Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Ve Muhalifler Arasında Anlaşma!

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’de uzun zamandır IŞİD ve muhalif gruplar arasında yaşanan gerginlik Şam bölgesinde yapılan anlaşma ile azalması planlanıyor.

Suriye’nin Şam bölgesinde yer alan Guta’da rejim karşıtı grupların yaşanan gerginliğin son bulması için IŞİD’e verdiği zaman sonrası IŞİD’den bir açıklama geldi.

IŞİD tarafından yapılan açıklama ile muhalifler arasında ortak Şeriat mahkemesinin önü açılmış oldu.

IŞİD yaptığı açıklamada Şam’da muhalifler arasında yaşanan bir savaş ancak rejim güçlerinin faydasına olacaktır denildi.

Açıklamanın devamında ise;

Muhalifler tarafından bize (IŞİD) yapılan savaş ilanından sonra Şam’da yaşanması ihtimal kaosun en çok Nusayri ordusunun işine yarayacağına bu yüzden çatışmaların yaşanmaması için ortak Şeriat Mahkemesinin kabulünü onayladıkları ve İslam cephesine çıkardığı kararları iptal etmesini kararları kaldırmasını talep eettikleri ifade edildi.

Kaynak ıslahhaber

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Elhamdulillah güzel bir haber Rabbim sabit kılsın ayaklarını

şimdi birde ışıd el nusra birleşirse acaba Işıd Harici köpek diyenler ne diyecek inşAllah oda olurda onlarıda görürüz

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hala diyorum işidin içerisinde hariciler bolca mevcut ama a takımını bilmiyorum.Ne olacak göreceğiz.Rabbim mücahidleri birleştirsin.

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirlere karşı Müslümanlar birleşsinde sonrası iyi olur inşeaallah. Fakat bu kısmı anlayamıyorum: "İslam cephesine çıkardığı kararları iptal etmesini kararları kaldırmasını talep eettikleri ifade edildi".

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
şimdi birde ışıd el nusra birleşirse acaba Işıd Harici köpek diyenler ne diyecek inşAllah oda olurda onlarıda görürüz

Allah hizipcilikden korusun, bu selefi gecinenlerin hizipciligi digerler cemaatlerden daha berbat durumda.

Madem öyle sen de simdi erkekce cikip yapilanlarin islamla alakasi olmadigini diyebiliyor musun?

Isid yaptiklari icin tevbe etsin, kendini seriata teslim etsin, cezasi ne ise ceksin ondan sonra biz onlari kardesimiz olarak bagrimiza basariz.

Ama sen söyle madem, simdiki olan durumda sen bu yaptiklarinin batil oldugunu diyebiliyor musun yoksa motomot hizipcilik mi güdüyorsun...

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah güzel bir haber Rabbim sabit kılsın ayaklarını

IŞİD in harici köpek olup olmamasının ölçütü Nusra ile anlaşma yapıp yapmaması değil; müslümanların kanını helal görmesi ve tekfirciliği yol edinmesindendir. Anlaşma masasında bile ihanet edip müslümanları katleden bir hileci grubun takiyyeleri, yalanları, hileleri, katliamları, gaspları ve kafirlere karşı müminlerin gücünü kırması Nusra ile birleşme meselesi değil; Kur'an ve Sünnet ahkamına göre değerlendirilecek meselelerdir. Düne kadar sahve, mürted vs dedikleri İslami Cephe ve Nusret Cephesi ile birleştiklerinde acaba İbrahimin dininden çıkmışlara göre mi yoksa İslam ahkamına tabi müminlere göre mi uzlaşacaklar?
IŞİD harici de olsa elbette silahını sadece Baas rejimi ve destekçisi gruplara yönlendirmesini isterim. Ama bu demek değildir ki IŞİD bulaştığı kandan, ihanetten, cinayetten masum bir örgüt olacak... Tevbe ederlerse ne ala. Tevbe edeceklerini düşünmüyorum. Ama masa başında veya daha sonrasında stratejik bir tuzak kurmayacaklarına dair de güvenemiyorum. Çünkü bunu daha önce de yapmışlardı. Olsa olsa Iraktaki kazanımlarını kaybetmemek adına daha sonra yeniden hesabı görülmek üzere politika değiştirip bir çeşit cephe arkasını sağlama alma hamlesi gibi geliyor. Böyle de olsa kabul. Yeter ki müslümanların canından elini çeksin.

alikeva Çevrimdışı

alikeva

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
büyük ihtimal bu ışid süfyan ordusunun yardımcısı olan kelb kabilesi....
ahir zaman alametleirinin dehşetli şahsın en büyük yardımcısı

yada kendisi ...

