Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Peter Kassig'i Infaz Etti

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İnş Allah Müslüman olmuştur. Kimsenin İslamını sorgulayacak değilim. Ancak ben daha önce Islahın haber yaptığı Gazetecilerin Çoğunun Ajan olduğu haberine binanen yorum yaptım...

Miracın vermiş olduğu kaynak: http://www.bilalabdulkareem.com/tp/

bilalabdulkareemin vermiş olduğu kaynak:http://www.bbc.com/news/world-middle-east-29544396

SONUÇ OLARAK IŞİD YAFTASI VURMAYA ÇALIŞMAYIN İNSANLARA DA SANKİ BURADA IŞİD KAFİR KESSE DE ELEŞTİRECEK İNSANLAR VAR YAV. YAPMAYIN ALLAH AŞKINA...

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnş Allah Müslüman olmuştur. Kimsenin İslamını sorgulayacak değilim. Ancak ben daha önce Islahın haber yaptığı Gazetecilerin Çoğunun Ajan olduğu haberine binanen yorum yaptım...
Nusret Cephesi Şer’i kadılarından Ebu Süleyman el Muhacir, twitter hesabından IŞİD’in esir aldığı ve öldürmekle tehdit ettiği Henning hakkında açıklamalarda bulundu.

47 yaşındaki Henning, bir yardım konvoyunda gönüllü çalışmak üzere Aralık 2013’te Suriye’ye girdikten hemen sonra IŞİD üyeleri tarafından rehin alınmıştı. Birkaç gün önce İngiltere’de yaşayan Müslüman önderler açık mektup yayınlayarak yardım görevlisinin masum olduğunu bildirmiş, “Eğer Müslümansanız onu hemen serbest bırakın” çağrısını yapmışlardı.

Ebu Süleyman el Muhacir ayrıca Alan Henning’i tanıyan Müslümanlar tarafından yapılan şahidliği yayınladı: https://justpaste.it/h541

Nusret Cephesi Kadısı Ebu Süleyman el Muhacir:

* * *

“Alan Henning Suriye’ye eman alarak girmişti. Onun kaçırılması haramdır, öldürülmesi de. Herşey İslam’a göre yapılmalı…

Kâfir de olsa yardım görevlilerinin kaçırılmasına veya öldürülmesine karşı olan âlimler:

Ebu Muhammed el Makdisi, Ebu Katade, Iyad Kunayni, Hani Sıbai

Müslümanlar tarafından Alan Henning’e verilen eman’ı geçersiz kılan hiçbir gerekçe yoktur. Bu onların hakkıdır ve hepimizin üzerine bağlayıcıdır.”

İngiltereli Müslümanlardan

Şeyh Ebu Süleyman: https://twitter.com/abusulayman321

isid_esir_Henning.gif

alanfinger.jpg

not: Bizler geçmişi ne tez unutuk bunun muslumanliğna şahit olanlar çikti ama yinede infaz edildi

keşke bizler işidi savuna bilseydik ama akıtığı musluman kanı göl oldu ne yazıki

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
Fotoğraf küçük kim olduğu belli değil. Bir de Müslümanlara nerde neyi öğretiyor Kaynak alabilir miyim?
Yaw mesele kassig vb degil,ummetin yitik serefini,izzetini tekrardan yucelten kardeslerimizin kanlarini helal,hor,kucuk,bunak... olarak gormeleri.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaw mesele kassig degil,ummetin yitik serefini,izzetini tekrardan yucelten kardeslerimizin kanlarini helal,hor,kucuk,bunak... olarak gormeleri.

YETER DA ALINTI ALINTI ALINTI...

IŞİDİN NUSRAYA YA DA BİR BAŞKA İSLAM İÇİN MÜCADELE EDEN GRUBA YAPTIĞI ZULUMDÜR VE YAPMAMALIDIR.

YATIP KALKIP BİRİ IŞİDİ SAVUNSUN DA ONU GÖMELİM DİYE BEKLİYORSUNUZ HA. KARDEŞİM BURADA MEVZU PETER KASSİNG'SE EĞER MÜSLÜMANSA ZULMETMİŞTİR, HATA ETMİŞTİR. HA GAZETECİLERİN MASUM OLDUĞUNA İNANMIYORUM O BAŞKA...

