Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kâfiri Boğazından Keserek Öldürmek Merhametsizlik mi?

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
ESSELAMÜNALEYKÜM ÇOK AFFINIZA SIĞINIYORUM BİLMEDİĞİM İÇİN YORUM YAPAMADIM BAYAN OLMAM SEBEBİYLEDİR BELKİİSRAİL VE ABD MÜSLÜMANLARA EZİYET EDEN KAFİRLERDEN NEFRET ETMEME RAĞMEN BAŞKA Bİ SİTEDE Bİ VİDEO İZLEDİM BÜYÜK Bİ BOŞLUGA DÜŞTÜM.BENİM PEYGAMBERİM SAV HANGİ ESİRİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜ ŞÖYLE Bİ HADİSİ ŞERİF HATIRLIYORUM ÖLDÜRECEĞİNİZ KUDUS KÖPEK DAHİ OLSA İŞKENCE ETMEDEN ÖLDÜRÜNÜZ.BİZDE DAVRANIŞLARIMIZDA KAFİRLER GİBİ DAVRANMAKTAN ALLAHA SIĞINMALIYIZ ELBETTE EN KÖTÜ İŞKENCELERİ ZULÜMLERİ HAKEDİYORLAR...BİZ EMROLUNDUĞUMUZ GİBİ DAVRANMALI DEĞİLMİYİZ RABBİM ONLARIN HESABINI GÖRECEK VE ÖÇ ALACAK OLAN ALEM RABBİ BANA İÇİMİ SERİNLETEN Bİ CEVAP VERİNİZ ALLAH RIZASI İÇİN YANLIŞIM VARSADA SÖYLEYİNİZ...SELAMETLE

Ö Çevrimdışı

özgürlüğe hasret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"hendek günü müslümanlarla beraber olup medineyi müşrklere karşı birlkte savunması gereken kureyza yahudileri, bunun zıddını yaparak anlaşmayı bozmuş ve müslümanları arkadan vurmaya yeltenmiştir....işte Allah bunu asla affetmemiş Resulullah tarafından kuşatlmışlar, olgun erkeklerinin boynu vurulmuş, kadınlar ve çocuklar sürülmüşler, malları da ganimet olarak kalmıştır......

tarihi bütün kaynklar Rasulullah a..s. efendimizin kureyza yahudilerinden en az üç yüz erkeğin boynunun vurulduğu konusunda ittifak etmişlerdir.."
(mehmet göktaş/mekkede müslüman olmak/ sf:77)

izlediğiniz videodaki kişinin ne sebeple öldürüldüğünü bilemiyorum ama boyun kesmek öyle göründüğü gibi çok vahşice değil aslında... hatta onlara ödül gibi bişey oluyor.....eğer müslümanlar islama göre değil kendi nefislerine göre davranmış olsalardı hepsini hapishanelere doldurup, onların müslümanlara uyguladığı kahrolası binbir çeşit işkence metodunu uygularlardı..

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
ESSELAMÜNALEYKÜM ALLAH RAZI OLSUN...DÜN BU YAZIYI YAZDIKTAN SONRA MÜSLÜMANLARA YAPILAN İŞKENCELERİ GÖRDÜM AĞLADIM VE HALEN ŞOKTAYIM BU İÇLERİNDEKİ HIRS NEDİR HİÇMİ İÇLERİ SIZLAMAZ NASIL OLUYOR GERÇEKTEN ANLAMIYORUM...EVET ONLAR EN ŞİDDEDLİ İŞKENCEYİ HAKEERKEN BENİM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM ELLERİNDEN GELDİKCE MERHAMETLİ DAVRANIYORLARMIŞ ZATEN,ONLARA SABIRLARINDAN VE MERHAMETLERİNDEN DOLAYI RABBİM AKILLARA GELMİCEK MÜKAFATLAR VERSİN...BÜTÜN MÜSLÜMANLARA YAPILAN EZİYETLER İŞKENCELER HEP HATIRLATILMALI Kİ BENİM DÜŞTÜĞÜM DURUMA DÜŞÜP KİMİN MERHAMETSİZ OLDUĞUNU KARIŞTIRMASINLAR...ALLAH BENİ AFFETSİN.

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hakkınızı helal edin bir iki konu yazacagım hatam varsa düzeltin...
Savaşta esir hukuku vardır vede savaşın hukuku eger müslümanların içinde müslümanları satan münafıklık yapan yada ailesi düşman tarafından esir alınıpta müslümanlara karşı ajanlıga zorlanan yada müslümanların içine sızıpta müslümanların istihbaratını yapan kişilere boyun vurma cezası uygulanır bu açıkta yapılırki bu durumlarda verilen ceza tüm münafıklara ders olsun diye.....
Dünya üzerinde bir cok cihad bölgesi bulunmaktadır dünya müstekbirleri müslümanların cihad bölgelerine desteklerini kesmek vede müslümaları barbar olarak göstermek için önce çeçenistanda sonrada ırakta münafıkların katledilişlerini sanki esirlere yapıylıyormuş gibi gösterip dünya üzerindeki cihada destek veren müslümanlarla cephede ki müslümanların arasını açmak için propaganda malzemesi olarak kullnıldı.Maalesef konunun içerigini iyi bilmeyen bir kısım müslümanda bu görüntüler sanki iyi görüntüymüş gibi bu kareleri yayınladılar vede yaydılar...
Mekkede kendisine işgence eden halka mekke fethedildigi zaman dokunmayan ,taifte taşlandıgı halde onlara dua eden bir peygamberin ümmeti 20.YÜZYILDA PEYGAMBERİNDEN ALDIGI
TERBİYE İLE CİHAD ETMESİNİ VEDE CİHADIN HUKUNU BİLİR ...
SELAM VE DUA İLE

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Mehmet Göktaş'ın dediği 300 erkek aslında daha fazladır. Ve o gün hz Ali o kadar çok kafirin boynunu vurduki kandan dolayı elindeki kılıç kayacak oluyordu.

Rambo kardeş bu tür konularda daha hassas yazmamız herkesin yararına olur nasıl ki sizin eleştiriniz de müslümanlara saldırı amaçlı kullanılıyor diyorsanız bende diyorum ki böyle şeyler asla islamda yok gibi lanse edip bazı münafıkların ve soysuzların ekmeğine yağ sürmeyelim..

Peygamberimizin savaşlarını asıl kaynaklarından geniş olarak okumamız lazım.

Ben size delil olarak kuran'dan ayet yazayım..

Muhammed Sûresinin 4 . Ayeti

(Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hale getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur.Eğer Allah dileseydi onlardan öc alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır.

Esir konusunda yada bu tür öldürmelerde islam eziyet etmeyi yasaklamıştır. Yani kafirin canına son verilecek diye tutup da kafir yakılmaz yada derisi yüzülmez.

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
o zaman biraz acayım çeçenistanda gırtlak kesme görüntüleri sıkca yayınlanıyordu.bu yayınlana görüntülerde mücahidlerin esir aldıkları askerlere işgence ettikleri vede sonrasında gırtlaklarının kesildigi haberleri haberleri yayıldı .Burdaki maksat mücahidleri cahil ve gaddar gösterip aşagılamak ve müslümanların gözünde küçük düşürmek amaclı yapılan haberlerdendi ve bizim müslümanlar dahil yediler .Savaşın hukuku var derken pamuk tarlasına çalışmaya gitmiyoruz yada domates tarlasına .Müslüman savaşında hayatında da örnektir numunedir yazıyı bir daha okursanız savaşmasın demedik yada savaşırken zararda vermesin demedik sadece internette dönen görüntü ve haberlere dikkat çektik .Yoksa öldürdükleri her kefere için eelleri dert görmesin rabbim ecrini gani gani yazsın dediklerimizde yanlış anlaşılmasın savaşta kullanılan lar gösteri fişegideil üstad..

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
hümeyra__;129071' Alıntı:
ESSELAMÜNALEYKÜM ÇOK AFFINIZA SIĞINIYORUM BİLMEDİĞİM İÇİN YORUM YAPAMADIM BAYAN OLMAM SEBEBİYLEDİR BELKİİSRAİL VE ABD MÜSLÜMANLARA EZİYET EDEN KAFİRLERDEN NEFRET ETMEME RAĞMEN BAŞKA Bİ SİTEDE Bİ VİDEO İZLEDİM BÜYÜK Bİ BOŞLUGA DÜŞTÜM.

BENİM PEYGAMBERİM SAV HANGİ ESİRİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜ
ŞÖYLE Bİ HADİSİ ŞERİF HATIRLIYORUM ÖLDÜRECEĞİNİZ KUDUS KÖPEK DAHİ OLSA İŞKENCE ETMEDEN ÖLDÜRÜNÜZ.

