Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kalbimizde Arkadaşlık Mucizesi Var

H Çevrimdışı

hasna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Savaşın en kanlı günlerinden biri.. Asker, en iyi arkadaşının az ileride kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı mermi yağmuru altındaydılar. Asker teğmene koştu ve:

- Teğmenim,dedi; fırlayıp arkadaşımı alıp gelebilir miyim?
- Delirdin mi? der gibi baktı teğmen... Gitmeye değer mi? Arkadaşın delik deşik olmuş... Büyük olasılıkla ölmüştür bile.. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın.

Asker ısrar etti ve teğmen:

- Peki, dedi.. Git o zaman..

İnanılması güç bir mucize.. Asker o korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa döndü.. Birlikte siperin içine yuvarlandılar. Teğmen, kanlar içindeki askeri muayene etti... Sonra onu sipere taşıyan arkadaşına döndü:

- Sana değmez, hayatını tehlikeye atmana değmez, demiştim. Bu zaten ölmüş..
- Değdi teğmenim, dedi asker..
- Nasıl değdi? dedi teğmen.. Bu adam ölmüş, görmüyor musun?..
- Gene de değdi komutanım.. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı... Onun son sözlerini duymak, dünyaya bedeldi benim için...

Ve arkadaşının son sözlerini hıçkırarak tekrarladı:

- ... Geleceğini biliyordum!.. demişti arkadaşı. Geleceğini biliyordum!..

Kalbimizde "Arkadaşlık" adında bir mucize var. Nasıl olduğunu veya nasıl başladığını anlamazsınız. Ama bu özel armağanı bilirsiniz ve arkadaşlığın Allah'ın en büyük armağanı olduğunu anlarsınız.

Gerçekten de arkadaşlar çok nadide mücevherlerdir. Sizi gülümsetip başarmanız için cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini size açmak isterler.
 
L Çevrimdışı

lavinya

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim.gerçekten de arkadaşlık bizlere bir hediye gerçek arkadaşlar ise hediyelerin en değerlileridir. Allah bütün arkadaşlarımızdan razı olsun.
 
H Çevrimdışı

hasna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
zaten gerçek dostlar böyle zamanlarımızda belli olur ve bence vicdanımız bize her zaman doğruları söyler. bu devirde kimseye güvenmeyeceksin deniliyor ama Rabbimiz rızası için kurulan arkadaşlıklar bambaşka, inşallah hepimize böyle arkadaşlıklar nasip olur..
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt