Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İstanbul Feth Olundu mu Olunacak mı?

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
istanbulun şu anki durumuna bakıpda istanbul müslümanlar tarafıdnan fetih edilmedi ,hadisden kasıt gelecek zamanda olacak bir fetihe işarettir diyen lerin aklına bir anlam veremdim ben bile bu zekasız beynimle anlıyabilirken böyle bir idda da bulunun alim ya aptaldır yada vahabidir ve bu fikri destekleyenlere diyorum dikkat edin hadiste istanbul feth edilecekdir diye geçmiyor kostantiniye diye geçiyor kostantiniye 1453 de tasavvufçular tarafından değil müslümanlar atrafından fetih edilmiştir fatih sultan mehmete tasavvufçudur diyenler ebu hanifeye de aynı yakıştırmayı yapanlardır ve vahabi kardeşlerime soruyorum mekkenin kafirlerin elinden alınıp müslümanlar tarafından fetih edileceğine dair bir hadis varmıdır acaba

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
bir ekleme daha yapmak istiyorum bazı kardeşler tv lerde izledikleri yahudi dizilerine kanıp ve uyduruk faşist hikayelere kanıp bir aptallık benzetmesi yapılacağı zaman (laz) kelimesini kulanıyorlar belki zeka seviyesi düşük ırklar olabilir yada yaşayış tarzı ile cahil kalmış toplumlar olabilir ama şunu söyliyeyim lazlar rizenin 3 ve artvinin 3 ilçesinde birde gürcistanda çok az oalrak bulunan bir kavimdir balık (omega3) ve kara lahanayı çok tükettikleri için zeki insanlar oldukları bilimsel oalrak kanıtlanmıştır müslümanlar olarak böyle benzetmeler yapmıyalım inşaallah not; pazar,ardeşenifındıklı,arhavi,hopa,borçka haricindeki rizenin ilerinde yada trabzonda yerli laz ırkı yoktur her karadeniz şivesi konuşanda laz değildir.

Üst Ana Sayfa Alt