Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam- Tr Için Şiir Yaz..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ebu muaz birader demistir ey garip bir siir eyle
Bende veled ruhumla edeyim bir kac cumle

Fasl-ı sermanin hakki alem bu ya islam tere
Seyredup tasta camdan ibret alsin en hakiki mürşid üye

Zannederim hastay-i tekfirci kurulmuş köşküne
Elinde cay tedris eder bak gayr-i ciddiyetsize

Çikar bir fida-i abdul düşer tarih-i hikmete
Emr-i ferman islamindir durmaz yol gosterir fakire.

Nice kufur sert eder alemin uzerine
Basmayasin ar edip, etmeyesin mihnete

mihman olmaya gelir vakti şitada haneye
Az sabir zafer bizimdir öncü ola sen islamtere
O sira 4.murat divanini filan mi okumusum ne yapmisim :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
anlamadigima göre gercekten muhtesem. yetenek var. daha dün bir dügündeydim dakika 1 gol bir hoca diye cagirdiklari hoca mevlüd okumaya basladiginda yasadigim soku yasadim sizin divani okuyunca. o derece yani.

malum ikisini de anlamiyorum.

Yetenekten anladiginizi biliyordum abi.
Tesekkur ederim bu gazla yeni bir divan siiri yazacagim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yetenekten anladiginizi biliyordum abi.
Tesekkur ederim bu gazla yeni bir divan siiri yazacagim.

düsün ben bile anlamiyorsam o derece derin bir duygu birikimi vardir, durmaniz hata olur.

övünmek gibi olmasin bende cok pis(cok felaket güzel anlaminda) yazardim. Bir gün universite zamanlarinda matematigin bir kolu olan bankaciligin sifreleme kodlama vs ile alakali (dersin adini da unuttum) dersinde arka siraya gectim siir yaziyorum, hoca geldi ne yapiyorsun abdullah.... siir yaziyorum ... ama gayet ciddi. sonra durdu dersi birakti. Basimda durma dedim motivasyonun bozuluyor, zaten dedim calissakda birakacan, calismasak da birakacaksin bari siir yazalim belki kitap cikartiriz. vs vs ... hocanin motivasyonu gitti o gün. tabii isin sonunda siir yazarak o veremedigim dersi de vermistim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
düsün ben bile anlamiyorsam o derece derin bir duygu birikimi vardir, durmaniz hata olur.

övünmek gibi olmasin bende cok pis(cok felaket güzel anlaminda) yazardim. Bir gün universite zamanlarinda matematigin bir kolu olan bankaciligin sifreleme kodlama vs ile alakali (dersin adini da unuttum) dersinde arka siraya gectim siir yaziyorum, hoca geldi ne yapiyorsun abdullah.... siir yaziyorum ... ama gayet ciddi. sonra durdu dersi birakti. Basimda durma dedim motivasyonun bozuluyor, zaten dedim calissakda birakacan, calismasak da birakacaksin bari siir yazalim belki kitap cikartiriz. vs vs ... hocanin motivasyonu gitti o gün. tabii isin sonunda siir yazarak o veremedigim dersi de vermistim.

Kesin o gun hava yagmurludur
bir insanin gemileri yakacak kadar siir yazma istegi baska turlu aciklanamaz :D

Ebu_musab Çevrimdışı

Ebu_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
Şiir çok anladığım bir konu değil ama uzun zaman sonra foruma girme fırsatı bulmuşken düşüncemi yazayım , genelde doğuştan değil sonrada tevhidi bir akideye giren kişiler olduğumuz için , bir çok yanlış bilgiden bidatten sıyrılmanın zor geldiği dönemlerde ifrat ve tefritin arasında vasatı bulmuş kişilere denk gelmek bence en büyük sorun, bu forumun kıdemli üyeleri ve özellikle yöneticileri bu konuda Allah razı olsun hakkı isabet ettirmiş kişiler hakkı arayanların sorularına doğru cevapları bulabilecekleri çok güzel bir site Allah emek veren herkesin ecrini versin inşAllah

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Ebu muaz birader demistir ey garip bir siir eyle
Bende veled ruhumla edeyim bir kac cumle

Fasl-ı sermanin hakki alem bu ya islam tere
Seyredup tasta camdan ibret alsin en hakiki mürşid üye

Zannederim hastay-i tekfirci kurulmuş köşküne
Elinde cay tedris eder bak gayr-i ciddiyetsize

Çikar bir fida-i abdul düşer tarih-i hikmete
Emr-i ferman islamindir durmaz yol gosterir fakire.

Nice kufur sert eder alemin uzerine
Basmayasin ar edip, etmeyesin mihnete

mihman olmaya gelir vakti şitada haneye
Az sabir zafer bizimdir öncü ola sen islamtere
Cidden çok iyi olmuş tekrar söylemiş olayım )))

Üst Ana Sayfa Alt