Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kadirov Sivas'ta Kurban Kesti

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kadirov_sivasta_kurban_kesti_h6333.jpg

Sivas Çeçen Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Ayhan Ergüven bu sebeple bir açıklama yayınlayarak "Cumhurbaşkanım" dediği Ramzan Kadirov'a teşekkür etti.

Sivas Çeçen Derneği Hakkında: Daha önce başkanlığını Ramazan Özçeçen'in yaptığı dernek 1. ve 2. savaş sırasında Çeçenistan'daki direnişin yanında yer almış ve yardımlarda bulunmuştu. Geçtiğimiz yıllarda dernek organlarında yapılan bir değişiklikle Ramazan Özçeçen başkanlıktan alınmış ve yerine Ayhan Ergüven getirilmişti.

Ayhan Ergüven'in başkanlığa getirilmesinden sonra işbirlikçi Çeçen yönetimiyle daha sıkı ilişkiye giren dernek Çeçenistan'dan halk oyunları ekipleri getirtmiş ve Kadirov'un açıktan propagandasını yapmaya başladı. Bunun karşılığı olarak Kadirov derneğe Sivas'ın merkezinde müstakil bir bina ve araç satın almış ve dernek merkezini tefriş ettirmiştir.

Daha önce İmam Şamil, Dudayev vs gibi kahraman liderlerin fotografları olan derneğin duvarlarından hepsini indirtmiş ve yerine Ahmet Kadirov ve kendisinin resimlerini astırtmıştır. Ekonomik olarak hiçbir harcamadan çekinmeyen Kadirov'un bu tavırlarını gören BBP'li Sivas Belediye Başkanı da Kadirov ile tanışmış olmanın şehrine fayda getireceğinden hareketle Çeçenistan'a gitmiş ve Muhzin Yazıcıoğlu adına bir cadde açılışı yapmıştır.

Kadirov'un Sivas'ta kurban organizasyonunda yer alan ve dedeleri Türkiye'ye daha önce Rus sürgünü ile gelmiş Kadirovcu Çeçenler:

1378706_210306132474753_597159344_n.jpg

Bunun karşılığında Kadirov'dan Sivas'ta bir camii yaptırma sözü almıştır. Sivas Özgür-der ise böyle bir işbirlikçinin şehirlerinde camii yaptırmasına izin vermeyeceklerini basın açıklaması yaparak duyurmuştur.

Sivas milletvekili ve Savunma Bakanı da olan İsmet Yılmaz da Kadirov tarafından başa getirilen ve kukla vazifesi gören Ayhan Ergüven'in bu lobi faaliyetlerinden, belki de habersiz olarak bu çirkin ittifaka malzeme olmaktadır.

Konuyla ilgili Kafkasya'daki Rus işgaline karşı hassas olan İmkander bir basın açıklaması yaparak BBPli Sivas Belediye Başkanı ve Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ı uyarmış ve bu kirli oyunun bir parçası olmamalarını hatırlatmıştı. Konuya duyarlı insanlar ise mevcut Kafkasya direnişine karşı Türkiye'de yerli işbirlikçiler tarafından sürdürülen bu oyunun farkında olduklarını bildirdiler.

Kaynak: Kavkaz Online Blog

Öyle adamlar vardır ki, onları ne bir ticaret, ne bir alışveriş Allah'ı zikretmekten, dosdoğru namaz kılmaktan, zekatı vermekten alıkoymaz. Onlar, kalplerin ve gözlerin (dehşetle) döneceği günden korkarlar. - Nur/37

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu başkan denilen doğan ürgüp ün yüzüne geçen sene ramazan da söyledim!

varını yoğunu çeçen müslümanlara gönderen yazıcıoğlu nerede,siz nerede ? Allah ,çeçenistanı işgal eden kafir yönetimle kolkola girmenizden dolayı hesabını sorar size dedim.

adamın verdiği cevap ; siyasetçi her yere eşit mesafeli olmalı dedi .

ama siz cehenneme daha yakınsınız diyip çıkıp gittim. Kardeşler şamil gibi müslüman bu topraklarda kalmadımı çıkmazmı bilmiyorum ama herkes para putuna secde etmeye başladı la diyen parmakla :(

Üst Ana Sayfa Alt