Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam`da bombalı intihar saldırılarının hükmü nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

ehl_i sünnet

Üye
İslam-TR Üyesi
öffff!!!!!!ben cevap vermek ısterdm ama sana ınankı cevap yetıstırmeye usenıorum nurcu kısılık..umarım benm gıbı baska usenenler de cıkmaz da sen gereken cevabı alırsın..soru sormadıgın acıkca bellı gercı sen cedel ıstıosn...amaaan ne dıyelım????.........ıntıhar haramdır ama ıstıshad???istişhadın ne oldugunu bılıyor musun?bazı alımler emınm fethullahtır yanlıs mı dusunuom

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşim yazdığın yazıda hiç bir delil kaynak yok..Ne Kur'an dan bi şey var ne hadisten..Sana tavsiyem 11 Eylül Şehadet Komandosu El-Haznevi 'nin eylmi yapmadan önceki videosunu izle..Orda delillendiriyor..Kimse bana Said Nursi nin sözlerini kaynak delil olarak getiremez ki Risale-i Nur'un bir çok yanlışı varken..

E Çevrimdışı

ehl_i sünnet

Üye
İslam-TR Üyesi
ARKADAS INTIHAR HARAM DEGIL DIYEN BIRISI MI VAR SITEDE HASBUNALLAH...SEN HANGI TUR INTIHARDAN BAHSEDIYORSUN?EGER DUNYEVI BI-R TAKIM PROBLEMLER ICINSE TAMAM BEN KABUL EDIYORUM EMINIM KIMSE DE BU YAZDIKLARINA ITIRAZ EDECEK DEGLDR!=;)

Ş Çevrimdışı

şeriatkılıcı

Guest
aliw kardeş iştişhad(şehadet eylemi) ile intihar arasında fark vardır...eğer kişi dünyalık işler yüzünden hayatına son verdiyse bu haramdır ve yeri cehennemdir..... ama sırf İslam dini hakim olsun diye kafirlere şehadet eylemi düzenleyip son verirse bu intihar değil şehadet eylemidir ayette var " İnsanlardan öylesi de vardır ki, Allah’ın rızasını kazanmak için kendini feda eder. Allah, kullarına çok şefkatlidir."(Bakara 207)

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu nurcular son zamanlarda buraya gelip ortalığı karıştırmaya başladı yönetim umarım dikkat eder.

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sadece Nurcular mı?

Sitede acayip acayip insanlar türedi..Ya İslam'ı öğrenmeye çalışanlar bu kişiler yada ortalığı bulandırmak isteyenler..Site yönetimi dikkatli olmalı..

I Çevrimdışı

imam_rıza

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islamda bombalı saldırı diye birşey olamaz. ırakta kutsal mekanlara intihar dalışları yapanlar terör örgütü el kaide üyeleridir. şiddetle kınıyorum bu tür terör saldırılarını islamdanmış gibi gösterenleri.

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
yaw can adamların degilmi canı ALLAH vermedimi kimse kendini havaya uçurmaz adam savaşı kazanamk için yapıyor keyfi bomba vücüdüna

baglayan gördünmü? bir de tc gibi 1 milyon dolara israil kardeşlerinden silah almıyor

evet kuranda der kendini öldüren cehennemliktir diye ama adamlar kendini keyfi öldürmüyor:)

H Çevrimdışı

HİZBULLAH21

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece Nurcular mı?

Sitede acayip acayip insanlar türedi..Ya İslam'ı öğrenmeye çalışanlar bu kişiler yada ortalığı bulandırmak isteyenler..Site yönetimi dikkatli olmalı..

en acaip olan yaratık bence sensin :) said nursi hazretlerine laf atana kadar içinde boğazına kadar battığın pislik denizine bir bak önce. ilim yok edep hiç yok sonrada o cahil kazma halinle millete ulema kesilirsin tam hödük ya :)

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hakaret etme ..Seviyen düşük ,dahada düşürme..Said Nursi o kadar konuşacağına bide Cihad dan bahsetseydi ya..Yalandan şaa şaa lı sözlerle yazmış bi kitab..Kaynak,delil iste benden kardeş..Biz eşgale konuşmayız..İstemeyene vermem..İstersen ilim alırsın..Ancak sen delilsin,saçma sapan konuşursun..Bizde bulamazsın..

K Çevrimdışı

kargı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum arkadaşlar bu seferde cihada laf tamayın ya şimdi cihad üzerine konuşacak bişey yok sen ordaki durrumu bilmiyorsun da canlı bombaya mı kafa taktınız
şahadet eylemlerini hırıstıyanlar bile kabul etmiş müslümanlardan mı ses çıkıyor ya

H Çevrimdışı

HİZBULLAH21

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar ortalıkta müslüman bırakmadılar :) kendilerinden başka herkes kafir bu hödüğe göre :)

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Cevap veremiyor..Saldırıyor işte zavallı..Yüzsüzlüğün bu kadarına da pess..Cevap versene olumm :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt