Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Izzet Timsali

B Çevrimdışı

berae24

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Ömer Abdurrahman…

15288_514273311968841_1729977904_n.jpg

Bedeni gözleri görmeyen, fakat kalp gözü açık büyük mücahid âlim…

Şeyh Ömer Abdurrahman hapisten yazdığı mektubunda, durumun çok kötü olduğunu belirterek, şunları söylüyordu:

"Benim tutuklu bulunduğum hapishanedeki şartlar çok kötü ve ben aşırı derecede zayıf düştüm. Bu aşağıdakilerden görülebilir:

Onların dini özgürlükler ve ibadet özgürlüğü konusunda talep ettikleri tamamı haksızca. Ben Ekim 1995'de yakalandığımdan beri Cuma namazı kılma izninedahi sahip değilim ve hata cemaat halinde hiç namaz kılmadım.

Ben aylardır, saçlarımı ve tırnaklarımı kesmeye gitmiyorum.

Benim şartlarımda birisi (Şeyh kördür, şeker hastalığı çekmektedir ve aynı zamanda yaşı da ilerlemiştir) hiç kimsenin eşyalarını düzenlemek için yardım etmeksizin, hücre hapsine çarptırılmıştır.

Benim gecesiyle gündüzüyle konuşabilecek kimsem yok, hücrem herkese kapatıldığından beri, ne diğerleriyle sosyalleşmeme izin veriyorlar, ne de bırakın Müslüman olmasını, Arapça konuşabileceğim kimseyle… Ben gece ve gündüz bu şekilde duruyorum. Bu ne yalnızlık, bu ne zulüm? Bu onların çokca övündüğü ve yayın akışlarını ve haber mecmualarını doldurdukları insan hakları mıdır, bize işkence yaparak, bu şekilde bizi susturmak veya sesimiz kesmek?"

.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Ömer Abdurrahman ve diğer esaret altındaki alim ve müslüman kardeşlerimiz her zaman kapatamadığımız yaradır biz nasıl bir yoldayız ki Allah svt zafere ulaşmamızı nasip etmedi halbuki (Allah sizden iman edip iyi ve güzel işler yapanlara, kendilerinden öncekilerine vaadettiği gibi onları da muhakkak yeryüzünün halifeleri yapacağına, onlara kendileri için hoş gördüğü dinlerini kuvvetle icra etme gücü vereceğine, kesinlikle onları korkularının arkasından güvenceye erdireceğine dair, vaadetti. Onlar, hakkımda hiçbir şeyi ortak koşmayarak yalnızca Bana ibadet edeceklerdir. Artık bundan sonra kim nankörlük ederse, onlar fasıkların ta kendileridir!) Nur 55

Üst Ana Sayfa Alt