Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafkasyalı Yetimleri Unutmayalım - İmkander.org.tr

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
7559.gif

Selamun aleykum arkadaşlar, bir süredir takip ettiğim bir derneği tanıtmak istedim.

Ebû Ümâme radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Kim gazâya çıkmaz veya gazâya çıkan bir mücâhidi techiz etmez ya da cihada çıkan gazinin aile fertlerine hayırla muamele etmezse, Allah Teâlâ o kimseyi kıyamet gününden önce büyük bir belâya uğratır."

Ebû Dâvûd, Cihâd 17. Ayrıca bk. İbni Mâce, Cihâd 5

Derneğin amacı,

Genelde tüm İslam coğrafyasında zulme uğramış ve zor durumda kalmış bütün Müslümanlara;

Özelde ise Kafkasya,da süre gelen savaştan dolayı mağdur duruma düşmüş bütün Kafkasyalı (Çeçen, İnguş, Dağıstanlı vs.) dul, yetim, hasta, gazi ve mültecilere maddi, manevi ve hukuki konularda imkanlar ölçüsünde yardımcı olabilmektir..

7174

8095

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah cc razi olsun abi, ecrinizi arttirsin ins.

Ümmetin Kahramanlarinin emanetlerine sahip cikmamiz sart... bu dernegi bende uzun zamandir takip ediyorum Allah cc biliyor su anda güvendigim tek kurulustur...
Hani genellikle Türkiyede savas magdurlari icin(!) Hep sloganlar atiliyor, hep mitingler yapiliyor, toplantilar yapiliyor ama icraat pek fazla olmuyor, sirf mavi marmara gemisi geldigi icin kac kisi toplanmisdi, uzaktan yakindan kimler masraf edip gitmisti... Sanki Ümmete cok hayr getirmis gibi bunlar medyada internette nasilda gösterilmisti....

demek istedigim gercekten Onlar icin birseyler yapmak istiyorsak, artik kalkip onlarin elinden tutmamiz gerekiyor.
Gercekten herkez elinden geleni yapsa o zaman belki vicdanimiz biraz olsa rahatliyacak ...

Allah cc icin Onlari unutmayalim, onlara hem maddi hem manevi yardim edelim insaAllah...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun akhi bu hayra öncelik ettiğin için

bu konu hakkında müslim akhilerin duyarlı olmasını talep ediyorum inşaALLAH

U Çevrimdışı

ummOmar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum,

Banka Hesapnumarasi nerde bulabilirim? Almanyadan para göndermenin imkanida varmi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam elbette kardeş gönderebilirsin. Kardeşlerin euro hesabına gönderebilirsin. Zaten sitede yetkili kardeş vardı size mutlaka ulaşır (inşAllah), ben yinede bilgileri verim.

İMKANDER : İman en büyük imkandır .. :: Yardım Derneği,Başakşehir Çeçen Mülteciler,MÜLTECİ,Çeçen Aileler, buradan direk iletişime de geçebilirsin

Direk euro hesabı için ise,

kuveyt türk hesabının, ŞUBE ADI: BAŞAKŞEHİR ŞUBE KODU:114 SWİFT NO: KTEFTRIS

EURO IBAN NO: TR88 0020 5000 0060 2016 6001 02

Bu bilgilerlede gönderide bulunabilirsiniz.

Allah cc hayrınızı kabul etsin, özellikle açıktan infak ederek buradaki kardeşleri de cesaretlendirğiniz için teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dernek yöneticilerini ve kurucularını yakından tanırım.Türkiyede bugüne kadar nadir ciddi çalışma yapan derneklerden birisidir.Para vermekten çekinenler olursa bizzat mültecilere kendileride ulaşabilirler.Yani güvenlik sıkıntısı oluşturmayacak şekilde şeffaf çalışan bir dernektir.