BİZDE DAVRANIŞLARIMIZDA KAFİRLER GİBİ DAVRANMAKTAN ALLAHA SIĞINMALIYIZ ELBETTE EN KÖTÜ İŞKENCELERİ ZULÜMLERİ HAKEDİYORLAR...BİZ EMROLUNDUĞUMUZ GİBİ DAVRANMALI DEĞİLMİYİZ RABBİM ONLARIN HESABINI GÖRECEK VE ÖÇ ALACAK OLAN ALEM RABBİ BANA İÇİMİ SERİNLETEN Bİ CEVAP VERİNİZ ALLAH RIZASI İÇİN YANLIŞIM VARSADA SÖYLEYİNİZ...SELAMETLE

Aleykum selam we rahmetullah kardeşim ;

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

إِذْ يُوحِي رَبُّكَ إِلَى الْمَلآئِكَةِ أَنِّي مَعَكُمْ فَثَبِّتُواْ الَّذِينَ آمَنُواْسَأُ لْقِي فِي قُلُوبِ الَّذِينَ كَفَرُواْ الرَّعْبَ فَاضْرِبُواْ فَوْقَ الأَعْنَاقِ وَاضْرِبُواْ مِنْهُمْ كُلَّ بَنَانٍ
_ İşte o anda Rabbin meleklere şöyle vahyediyordu: Ben sizinle beraberim, mu'minlere sebat verin. Kâfirlerin yüreğine korku salacağım, hemen boyunlarının üstüne vurun, parmaklarına, parmaklarına vurun". (ENFAL 12)

_ Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. Nihayet onlara üstün geldiğiniz zaman bağı sıkı bağlayıp esir alın. Sonra harp ağırlıklarını atıp, savaş bitince de onları ya karşılıksız olarak, ya da fidye ile salıverin. Allah'ın emri budur. Eğer Allah dileseydi onlardan başka türlü de intikam alırdı. Fakat böyle olması sizi birbirinizle denemek içindir. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmaz. (Muhammed 4)

بِسْمِ
اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

فَلَمَّا بَلَغَ مَعَهُ السَّعْيَ قَالَ يَا بُنَيَّ إِنِّي أَرَى فِي الْمَنَامِ أَنِّي أَذْبَحُكَ فَانظُرْ مَاذَا تَرَى قَالَ يَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ سَتَجِدُنِي إِن شَاء اللَّهُ مِنَ الصَّابِرِينَ

فَلَمَّا أَسْلَمَا وَتَلَّهُ لِلْجَبِينِ

- Oğlu, yanında koşacak çağa gelince: "Ey oğlum! Ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak, ne düşünürsün?" dedi. Çocuk da: "Babacığım sana ne emrediliyorsa yap, inşaallah beni sabredenlerden bulacaksın" dedi. ( SAFFAT 102)
- Ne zaman ki ikisi de bu şekilde Allah'a teslim oldular, İbrahim oğlunu alnı (şakağı) üzerine yatırdı. ( SAFFAT 103)

Ayetlerde de gördüğümüz gibi hz. Muhammed (s.a.v.)'in atası Hz. İbrahim (a.s.) çocuğunu Allah için kurban etmek istemiş ve boğazlama girişiminde bulunmuştur.
Bu ayette de gördüğümüz gibi insan keserken boyundan , kurban bayramında hayvanları keserken de boğazından ve iki yanda bulunan şah damarlarını öncelikli keseriz.
Aradaki bu fark insanın acı çekmemesi, acıyı en aza indirmek için acıyı beyine iletecek olan sinirlerin boyun (ense) tarafında bulunmasından dolayı kılıcı, bıçağı ilk once oraya vurarak acı ile beyinin irtibatını bir an önce koparıp ölmesini sağlamaktır.
Hayvandaki boğazdan ve şah damarlarının kesilerek biraz daha uzun süreli ölmesinden kasıt, kanın vücuttan boşalıp atılması içindir. Çünkü kan haramdır.
" O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah'tan başkası adına kesilen hayvanlar..." (Bakara 173)

Cihad esnasında insanların öldürülmesi meselesine gelirsek bu konuda siyer kitaplarını okumanızı tavsiye ederim .

Kadınlarla Çocukların Gece Baskınlarında Kasıdsız Olarak Öldürülmelerinin Cevazı Babı

26- (1745) Bize Yahya b. Yahya ile Saîd b. Mansur ve Amru'n-Nâkıd, toptan İbni Uyeyne'den rivayet ettiler.
Yahya (Dedi ki) : Bize Süfyân b. Uyeyne, Zührî'den, o da Ubeydullah'dan, o da İbni Abbas'dan, o da Sa'b b. Cessâme'den naklen haber verdi. Sa'b şöyle demiş:
Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'e müşriklerden gece baskınına uğrayan zürriyetlerin hükmü soruldu. Bu suretle müslümanlar onların kadınlarına ve çocuklarına isabet ediyorlardı. Peygamber [s.a.v):
«Onlar onlardandır. buyurdular.
( Muslim ; Cihad 26 )

