Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam'i kitap satışı

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlim sahibi abilerimiz tehlikeli görüşleri olduğunu düşündüğü kişilere delillerle reddiye yapsa ondan daha etkili olur hem böylece bu kişilerin arkasından giden kardeşler de arkasından gittiği kişilerin delillerinin çürütülemez olmadıklarını anlar
Bu konular aslında çok teorik kalıyor, cehalet mazeret mi? Tekfir dinin aslından mıdır? Hüccet ikamesi tekfir koşulu mudur? Bunlara evet diyenler var hayır diyenler var işte orada ayrışıyor herkes patır patır bölünüyor. Ben sıcak bakmıyorum bölünmeye.

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbrahim Gadban hocanın bazı sohbetlerini dinledim, ebu hanzala gibi aşırı hal hareketleri yok gördüğüm kadarıyla. Hatta bildigim kadarıyla hocanın aşırı tekifirden sakındıran videoları ınternette mevcut diye biliyorum.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbrahim Gadban hocanın bazı sohbetlerini dinledim, ebu hanzala gibi aşırı hal hareketleri yok gördüğüm kadarıyla. Hatta bildigim kadarıyla hocanın aşırı tekifirden sakındıran videoları ınternette mevcut diye biliyorum.
Kardeşim sen günümüzdeki İbrahim Gadban gibi kişileri dinlersen daha çok savrulur, bir senede 70 kere fikir değiştirirsin. Aç Tahavi akidesini oku ve içindekilere iman et. Sonra da Kuran oku ve Fıkıh çalış. Ayrıca internete de fazla girme, gireceksen de bu tür adamları dinleme. Naçizane tavsiyem

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sen günümüzdeki İbrahim Gadban gibi kişileri dinlersen daha çok savrulur, bir senede 70 kere fikir değiştirirsin. Aç Tahavi akidesini oku ve içindekilere iman et. Sonra da Kuran oku ve Fıkıh çalış. Ayrıca internete de fazla girme, gireceksen de bu tür adamları dinleme. Naçizane tavsiyem

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
İbni huzeyme'nin kitabut tevhidini bitirmek üzereyim.
Okumalara devam ediyorum..Allah razı olsun.

Vasat Çevrimdışı

Vasat

Üye
İslam-TR Üyesi
İlim sahibi abilerimiz tehlikeli görüşleri olduğunu düşündüğü kişilere delillerle reddiye yapsa ondan daha etkili olur hem böylece bu kişilerin arkasından giden kardeşler de arkasından gittiği kişilerin delillerinin çürütülemez olmadıklarını anlar
Delilleri çürütülemeyen hangisi acaba, bilmece gibi mesaj.

Üst Ana Sayfa Alt