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dileyen kardeşler bir ihtiyaç sahibinin farutasına sponsor olarak aylı faturada ödeyebiliyorlar.mesela aylık 100 liralık fatura ödemek için derneğe başvurduğunuzda onlar size her ay fatura bilgilerini yolluyorlar.bi kardeşin dediği gibi cidden şeffaf.Allah muvaffak kılsın.

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler imkanderi bende ziyaret ettim.Özellikle türkiyedeki mücahid eşlerine ve gazilere yardımı amaç edinmiş bu yolda gayret eden şuurlu müslümanlar tarafından yönetiliyor..Para vericek sadaka vericek infak edicek yer arayan kardeşler kaçırmasınlar inşAllah..Zira yardım yapılan kamplardaki mücahid eşleri çocukları ve gaziler yardımlarımızı beklemektedirler...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
İNFAK KONUSUNDA GERİ KALMAYALIM AKHİLER

Konuya video eklenmiştir.umarım faydalı olur

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleikum selam ver rahmetullahi ve berekatuhu.
cok anlamli bir video olmus, emegi gecenlerden Rabbim razi olsun.
Hatta video konunun ilk sayfasina eklenirsede güzel olur.
Allah cc ecrinizi arttirsin.

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ONLAR ÇOK KURBAN VERDİ, SIRA BİZDE...

İMKANDER 2009'da Bakü'de, 2010'da Türkiye'de Bulunan Dul, Yetim ve Gaziler için Kestiği Kurban Kampanyasını Bu yıl Yine Türkiye'de Terkedilmişliğe İtilen Kafkasyalı Muhacir Aileler İçin Sürdürecektir.

Vekalet Yolu ile Alınan Kurban Hisselerinizi Gerçek Muhtaçlara Ulaştırıyoruz.

Kelimenin anlamını bulduğu, işte bu yetimin babasına şehid, işte bu çilekeş hanımın eşine mücahid diyebileceğiniz aileler için kurban bağışlarınızı bekliyoruz.
1500'ü Aşkın Kafkasyalı Savaş Mağdurunun Yaşadığı Türkiye'deki dul, yetim veya engelli gazi ailelerimiz için bu yıl Kurbanlarımızı Türkiye'de kesiyoruz.
KURBANLARINIZ Fenerbahçe, Beykoz, Ümraniye ve Yalova Çeçen-Kafkas kamplarına ve EN ÖNEMLİSİ evlerde kirada kalabalık bir şekilde yaşam savaşı veren DUL, YETİM veya ENGELLİ GAZİ ailelerine ulaştırılacaktır.

Türkiye'deki Kurban Fiyatları Baz Alınarak Belirlediğimiz:

KURBAN BEDELİ 450 TL'dir.

Yurtdışından Gönderecek Olanlar Aşağıdaki Linkten IBAN Nolarına ulaşabilirler.
Kurban Bedeli Yurt Dışından: 250 USD veya 180 Euro'dur

HESAP NOLARI ve POSTA ÇEKİ İçin Tıklayınız !!!

Kurban Bedellerini Bankadan Gönderirken Açıklama Kısmına "KURBAN" Şeklinde Not Yazınız. Ayrıca Size Ulaşabileceğimiz Cep Telefon Numaranızı da Açıklama Kısmına Eklemeyi Unutmayınız.

KURBANLARIMIZ KURBAN VERENLERE

Doğu Anadolu'dan Kurban Bağışı Yapmak İsteyenler Doğu Anadolu Temsilcimiz Kenan Gül'e 0 543 362 45 45 veya 0 539 300 41 10 nolu telefonlardan ulaşabilirler.

2009 Yılında Gerçekleştirdiğimiz Kurban Organizasyonumuz İçin Tıklayınız!

Kaynak : İMKAN-DER

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum rahmatullahi ve berekad akhiler

küçük yetim kardeşlerimizi unutmuyoruz değil mi ?

güncel....

:)

Üst Ana Sayfa Alt