SANKİ NUSRAYI KATLETMELERİ İÇİN FETVA VERMİŞİM GİBİ KONUŞMAYIN LÜTFEN... SUPHAN ALLAH ELİM AYAĞIM OYNUYOR HA...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
YETER DA ALINTI ALINTI ALINTI...

IŞİDİN NUSRAYA YA DA BİR BAŞKA İSLAM İÇİN MÜCADELE EDEN GRUBA YAPTIĞI ZULUMDÜR VE YAPMAMALIDIR.

YATIP KALKIP BİRİ IŞİDİ SAVUNSUN DA ONU GÖMELİM DİYE BEKLİYORSUNUZ HA. KARDEŞİM BURADA MEVZU PETER KASSİNG'SE EĞER MÜSLÜMANSA ZULMETMİŞTİR, HATA ETMİŞTİR. HA GAZETECİLERİN MASUM OLDUĞUNA İNANMIYORUM O BAŞKA...

SANKİ NUSRAYI KATLETMELERİ İÇİN FETVA VERMİŞİM GİBİ KONUŞMAYIN LÜTFEN... SUPHAN ALLAH ELİM AYAĞIM OYNUYOR HA...
anlıyorum seni ama sende bizi anla:D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yahu tamam akhiler.

sonuç:

1. müslüman olan öldürülmez böyle.
2. kafir olan da boyundan tek hamleyle acısız öldürülür.

ışid zulmetmiş ama bazı yerlerde göz korkutmak için bu tarz fetvalar verilebilirmiş. en doğrusunu Allah bilir.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
garibime giden hem müslüman olup hemde infaz edilmiş hemde ne amaçla bu videolar yayınlanmış..acaba bu filmler bir senaryomudur..zira bu videolar hiç bir zaman ısıd e menfaat sağlamazki,aksine nefret uyandırır hem kafir medyada hemde müslümanlar arasında..yok yok bu filimler ısıd i kötülemek adına senaryolar hazırlanıp internet sitelerine atılmış gibi..

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
393. Ebû Ma’bed Mikdâd İbni Esved radıyallahu anh şöyle demiştir:

– Ben, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’e dedim ki :

– Kâfirlerden bir adamla karşılaşsam ve onunla vuruşsak, o benim ellerimden birini kılıçla vurup koparsa, sonra da benim elimden kurtulmak için bir ağacın arkasına sığınsa ve:

– Ben, Allah için müslüman oldum, dese, onu böyle dedikten sonra öldürebilir miyim, yâ Resûlallah! Ne dersin?

Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem:

– “Sakın onu öldürme” buyurdu. Ben :

– Ey Allah’ın Resûlü! Adam benim iki elimden birini kopardı, ondan sonra bu sözü söyledi, dedim. Bunun üzerine :

– “Sakın öldürme, eğer onu öldürürsen, o, senin kendisini öldürmezden önceki durumundadır. Sen ise, onun o sözü söylemeden önceki durumuna düşersin” buyurdu.

Buhârî, Meğâzî 12; Müslim, Îmân 155. Ayrıca bk. Ebû Dâvud, Cihâd 95

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
garibime giden hem müslüman olup hemde infaz edilmiş hemde ne amaçla bu videolar yayınlanmış..acaba bu filmler bir senaryomudur..zira bu videolar hiç bir zaman ısıd e menfaat sağlamazki,aksine nefret uyandırır hem kafir medyada hemde müslümanlar arasında..yok yok bu filimler ısıd i kötülemek adına senaryolar hazırlanıp internet sitelerine atılmış gibi..

YORUMSUZ BİR ŞEKİLDE SADECE VİDEOYU ATIYORUM:

WzugnXb__normal.jpeg
Abdulkadir Şen @Abdulkadir_Sen · 8 sa. 8 saat önce
IŞİD'in bugün infaz ettiği Esed rejimi pilotları ve onların bombardımanlarında katledilen yavrular.
B2ks2G-CUAAmnYJ.jpg

