Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'tan Ayrılan Direnişçiden Çarpıcı Itiraflar

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her kim islam şeriatının dışında bir yönetim şekli, yaşantı isterse kafirdir.
Her kim kafirleri dost edinirse kafirdir.
Her kim kafirlere yardım ederse kafirdir.
Her kim kafirlere küfürlerin itaat ederse kafirdir.
Her kim demokrasiyi isterse kafirdir.
Her kim vatan, millet, ırk için savaşırsa kafirdir.
Her kim müslümanlarla dinlerinden ötürü savaşırsa kafirdir.
Her kim tağutlardan beri olduğunu dili, davranışı ve inancıyla ilan etmezse kafirdir.
Her kim Allahın hükmüyle hükmetmezse kafirdir.
Her kim müslümanları öldürmeyi helal görürse kafirdir.

Bunların muhaliflerde bulunduğunun delili nedir?
Bu saymaya çalıştığım maddeler genel anlamda küfür maddeleridir. Bazılarında bir takım tafsilat olabilir. Muhaliflerden bu saymış olduğumuz maddeleri işliyorsa küfre girmiştir. Grupların biz müslümanız demelerine bakmamak gerekir. Bunlar islam şeriatını sevmeyen kimselerdir. Bunun delili ise islam şeriatıyla hükmeden kimselere saldırmalarıdır.

Muaviye, Aişe, Zubeyr, Talha, Amr bin As ve onlarca sahabi de -Radıyallahu anhum- Allah'ın indirdiğiyle hükmeden Ali radıyalluhu anh ile savaştılar. Yoksa onlar da mı haşa kafirdi. Yoksa onlar da mı şeriatı sevmiyordu? Birde muhalifler bu fiileri işliyor mu ki onlara kafir diyorsun? Hadi ÖSO Amerika'dan yardım aldı demokrat laik. Birde tasavvufçular var işin içinde. İslami Cephe ihvancı. İslam Ordusu, Asala ve Temniye grupları Suudcu. Peki ceyş'ul Feth ve bileşenleri? Onların küfür amelleri ne?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Delili mi? Sübhanallah...Hemen hemen bütün toplantılarında kendi inançlarını açılıyor bu muıhalifler. Hiçmi takip etmiyorsun? özellikle cenevre görüşmelerinde demokratik bir düzen kurulma noktasında atmış oldukları imzalar. Ebu Katade bile bu konuda onları tekfir etti. hakeze Makdisi de her kim koalisyonla birlikte devleye saldırırsa kafir olur dedi.

Benim yazmış olduklarımı iyi okumadın galiba? Ben bütün muhalifler kafirdir demedim. Saymaya çalıştığım şeyleir yapanların genel olarak küfre girebilcekklerini söyledim. Her hangi bir gurupta saymış olduklarımıız yapmıyor ise kafir değildir...Ancak tutar bu kimseler kafirlere yardım, casusluk, msülümanalrı teslim etme gibi küfür amelleri işlerlerse aynı hükme düşmeleri söz konusu olur.

Ahim cenevreye katîlmayanlar peki. Nusra? Ahrar?

Ebu Katade bile bu konuda onları tekfir etti. hakeze Makdisi de her kim koalisyonla birlikte devleye saldırırsa kafir olur dedi.

Link atar mısın?

Delili mi? Sübhanallah...Hemen hemen bütün toplantılarında kendi inançlarını açılıyor bu muıhalifler.

Hangileri mesela.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Kim banladıysa elleri dert görmesin, ikide bir sabrediyoruz gençliğine bırakıyoruz belki düzelir diye ama nafile, gerçekten anlamıyorum taassup bu olsa gerek , Suriyeye abanmış o kafar kefere dururken bazıları çıkmış islami cephelerin kusurlarını araştırıyor, tekfir edebileceği veyahut müslümanlar arasında fitne çıkarabileceği küçük bir keler deliği bulmaya çalışıyor, bu kadar gayret neden kardeşim? Amacınız ne? Fitne çıkarmanın adam öldürmekten beter olduğunu bilmiyor musunuz?
Şu zor günlerde birbirimize kenetlenmemiz gerekirken devede kulak olmayacak şeyler için tefrikalara ayrılıyoruz
Birçok müslüman bu tür fıtnelerle ziyan oldu gitti, Bakın kardeşim samimi olun eğer müslümanlarla savaşacaksanız fitne çıkaracaksanız gitmeyin şu cihad meydanlarına, evinizde oturun ölümü bekleyin belki bu sizin için daha hayırlıdır

