Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İsveç gazetelerinden Peygamberimize hakaret

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
100320101216005838595_2.jpg

İsveç’teki 3 gazete, dün Hz. Muhammed’in karikatürünü çizen İsveçli karikatüristi öldürme planı yaptıkları gerekçesiyle 7 kişinin yakalanmasından sonra, bugünkü sayılarında karikatürü yeniden yayımladı.

İslam dünyasını rencide eden karikatür, Dagens Nyheter, Expressen ve Sydsvenska Dagbladet gazetelerinde yer aldı.

Sydsvenska Dagbladet, karikatürü dünkü haber çerçevesinde yayımladığını belirtirken, Expressen yayımlama nedenini “haber değeri taşıması ve ifade özgürlüğü konusunda bir tutum almak” olarak açıkladı.

İrlanda polisi, dün İsveçli karikatürist Lars Vilks’i öldürme planı yaptıkları gerekçesiyle 4 erkek ve 3 kadını gözaltına almıştı.

Karikatür, 18 Ağustos 2007’de “İfade özgürlüğünün önemini göstermek için” ibaresi altında yayımlanmıştı.

El Kaide’nin Irak kolunun lideri Ebu Ömer El Bağdadi, internet üzerinden, Lars Vilks ile gazetenin yazı işleri müdürü Ulf Johansson’un öldürülmesi çağrısında bulunmuştu.

Ajanslar

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bunlarda bunu alışkanlık yaptı...allah a havale ederim

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Andolsun, senden önce de nice peygamberler alaya alındı da ben inkâr edenlere bir süre (mühlet) verdim, sonra da onları yakalayıverdim. Benim cezalandırmam nasılmış! rad32
Şüphe yok ki, inkâr edenler mallarını (insanları) Allah yolundan alıkoymak için harcarlar ve harcayacaklardır. Sonra bu mallar onlara bir iç acısı olacak, sonra da yenilgiye uğrayacaklardır. İnkâr edenler toplanıp cehenneme sürüleceklerdir. enfal36
Şüphesiz Allah katında, yeryüzünde yürüyen canlıların en kötüsü, inkâr edenlerdir. Artık onlar iman etmezler.enfal55

BIR GUN MUTLAKA GELECEK..O HESABI TASTAMAM GORENDIR....