B2ks1_zCUAA2jtJ.jpg

Son düzenleme:
Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Adamlar reklamların iyi yapıyor hakkını vermek lazım, bu reklamları sayesinde sempatizan toplamasını biliyor. İnsanların gözlerini boyayan Deccala da hilafet verileceğini okumuştum.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Öncelikle selam aleykum akhiler, benim aklima takilan bazi seyler var, sinirden,öfkeden uzak uygun bir cevap bekliyorum inshaAllah.
Avrupanin müslümanlara düsmanligini herkes biliyor, bunu hiçbirimiz inkar edemeyiz.. neden son zamanlarda avrupada islami seçen insanlar çogaldi ve neden çogu isid'e katildi, ve neden el-kaide'ye katilmadilar?(varsada Allah en iyi bilendir) bu son zamanlarda isid kendinden bahsettirdi, çogu yeri ele geçirdi vs vs.. eger isid dini savunuyorsa ALLAH onlara dogru yolu göstersin AMIN. Yok ama amerikanin,islam düsmanlarinin bir planiysa ALLAH gerekeni yapsin AMIN.

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD denince aklıma gelen tek şey Haricilik. Ben haricilerden beriyim. Hz. Ali'yi katleden İbn Mülcem neyse Bağdadi ve ekibi de gözümde aynı itikada sahip, aynı ahlaka sahip ve İslama aynı zararı veren zalimlerdir. Her kim de bu Harici katillerle gönül bağı veya müşterek paydalara sahipse buyursun nefsini hesaba çeksin.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Öncelikle selam aleykum akhiler, benim aklima takilan bazi seyler var, sinirden,öfkeden uzak uygun bir cevap bekliyorum inshaAllah.
Avrupanin müslümanlara düsmanligini herkes biliyor, bunu hiçbirimiz inkar edemeyiz.. neden son zamanlarda avrupada islami seçen insanlar çogaldi ve neden çogu isid'e katildi, ve neden el-kaide'ye katilmadilar?(varsada Allah en iyi bilendir) bu son zamanlarda isid kendinden bahsettirdi, çogu yeri ele geçirdi vs vs.. eger isid dini savunuyorsa ALLAH onlara dogru yolu göstersin AMIN. Yok ama amerikanin,islam düsmanlarinin bir planiysa ALLAH gerekeni yapsin AMIN.

Emirleri, kadilari ve savaşçılari arasında mutlaka ajanlar vardir, bazıları tespit edilmiş ve öldürülmüş, bazıları ise tespit edilememiş hâlâ ajanligini sürdürüyordur, bir de grubun içinde farklı farklı gözü dönmüş tekfircilerin bulunması ajanların işini kolaylaştırıyor. Ancak örgüt olarak Amerikanın veya Esadın projesi demek gerçekçi değildir, her ne kadar bu aşırı, şiddetli tavırları ve müslüman katliamları kafirlerin yararına olsa bile. Eğer Esad askerlerine veya PKK'ya istishad yapacağını zannederek birisi sivillerin, kadın ve çocukların öldürülmesi için yollaniyorsa bu işin içinde bir iş var demektir...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Emirleri, kadilari ve savaşçılari arasında mutlaka ajanlar vardir, bazıları tespit edilmiş ve öldürülmüş, bazıları ise tespit edilememiş hâlâ ajanligini sürdürüyordur, bir de grubun içinde farklı farklı gözü dönmüş tekfircilerin bulunması ajanların işini kolaylaştırıyor. Ancak örgüt olarak Amerikanın veya Esadın projesi demek gerçekçi değildir, her ne kadar bu aşırı, şiddetli tavırları ve müslüman katliamları kafirlerin yararına olsa bile. Eğer Esad askerlerine veya PKK'ya istishad yapacağını zannederek birisi sivillerin, kadın ve çocukların öldürülmesi için yollaniyorsa bu işin içinde bir iş var demektir...

akhi ajanlar hem alt hem üst düzey olabiliyor yani hepside ayakçi degilya bunlarin üst kadrodada bulunuyorlar. eskiden bir sey duymustum özel din adamlari yetistiriyorlar adam A'dan Z'ye herseyi ögreniyor ve gidip insanlarin dinini bozuyor. örnegin bir adam islami ögreniyor ama sevdigi için degil müslümanlari daha kolay kandirabilmek için. ve gidiyor insanlara yanlis seyleri ögretiyor... kafamda cevapsiz çok soru var, birkaç tanesi..
isidin basinda kim var? yani ilk kurucusu kim. isid nezaman ortaya çikti? neden el kaideye katilmiyor? el kaideden, nusra cephesinden ve diger gruplardan fazla bahsetmeyen medya neden bu kadar isid'in üstüne düstüler. isid neden bu kadar zalim davraniyor, neden gidip israilli askerlere savasmiyor? amerikanin hepside kötü degilya madem öldürecen müslümanlara zarari dokunmus birini öldür, iskence et?!

