Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işide Katılan Odtü Lü Genç

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hepsini okumadım, ama şu dikkatimi çekti:

"Hilafet topraklarından selamlar!" diyor ama gönderide şu bilgiler var:
Onu ben de farkettim ama yazdıklar8

Raşid Tuğral
19 saat · İstanbul .

Bende farkettim onu evet. Ama profilde biraz gezdim anlattiklari doğru Allahulalem.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kardeşin samimi olduğuna kalbimle inanıyorum Rabbimden kendisine basiret vermesini niyaz ediyorum. Maalesef deaş cihadı lekelemiş müslümanın kanına girdiği müslümanların şahitliği ile tescillenmiltir. Esadı bırakıp müslümanlara namlu çevirmek olsa olsa bir tezgahın ya da harici mantığının ürünüdür. Orada cihad eden samimi kardeşleri tenzih ederim. Zira yazıdan anlaşıldığı gibi. Yabancı bir yerdesiniz , gel diyorlar geliyorsunuz git diyorlar gidiyorsunuz . Saldır fiyorlar saldırıyounuz. Esat askerimi, pyd mi şebbihamı yok nusramı....İstişhad yeleklerini peşin peşin giyiyosunuz.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
okuyana kadar gözlerim isyan etti :)

12. akide olarak dawlah hariciler ve mürcieler arasında bir yol izliyor. hatta bizle beraber olan bir kaç tane ebu hanzala cemaatinden olan arkadaş vardı. kendileri türkiye halkı müslüman mı değil mi sorusuna müslüman cevabı alınca türkiye’ye dönmek istediler. çünkü böyle düşenenlere dawlah’nin harici dediklerini söylediler.

yazıda bahsedilen şahış hem türkiye halkını tekfir ediyor hemde tekfir etmedikleri kişileri görünce türkiyeye dönmeyi istiyorlar. nasıl bişey anlamadım

E Çevrimdışı

ebu zeyd el-turki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sanki bi çelişki var gibi allahulaglem ebu hubeyde nin orda gorev yaptığını biliyorum oda hanzala cemati nden ayrıca turkiyeye Tekfir etmiyor ediyor turkiyede okadar çok kafir varki hadi elkaideyi husrayi dese anlicagimi bi nevi

Üst Ana Sayfa Alt