Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam Âlemine Yeni Tehdit: Tekfirciler ,haberi Üzerine Mülahazalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana ahirette o cümleni yedireceğim :) Az sabırlı ol da delil bekle.
Sen önce müslüman ahlakını takın sonra alimlik tasla ...
Varsa üzerimde hakkın Adalet tecelli edecek biiznillah ...
Ama tekfir ettiğiniz Müslümanlardan bana sıra gelirse hesaplaşırız ...
konuyu fazla uzatma ... bir konu aç ... delil sun ve burdaki ilim sahiplerinden cevap bekle ..
benim tepkim uslubunuza ...

F Çevrimdışı

fatih can

Üye
İslam-TR Üyesi
ahlu tevhid kardeşim konu çok dallanıp budaklandı süleyman ilk önce cehaletin mazeret olduğu ile alakalı delilleri getirdi.
maden o delil getirdi işte ona ve delillerine hem reddiyye hem gerçek delil

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahlu tevhid kardeşim konu çok dallanıp budaklandı süleyman ilk önce cehaletin mazeret olduğu ile alakalı delilleri getirdi.
Tekfir başlıkları var oraya yazın ...
fatih can sen yazma ... copy paste den baska birsey cikmiyor senden ...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
şu işi sona bağlayın da iki kelam da ben edeyim lakin durulucak gibi gözükmüyor illa boynuzunuzu kırdırtacaksınız !!!

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen önce müslüman ahlakını takın sonra alimlik tasla ...
Varsa üzerimde hakkın Adalet tecelli edecek biiznillah ...
Ama tekfir ettiğiniz Müslümanlardan bana sıra gelirse hesaplaşırız ...
konuyu fazla uzatma ... bir konu aç ... delil sun ve burdaki ilim sahiplerinden cevap bekle ..
benim tepkim uslubunuza ...

Müslümanı tekfir ettiğime dair delilin ne?
Nerede müslümanı tekfir etmişim gösterin yahu!
Ben gayet sakin yazıyordum fakat saçma sapan şeylerle suçlamalar başladı.

İnsanız, nefsimiz vardır. Biz delil sordukça hakaret geliyor.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
itaate ulul emr de dahildir diyorsun ,ulul emr i, alimler diye tefsir edenleri ne yapacaksın,ha sana alimlerden delil getirmiyeyim demi?
kardeş sana hayret diyorum niye bunlarla vakit geçiriyorsunki ben bunları çok iyi tanıyorum amaçları ilim değil cedelleşip üstün gelip nefslerini tatmin ediyorlar müçtehidlerin arasından çıkamadığı işleri çözmeye kalkıyorlar boş uğraş salla bence

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu sitedebu konulrın cevaplrı var eğer ,cevapları yanlış buluyorsanız soru cevap bölümüne yazın Abdulmuizz abi cevaplasın yoksa burada ,tekfirde aşırıya kaçanların bizleri tekfir edenlerin görüşlerini serdetmeyin ,engellenirsiniz..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanı tekfir ettiğime dair delilin ne?
Nerede müslümanı tekfir etmişim gösterin yahu!
Ben gayet sakin yazıyordum fakat saçma sapan şeylerle suçlamalar başladı.

İnsanız, nefsimiz vardır. Biz delil sordukça hakaret geliyor.
Sen Cehaletin tekfirde mazaret olmadığını iddia etmiyormusun?
Sitede Soru cevap işlemi var ...

F Çevrimdışı

fatih can

Üye
İslam-TR Üyesi
bana bak site yöneticimisin ne necissin önce edepli terbiyesiz ne demek boynuzunuzu kırdıracaksınız pislik haddini aşma adilik yapma tamammı en fazla siteden atarsın zaten yapmadığınız bişeymi korkak necis işnize gelmedimi hemen siteden atmak..sakın bir daha terbiyesizlik yapma tamammı dünyada değilse ahirette sorarım bunun hesabını haddini bil..

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
itaate ulul emr de dahildir diyorsun ,ulul emr i, alimler diye tefsir edenleri ne yapacaksın,ha sana alimlerden delil getirmiyeyim demi?

Bu yorumun delili nedir?

Sadece alimlere değil sokaktaki bir köle dahi Kuran ve sünnetten delil getirse ve haksa ona itaat etmek düşer.

Ayetin nazarına iyi bakınız, itaat ulul emr lakin, İHTİLAF MERCİİSİ İSE SADECE KURAN SÜNNET.

Ulul emr Kuran ve sünnetin dışına çıkar veya yanılırsa, Kuran ve sünnete dönmek düşer.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
devlet tagut, oy atanlar kafir evet sonrası.Sonrasını yazsana.Cihat farz olmadı mı daha sana Ahlu tevhid...

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yorumun delili nedir?

Sadece alimlere değil sokaktaki bir köle dahi Kuran ve sünnetten delil getirse ve haksa ona itaat etmek düşer.

Ayetin nazarına iyi bakınız, itaat ulul emr lakin, İHTİLAF MERCİİSİ İSE SADECE KURAN SÜNNET.

Ulul emr Kuran ve sünnetin dışına çıkar veya yanılırsa, Kuran ve sünnete dönmek düşer.
Bu yorumun delili nedir?Milleti tahkir etmekle uğraşacağınıza ,kuran ve sünnet diye delil getirdiğin ayetin tefsirinede bi zahmet bak..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
fatih can motorun soğuduysa dinleyecen mi ?

F Çevrimdışı

fatih can

Üye
İslam-TR Üyesi
Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!!
sen önce dünyada edepli olmayı öğren sonra isminin altına bu yazıyı yaz..

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yorumun delili nedir?Milleti tahkir etmekle uğraşacağınıza ,kuran ve sünnet diye delil getirdiğin ayetin tefsirinede bi zahmet bak..
Bu bir yorum değil direk ayetin hükmü :)

Misal Abdullah Yolcu ilimle uğraşmıyor mu? Fakat kendisi oy vermek vaciptir dedi. Şimdi alime itaat diye ona uyacak mısınız?

Elbette hayır.

Hemen onun fetvasını KURAN VE SÜNNETE GÖTÜRECEKSİNİZ.

Ayetin hükmü budur.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu bir yorum değil direk ayetin hükmü :)

Misal Abdullah Yolcu ilimle uğraşmıyor mu? Fakat kendisi oy vermek vaciptir dedi. Şimdi alime itaat diye ona uyacak mısınız?

Elbette hayır.

Hemen onun fetvasını KURAN VE SÜNNETE GÖTÜRECEKSİNİZ.

Ayetin hükmü budur.
işte ayetin hükmü alimlerin icmaınıda hüküm olarak çıkartıyor...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Ahlu Tawheed

Herhangi bir sorun varsa soru-cevap bölümümüz mevcut,delilleri ile soruna cevap verilecektir... ikincisi başka bir konu hakkında bilgilenmek istiyorsan sitemizde gereken yerlerde seni tatmin edecek kadar konu mevcut bilmem anlatabildim mi ?

fatih can

ise sanırım yeni murat gezenler ve ziyaeddini okumuş heyecanlanmış birşeyler anlatmaya çalışıyor,sitemizde bu kimselere karşı nasıl bir duruşumuzun olduğunun şuurunda değil sanırım hasılı selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...