müslümanlar ...
Oraya gidince kardes kardesi vuruyor ...
Artik neler anlatiliyor ... hangi sekilde kafa yikaniyorsa ...
Ben TC'de değilim ama sosyal medyadan takip edebildigim kadariyla TC'deki tekfirciler ışidden bile daha radikal. Hatta bu yüzden ışidi desteklemiyor bir cogu. Ebu Hanzala'nin cemaati mesela.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi tam emin değilim ama ebu hanzala çocuğunu okula gönderenide tekfir ediyor diye biliyorum yanlış olmasın emin değilim öyle duydum sadece yani ebu hanzala dediğin gibi aşırı
Tekfir ediyor evet akhi. Ama ışidle ayrıştıkları konu bu değil. Ebu Hanzalı ve cemaati halkları tekfir ediyor ama ışid bunu aşırılık olarak görüyor..

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adnani bir konuşmasında şöyle demiş:

ان القول بأن اصل الناس كفر لاهو من بدع خوارج العصر وان الدولة بريئة من هذا القول وان من اعتقادها ومنهجها وما تدين الله به ‏ان عموم اهل السنة في العراق والشام مسلمون لانكفر احد منهم الا من ثبتت لدينا ردته بادلة شرعية قطعية الدلالة قطعية الثبوت ‏‏ومن وجدناه من جنود الدولة يقول بهذه البدعة علمناه وبينا له فان لم يرجع عزرناه فان لم يرتدع طردناه من صفوفنا وتبرأنا منه ‏وقد فعلنا هذا مرات كثيرة مع مهاجرين وانصار

“İnsanların asıl itibariyle ‘kafir’ olduğu yönündeki inanç ancak asrın haricilerinin çıkardığı bir bidattır. Devlet bu düşünceden beridir. Devletin inancının ve yolunun gereği ve de Allahın dini olarak kabul ettiği şey; Irak ve Şam’daki Sünnilerin genelini Müslüman olarak kabul etmektir. Onlardan hiç birisini kat’i delalet ve kat’i sübut niteliği taşıyan şer’i bir delille riddeti (dinden döndüğü) ispatlanmadıkça tekfir etmeyiz. Devletin askerleri arasında bu bidatla gelen olduğu takdirde kendisine öğretip açıklarız, yolundan dönmezse onu tazir ederiz, daha da dinlemezse de saflarımızdan kovarız ve bunu gerek muhacir gerek de ensardan olan kişilerle beraber çok kez yaşadık.”

http://www.haksozhaber.net/isid-hakkindaki-iddialara-cevap-verdi-41036h.htm

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adnani bir konuşmasında şöyle demiş:

ان القول بأن اصل الناس كفر لاهو من بدع خوارج العصر وان الدولة بريئة من هذا القول وان من اعتقادها ومنهجها وما تدين الله به ‏ان عموم اهل السنة في العراق والشام مسلمون لانكفر احد منهم الا من ثبتت لدينا ردته بادلة شرعية قطعية الدلالة قطعية الثبوت ‏‏ومن وجدناه من جنود الدولة يقول بهذه البدعة علمناه وبينا له فان لم يرجع عزرناه فان لم يرتدع طردناه من صفوفنا وتبرأنا منه ‏وقد فعلنا هذا مرات كثيرة مع مهاجرين وانصار

“İnsanların asıl itibariyle ‘kafir’ olduğu yönündeki inanç ancak asrın haricilerinin çıkardığı bir bidattır. Devlet bu düşünceden beridir. Devletin inancının ve yolunun gereği ve de Allahın dini olarak kabul ettiği şey; Irak ve Şam’daki Sünnilerin genelini Müslüman olarak kabul etmektir. Onlardan hiç birisini kat’i delalet ve kat’i sübut niteliği taşıyan şer’i bir delille riddeti (dinden döndüğü) ispatlanmadıkça tekfir etmeyiz. Devletin askerleri arasında bu bidatla gelen olduğu takdirde kendisine öğretip açıklarız, yolundan dönmezse onu tazir ederiz, daha da dinlemezse de saflarımızdan kovarız ve bunu gerek muhacir gerek de ensardan olan kişilerle beraber çok kez yaşadık.”
Tekfircileri hapsettiklerini biliyorum.

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bizlere -İyiyle, kötüyü ayırt edebilecek bir akıl versin-. Müslümanlar birbirlerine şüpheci gözlerle bakar oldular. Rabbim fitne yayanları bizlerin elleriylekahru perişan eylesin İnşeallah. Rabbim yüklediği yükten emin olan kimselerden eylesin. Kaç tane hak grup var şuan -Cihadcı gruplardan basediyorum- bilgisiolan var mı?

Üst Ana Sayfa Alt