Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

#istanbula Yürüyoruz Etkinliği

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
10429359_1547638788811724_8784634353168463267_n.jpg

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ÖNEMLİ AÇIKLAMA !

Değerli kardeşlerimiz!

Çıktığımız bu yol, birkaç günde oldu-bittiye getirilebilecek bir iş değil. Basit bir iş hiç değil. Çıkıp Taksim'e 50-60 kişiyle bağırıp çağırmak değil niyetimiz. Türkiye ve hatta dünya gündeminde biraz da olsa ses çıkarabilmek. Müslümanların çığlıklarına bir yankı olabilmek. Bunun için STK ve Derneklerin desteğine ihtiyacımız var. Bu ise, biraz süreç isteyen bir iş. Görüşmeler devam ediyor. Şu an sosyal medya üzerinden sadece işin duyurularını yapmaya ve gündem oluşturmaya gayret ediyoruz. Yoksa hemen yarın çıkıp da orda burda bağırmak için insanları yönlendiriyor değiliz. Bu işimiz ciddiye alınmazsa, ciddi bir iş ortaya koymak mümkün olmaz. Ciddi bir iş ortaya koyamazsak, düşmanlarımızı güldürmeye sebebiyet verecek bayağı işler yapmaya da niyetimiz yok. Herkesin malumudur ki; oturan, davaya zarar verenden daha hayırlıdır. Biz yürüyerek, oturandan daha hayırlı olmaya namzetiz. Ve yapabilirsek; koşarak, yürüyenlerin de önüne geçen sabikûn'dan olmaktır gayemiz. Bu gaye hasıl olmazsa, birkaç genç kardeşimizin -tabiri caizse- gazlamasıyla davamıza zarar verecek hareketlerde bulunmaya da niyetimiz yoktur.

Bu sebeplere binaen; tekrar ediyoruz ki, biz şu an sadece kamuoyu oluşturmaya ve sesimizi ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu hususta destekçilerimiz olun. Yapabiliyorsanız; Dernek ve STK yetkililerine ulaşın ve haberdar edin. Hiçbir şey yapamıyorsanız, paylaşımlarımızı paylaşarak sosyal platformda sesimizi duyurun. Ama ne olur "ne zaman çıkıyoruz, nerde yürüyoruz" vb sorular sormayın. Bu yola, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ve mazlum ümmetini savunmak için çıktık. Dualarınıza talibiz. Rabbimizden muvaffakiyet dileriz.

"}" data-reactid=".aj" style="color: rgb(109, 132, 180); cursor: pointer;">Beğen · · Paylaş

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
RASULULLAH VE ÜMMETINE DESTEK PLATFORMU'na desteklerini sunan dernek ve kuruluşlar

1- İZMİR ÇAĞRI-DER
2- ANKARA GENÇ İSLAMİ MÜDAFAA
3- ANKARA MEDARİS-DER
4- EDİRNE İSLAM DERNEĞİ
5- KAYIŞDAĞI ENSAR DERNEĞİ
6- ATAŞEHİR KİTAP-DER
7- KOCAELİ ZAMANIN ZEYNEBİ DERNEĞİ ve Sabiha Ateş Alpat
8- ÜMRANİYE OKUR-DER
9- İSTANBUL AHİ-DER
10- ATAŞEHİR ÖRNEK NESİL
11- BURSA SANCAK-DER
12- İSTANBUL İMAR GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ DERNEĞİ
13- REYHANLI MİSAK KÜLTÜR DERNEĞİ
14- KOCAELİ GENÇ-DER
15- ÜMRANİYE NİSA-DER
16- ANTALYA VEFA-DER
17- KUR'AN NESLİ KÜLTÜR MERKEZİ
18- KALEMDER
19- İZMİR DARU'L HADİS MESCİDİ
20- SULTANGAZİ FECİR-DER
21- CEVİZLİ ENSAR-DER
22- ÖSHA - Özgür Suriye Haber Ajansı
23- KAYSERİ GENÇ MÜSLÜMANLAR
24- DİYARBAKİR KALEM-DER
25- İSTANBUL HANIMLAR ARASTIRMA VE YARDİMLASMA DERNEĞİ
26- İSTANBUL EĞİTİM-DER
27- NEBEVİ HAREKET DERNEĞİ-YALOVA-BURSA ŞUBESİ...
28- ÜMRANİYE MÜMİN-DER
29- ÜMRANİYE RAHMET-DER
30- ZEYTİNBURNU İHSAN-DER
31- GENÇ MÜSLÜMANLAR
32-İSLAMİ MUKAVEMET HAREKETİ

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm,
Diyarbakırdakinde sadece kuru bir kınama yapıldı... Ben giyabi cenaze namazı var diye geldim. Ne yazık ki cenamze namazı kılınmadı. Peygamber sevdalıları topluluğu bildiğiniz gibi her yıl diyarbakırda ne yazık ki bidat eylemleri düzenliyor. Ve binlerce kişide bunlara katılıyor.
İşte o yüzden bölgemizden bidat ehli yerine tevhid ehli toplulukları gözlüyoruz, bekliyoruz.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm,
Diyarbakırdakinde sadece kuru bir kınama yapıldı... Ben giyabi cenaze namazı var diye geldim. Ne yazık ki cenamze namazı kılınmadı. Peygamber sevdalıları topluluğu bildiğiniz gibi her yıl diyarbakırda ne yazık ki bidat eylemleri düzenliyor. Ve binlerce kişide bunlara katılıyor.
İşte o yüzden bölgemizden bidat ehli yerine tevhid ehli toplulukları gözlüyoruz, bekliyoruz.

Benim bildiğim bidat ehli olanların hepsi bu olayı kınadı ve eylemcileride sahiplenmedi..
Ama beğenmediğin bidatçiler! peygamber sevdalıları topluluğu,bu olayı kınamadı,bilaks sahiplendi ve cami önündede açıklamada bu olayı gerçekleştiren kardeşlerimiz dediler(video 6,dk)...Bari eleştiriyorsan insafı elde bırakma,adaletli ol.bir çok camianın aksine bu camia tümüyle bu olayı islami bir eylem ve sahiplenilmesi gereken bir olay olarak karşıladı ve bas bas tv lerindede bunu dile getiriyorlar..
Acayip bir durum var,kınasan bir türlü,kınamayıp sahiplensen bir türlü,senin gibi kardeşleri memnun etmek ne zormuş..
Bende kınama işlerini sevmiyorum,ama adaletide elden bırakmamak lazım..