Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafkasya Emirliği Yurtdışı Vekâleti: Bağcılar dernek hakkında

S Çevrimdışı

Seyfurrahman

Üye
İslam-TR Üyesi
7196_1.jpg

Kavkaz Center editörü, Kafkasya Emirliği yurtdışındaki resmi temsilciliğinden (Vekâleti) yayınlanması için bir açıklama aldı. Kavkaz Center açıklamayı değiştirmeden yayınlar.

* * *

KAMUOYUNA DUYURULUR

Bir süredir Türkiye'de, Kafkasya Emirliği'nin adını kullanarak para toplayan, aynı zamanda mücahidler aleyhinde olumsuz ve kafa karıştırıcı kara propaganda yapan kişi ve kuruluşlar olduğu görülmektedir.

Buradan hareketle, "Kafkasya'da sürdürülen cihada ve savaş sebebiyle Türkiye'de bulunan muhacir ailelere yardım yapma bahanesiyle" Kafkas-Çeçen Dayanışma Derneği (Kafkas Çeçen-Der) adı altında İstanbul'da faaliyet yürüten dernek ve adı anılan derneğin yöneticisi Ahmet Kıyak ismindeki şahıs ile ne direnişin ne de muhacir ailelerin hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Kafkasya cihadını desteklemek konusunda hassasiyet sahibi Türkiyeli Müslümanlara duyurulur.

Kafkasya Emirliği Yurtdışı Vekâleti Başkan Yardımcısı
Said-Magomed Zubayrayev

Kavkaz Center

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Açıklama için sağol kardeşim

Bu konuda İmkander'den şaşmıyoz inşaALLAH

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konu dışı ama sorma gereği gördüm ; Çeçenya bayrağına bir hayvanı sokuşturmak vacib mi?

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Ahmet Kıyak'ı birçok kez konuştum,gördüm ve beraber yardımlara iştirak ettim.Shamilonline'de ki yorumları okudum.Eğer böyle dedikleri gibi iddialar varsa bunu ispat etmeleri gerekir.Ben bu iddialar üzerine kendisini çağırdım ve konuştum.Yalan ve iftira olduğu söyledi.Birçok kez imkander'e gidelim bu işi bitirelim.İki tarafta birbirine laf söylüyor,olan davaya oluyor.Böyle usulsüzlük olmaz.Kafkasya Emirliği Yurtdışı Vekâleti Başkan Yardımcısı ismi ile bir bildiri geliyor ve bunun ne kadar sahih olduğu (kc'de yayınlanmış olsa bile)'nu tartışmak gerekir.Bu işlerin içinde olan herkes bilir ki bu işler yazıyla maille olmaz,video ile olur.Vaha umarov tr'de olmasına rağmen neden türkiye sorumlusu yapılmamıştır'da başka birileri yapılmıştır.Bunu düşünmek gerekiyor.Ben burada vaha umarov'u kötülemiyorum.Çünkü kendisi ile oturup kalkmışlığım yoktur.Türkiye sorumluları böyle bir dolandırıcılık söz konusu ise bunu bir video ile bildirirler ve herkes sesini kesip oturur.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Emirligin resmi sitelerini Cumhuriyet Bas Savcigiligina sikayet etmek..

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O konu hem kafkascecen-der'de var hemde imkander'de var.İkisinin de muhakeme konularında sıkıntıları var.Konu bu değil konu bunu dışarıya vurmaları.Bu konuda iki tarafıda belki 10 kez uyardım.Bir araya gelin kendi aranızda halledin diye.Ama nafile,sonuç ortada.

Üst Ana Sayfa Alt