Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Mucahidlerin Barış Çağrısına Ne Dedi?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esad ordusu, İran ve Hizbullah’ın da büyük desteğini alarak başta Halep olmak üzere birçok şehri kuşattığı bu günlerde muhaliflerin de çözüm arayışı sürüyor.

Halep düşerse yüzbinlerce insanın mülteci durumuna düşeceği ve büyük bir katliamının yaşana bileceğini vurgulayan muhalifler dünyadan destek gelmeyince en son çareyi IŞİD ile aralarındaki savaşı durdurmak için girişimde bulundular.
Suriye’de ilk kurulan Cemaatlerden olan Ensar-ve muhacirin Cemaatinin genel emiri Selahaddin Şişeniyi (çeçeni) ara buluculuk için Rakkaya gönderdiler.

IŞİD yetkilileri ile Rakkada görüşen Selahaddin döndükten sonra 6 Kasımda leroman da yaptığı açıklamada ‘’ Ben Selahaddin şişeni olarak İslam cephesinin ve Nusret cephesinin ricası üzere Esad ordusunun bu kadar güçlendiği ve bizi kuşattığı bir zaman da küvetlerimizi birleştirerek onlara karşı savaşalım teklifini yaptım.
Fakat onlar (IŞİD yöneticileri) beyan ettiler ki: Bahsettiğin o guruplar mürtet ( dinden çıkmış) ve kâfirdirler. onlar ile bir anlaşma yapılması söz konusu olamaz.

Daha sonra açıklamalarına davam eden Selahaddin ‘’ Aslında ben ilk başta oraya gitmekte bir fayda olacağını düşünmüyordum ama yene de gittim görüşme bittikten sonra kalbime büyük bir üzüntü ve karartı çöktü’

Suriye’de bazı analizciler bu görüşmemin yapılmasını: ‘’ Küresel Cihad Hareketi'nin önde gelen ideologlarından olan Ebu Muhammed el-Makdisinin teşvik ettiğini’’ söylüyorlar

İŞTE SELEHATTİN ŞİŞENİNİN O AÇIKLAMALARI:

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tabi önce mürtedleri halledicekler sonra ortadoğudaki kafirler, sonra da amerika... zaten Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)' de böyle yapmıştı, bizansı tehir etmişti dimi? işte kardeşler şeytan insanı ayet ve hadislerle bile aldatabiliyor. Ne büyük ve ne tecrübeli bir düşmanımız var. Plan ve projesini nasıl ilmik ilmik örüyor ve işini ne de sağlam yapıyor. Her çıkartığı fitneye akıl almaz kılıflar biçiyor. Tabiki şeytanın ipini Rabbimiz salıyor. O (Azze ve Celle) dilemediği sürece şeytan hiçbir halt yiyemez. Fakat Rabbimiz şeytanın ipini bu kadar gevşettiyse vardır bir bildiği. Eğer şeytan aramızda fitne çıkarabiliyorsa vardır bizde de bir yamukluk. Çünkü Rabbimiz şöyle buyuruyor:
İblis, “Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kulların hariç, onların hepsini azdıracağım” dedi.
Allah, “İşte bu bana ulaştıran dosdoğru yoldur. Azgınlardan sana uyanlar dışında, kullarım üzerinde senin hiçbir hâkimiyetin yoktur” dedi. (Hicr 39-42)

Son düzenleme:
Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
http://www.salzburg.com/nachrichten...artikel/es-ist-im-islam-verboten-126184/?nc=1

almancadan türkceye cevirebilen varsa benim türkcem malesef cok zayif.

ISIDIN islama göre ne hatalar yaptigini yazior.

Akhi hata olarak sayılan bazı noktalar hata değil.

Yazıdan bazı noktalar:
Yezidileri ehli kitap olarak görmek vaciptir, cihad savunmadir meşru sebepler, meşru hedefler ve iyi ahlaklı olmadan haramdır, kölelik icmaile neshedilmistir, peygamberlerin turbelerini yikmak haramdır, kendi milletine bağlılık göstermek caizdir(allahu alem kastettiği milliyetçilik), peygamberimizin vefatından sonra hiç bir kimse bir yere hicret etmekle yükümlü değildir.

Sadece bir kısmını tercüme ettim.