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
akhi ajanlar hem alt hem üst düzey olabiliyor yani hepside ayakçi degilya bunlarin üst kadrodada bulunuyorlar. eskiden bir sey duymustum özel din adamlari yetistiriyorlar adam A'dan Z'ye herseyi ögreniyor ve gidip insanlarin dinini bozuyor. örnegin bir adam islami ögreniyor ama sevdigi için degil müslümanlari daha kolay kandirabilmek için. ve gidiyor insanlara yanlis seyleri ögretiyor... kafamda cevapsiz çok soru var, birkaç tanesi..
isidin basinda kim var? yani ilk kurucusu kim. isid nezaman ortaya çikti? neden el kaideye katilmiyor? el kaideden, nusra cephesinden ve diger gruplardan fazla bahsetmeyen medya neden bu kadar isid'in üstüne düstüler. isid neden bu kadar zalim davraniyor, neden gidip israilli askerlere savasmiyor? amerikanin hepside kötü degilya madem öldürecen müslümanlara zarari dokunmus birini öldür, iskence et?!

Bilebildiklerimi söyleyeyim
1. ışid'in öncülü grup ırak savaşında oluştu ve önceden El-Kaide'ye biatliydi ama bu biatini bozdu. Forumda aratırsan bir şeyler bulursun eminim ki.
2. Kafir medyanın canına minnet böyle deşetli korkutucu 'müslüman'ları bulmuşlar sence bunları şişirip şişirip satmaz mı dünya ya? Kendi isteklerine, fikirlerine, algılarına göre.
3. Şey Eymen el-Zevahiri'nin fetvası var bu son söylediğin meseleyle ilgili aklımda kaldığı kadarıyla der ki: "Bir tağuta oyla veya herhangi bir şekilde destekleyen de onunla aynı fikirdedir ve yaptıklarını destekliyordur."

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Bilebildiklerimi söyleyeyim
1. ışid'in öncülü grup ırak savaşında oluştu ve önceden El-Kaide'ye biatliydi ama bu biatini bozdu. Forumda aratırsan bir şeyler bulursun eminim ki.
2. Kafir medyanın canına minnet böyle deşetli korkutucu 'müslüman'ları bulmuşlar sence bunları şişirip şişirip satmaz mı dünya ya? Kendi isteklerine, fikirlerine, algılarına göre.
3. Şey Eymen el-Zevahiri'nin fetvası var bu son söylediğin meseleyle ilgili aklımda kaldığı kadarıyla der ki: "Bir tağuta oyla veya herhangi bir şekilde destekleyen de onunla aynı fikirdedir ve yaptıklarını destekliyordur."

dediklerinle ayni fikirdeyim, 3'cü dünya savasinin en güçlü silahi ne, medya.. yanliz 3'cü konun biraz aklima takildi: anladigima göre taguta oy veren onunla ayni fikirde buna katiliyorum fakat georges bush'mu daha çok kötülük yapti yoksa ona oy veren birisimi, haa dersen ikiside kötülük yapti, oy vereni bir öldürün bush'u bir ayri öldürün herkes isledigi suça/derecesine göre öldürülür. bir müslümana saldirana bir muamele, binlerce müslümana saldiranada baska bir muamele lazim, inchaAllah anlatabilmisimdir,genelde kendimi zor ifade ederimde:) bende amerika,avrupa ve tagutlara, medyaya düsmanim akhim merak etme yani ayni safdayiz inchaAllah:harika:

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ısıd in akıttığı müslüman kanı ,infaz ettiği pek çok kafirden daha çoktur..İslama verdiği zararsa telafisi mümkün olmayacak seviyeye gelmiştir..dünya islamı ısıd sayesinde öğrenmiş oldu hemde ne şekilde ,eğerki islam yeryüzüne hakim olursa kendinden olmayan herkesi asacak,kesecek vede bu şekilde öldürecek..
onun hakkında anlatılanlar doğru ise bu kişi resmen şehid edilmiş..

Üst Ana Sayfa Alt