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

yada kendisi ...
SEN HAN Gİ KÖPEĞİN TORUNUSUN AŞAĞILIK HERİF....Müslümanların fetihlerini hazmedemeyen ne kadar sofi rafızi it varsa bu siteye dolmuş..(MÜSLÜMANLARI TENZİH EDERİM)

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
alemlerin rabbine hamdolsun. ümmetten birleşme haberleri aldıkça kalbimiz ferahliyor.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isid "hata mi ettik" dedi acep....:uyku::snzdglsn:

Yoksa "bu aralar isimiz var sizinle ugrasamayiz gelin bir Ates kez yapalim "mi dedi:hmmm:

eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Vallahi ben nüsraya kafir diyen duymadım ama işide denmeyen kalmadı inşallah birleşirler zaten bence görüntüde birleşcekleri yönünde kanaatim devle adı altında olacak bu birleşme

eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yapanların elleri kurusun ben işidin yapmadığını düşünüyorum kanaatim bu yönde ama dediğim de samimiyim yapanın elleri kurusun

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ısıd için artık çokgeç ısıd şu gerçeği gördü suriyede tüm mücahid grupların birleşmesinden korkarak oyalama taktiği uyguluyor neymiş mahkemeyi kabul etmiş,bırakın korkunun ecele faydası yok ısıd ile ancak üst yönetim kadrolarının tasviyesi ve geride kalanların tövbesi ile mümkün olabilirki ben öyle olacağınıda sanmıyorum zira kurulan mahkemede bunlar aleyhlerine bir netice çıkacağı olasılığı büyük onun içindirki asla bu mahkemeye yanaşmazlar,yanaşır gibi gözüksede orada olacakların büyük bir kanlı hesaba dönüşmesi işten bile değildir..ırakta olanlar gösterdiki orada ısıdın arkasında diğer sunni muhaliflerin olmadığı asıl gücün onlar olduğunu fark ederek şu anda yalnız kaldılar...

Ondan dolayi isid, nusretin komutanlarinin kafalarini kesiyor öyle mi?
öyle sorulan soruya ancak böyle bir cevap olurdu tebrikler akhim..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

yada kendisi ...

IŞİD i ve NUSRA yı insanlar ELEŞTİREBİLİR. Adalet ölçüsü ile KURAN ve SÜNNET ışığında yapılır.

Ama siz Tasavvuf SAPIKLIĞININ içerisine batmış, Allah cc nin belirttiği gibi Hayvandan Daha aşağılık mahluklarsınız... Utanmdan Kalkıp da Nusra yı ya da Işidi eleştirme hakkınız yoktur...

alikeva Çevrimdışı

alikeva

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

ışid bile nakşibendi ordusuyla ittifak kuruyorda,
siz bir sufi ye dayanamıyorsunuz.

tavsiyem peygamberimizin ahirzaman la ilgili hadislerini okuyun...
süfyani'nin ayak seslerini hissedeceksiniz.

suriye ve ırak topraklarında açılan her siyah bayrağı heyecanla karşılıyoruz.
şunuda açıkca söyleyeyim.
bizim bildiğimiz siyah sancaklıların hedefi israil olmalı fakat bu siyah bayrakların böyle bir hedefi yok.

açmak lazım ama
... neyse gerek yok.

hakaret ve küfür eden kişilerle ne konuşacaksın ki ...
yaptığınız hakaret ve küfürlere aynı şekilde nefret ile cevap vermeyeceğim.

....

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

ışid bile nakşibendi ordusuyla ittifak kuruyorda,
siz bir sufi ye dayanamıyorsunuz.

tavsiyem peygamberimizin ahirzaman la ilgili hadislerini okuyun...
süfyani'nin ayak seslerini hissedeceksiniz.

suriye ve ırak topraklarında açılan her siyah bayrağı heyecanla karşılıyoruz.
şunuda açıkca söyleyeyim.
bizim bildiğimiz siyah sancaklıların hedefi israil olmalı fakat bu siyah bayrakların böyle bir hedefi yok.

açmak lazım ama
... neyse gerek yok.

hakaret ve küfür eden kişilerle ne konuşacaksın ki ...
yaptığınız hakaret ve küfürlere aynı şekilde nefret ile cevap vermeyeceğim.

....
sen uçmuşsun . döne döne sarhoş olmuşsun

Üst Ana Sayfa Alt