Bu sözlerim müslümanlar arasında fitne çıkarmaya çalışanlaradır, lütfen şahsi olarak algılanmasın

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz ali allah ondan razi olsun doneminde bir sozu var munafiklar veya hariciler size dokunmadigi muddetce onlarla savasip tartismayin ilk mesele onlardan gelsin ilk baslatan onlar olsun diye
Daha rasulullahi bilmeyen ashabi kesfedememis allah in indirdigini kavrayamamis insanlarin meselesi degil bu meseleler.
Alimlerin ehil kisilerin rasulullah in ashabin hareketini takip edin diye buyuklerin paylasimlarini yapiyoruz surada
Konusanlarin hepsi bana gore diye bir basliyor muhabbete bak hele sana gore sen nesin ki be kardesim
Sana gore
Ashab bile haya edip bana gore diye bir konusmasi yok
Cahilin cesaretine hayranim acikcasi
Sunnet yok ashab yok rasulallah yok kuran yok bana gore yakinda peygamberim ben mehdiyim diye de ortalikta fink atarlar.
Bu tarz tartismalar ancak su sitede abdulmuiz fida hoca tarafindan yapilsa ki hepimizin allah icin en iyi bileni o
O bile cikip bakma bakmiyor bu konulara neden ?
Ve su tartismalara uzuluyorum
Kendinize ceki duzen verin
Hala vakit varken ozunuze kuran a ve rasulullahin hayatina yonelin.
Zaman gec olabilir.
Ve bu tartismalari bilen birilerine birakin dogrulari nasiplenin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsid ile ilgili yakin zamanda suriye ile tam kapsamli video paylasmistim
Ve defalarca soyluyorum
KAFİRLERİN MUSLUMANLARİ SİYAH SANCAK ADİ ALTİNDA KANDİRİP ONLARİ DİN İLE ALAKASİ OLMAYAN AMELE SEVKETMEKTİ BASARDİLAR.
SONRASİNDA BUNU ANLAYAN SAHİH MUSLUMANLAR GORDUKLERİYLE TASDİKLEYİP ONDAN AYRİLDİLAR.TALİBAN EL KAİDE DAHİL TUM MUCAHİT GRUPLARİ ELİNDEKİ TELSİZLERLE ONLARİ UYARİP AYRİLMALARİ KONUSUNDA SEFERBER OLDULAR.
KARSİMİZA CİKMAYİN KİLİCLAR KONUSACAK DİYEDE UYARDİLAR.
TEKFİR EDENLER KAFİRLER İSİD İN İCİNDE BU ACİK BİR GERCEK DUNYANİN AZİLİ KATİLLERİNİ İSİDİN İCİNE SOKTULAR YAPİLANLARİ GORDUGUMDE ALLAH DİYEN MUNAFİK BİLE YAPMAZ BU KATLİAMİ O KADAR

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
-ÖSO laik
-İslami Cephe suud-abd-tc
-İslam Ordusu suud
-Türkmenler tc
-Ahrar'uş Şam suud-tc-abd

-Cephet'un Nusra yukarıdaki grupları tercih etti.

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlara ihanete uğradığında, müslümanların yanında olmayanlar şidileri kafirlerin yanındalar..Allah hidayet versin...

3 öküz hikayesinin birçok olayda gördüler zaten...Daha hala akletmiyorlar...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Müslümanlara ihanete uğradığında, müslümanların yanında olmayanlar şidileri kafirlerin yanındalar..Allah hidayet versin...

3 öküz hikayesinin birçok olayda gördüler zaten...Daha hala akletmiyorlar...

selametle....

ALLAH sizleri ıslah etsin

Üst Ana Sayfa Alt