27- (...) Bize Abd b. Humeyd rivayet etti. (Dedi ki) : Bize Abdürrazzâk haber verdi. (Dedi ki) : Bize Ma'mer, Zührî'den, o da Ubeydullah b. Abdillâh b. Utbe'den, o da Ibni Abbâs'dan, o da Sa'b b. Cessâme'den naklen haber verdi. (Şöyle demiş) :
Yâ Rasûlâllah! Biz gece baskınında müşriklerin zürriyetlerine isabet ediyoruz! dedim,
«Onlar onlardandır.» buyurdular.
( Muslim ; Cihad 27 )

Kafirlerin Ağaçlarını Kesme ve Yakmanın Cevazı Babı

29- (1746) Bize Yahya b. Yahya ile Muhammed b. Rumh rivayet ettiler. (Dediler ki) : Bize Leys haber verdi. Bize Kuteybetu'bnu Saîd de rivayet etti. (Dedi ki) : Bize Leys, Nâ-fi'den, o da Abdullah'dan naklen rivayet etti ki, Rasûlullah (Sahallahu Aleyhi ve Sellem) Benî Nadîr'in hurmalarını yakmış ve kesmiş. Bu yer Buveyre'dir.

Kuteybe ile İbni Rumh kendi hadîslerinde şunu ziyade ettiler: «Bunun üzerine Allah (Azze ve Celie):
Yaş ağaç nâmına her neyi keser veya kökleri üstünde ayakta bırakırsanız (bu) Allah'ın izniyledir: Hem de yoldan çıkanları rezîl etsin diye
! [Haşr : 5.] âyet-i kerîmesini indirdi.»

Kafirlerin savaşla alakası olmayan ağaçları bile kesilerek öldürülmüştür !

Hadislerden de anlayacağımız gibi kadın ve çocukların öldürülmeleri yasaklanmıştır fakat düşmanlara yardım eden bizzat savaş alanında yardım eden kadınlar bile öldürlebilmektedir. Ayrıca öldürürkende izlenecek güzel yol boyunlarının vurulmasıdır ki bu nasslarla sabittir.

"Allah c.c. kafirlerden öc alacak" demektesiniz. Tabi ki alacak ama bu o anda imtihan gereği mu'min kullarının eliyle olması için cihadı alnımza farz olarak yazdı. O zaman kim niye cihad etsin? Farz-ı ayn olan Tebuk Cihadından geri kalanlar (samimi ve içtenlikle pişman olup Allaha yalvaranlar hariç) munafıklıkla damgalanmadılar mı?
Alemlere rahmet olarak kıyamete yakın zamanda kılıçla gönderilen Tevhid peygamberini, Kutlu doğum haftası diye bidatler peydahlayarak "gül peygamberi" diye basitleştirenler, Rasulullahın 10 larca cihadını unutturduklarını, putları yıkıp tağuti rejimleri tehdit ettiğini gizleyenlerdir.

Kardeşim sizin bu tür nefsinize ağır gelen konularda yorum yapmanızdan önce islamın yöntem ve dinamiklerini iyice öğrenmeniz, içinize sindirmeniz gerekmektedir. İnşeallah zamanla eksikliklerinizi giderirsiniz.

İlgili Linkler :

İSLAM'DA CASUSLUK , AJANLIK VE SUİKASTLER

https://www.islam-tr.org/konu/islamda-casusluk-ajanlik-ve-suikastler.8642/

CİHAD : MU'MİN İLE MUNAFIĞI AYIRT EDEN GERÇEK

https://www.islam-tr.org/konu/cihad-mumin-ile-munafigi-ayirt-eden-gercek-kitap.7202/

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sizin bu tür nefsinize ağır gelen konularda yorum yapmanızdan önce islamın yöntem ve dinamiklerini iyice öğrenmeniz, içinize sindirmeniz gerekmektedir. İnşeallah zamanla eksikliklerinizi giderirsiniz.

EVET EKSİKLERİMİN FARKINDAYIM O SEBEBLE BURDAYIM İNŞALLAH ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN BEN SORU CEVAP ŞEKLİNDE ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM...YALNIZ BAŞINA ÖĞRENMEK BU KADAR OLUYO ASLINDA BU SİTEDE ÖĞRENDİKLERİM CEVREMDEKİ İNSANLARA TERS GELİYO UZAK DURMAMI SÖYLÜYOLAR...AMA BEN SEVİYORUM BURAYI... UMARIM BENİ ATMAZSINIZ BURDAN:)

Üst Ana Sayfa Alt