Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kalpler O'nun kontrolündedir

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Gerçekten Allah, bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (İNSAN SURESİ / 30)
Yoksa onlar: "Allah'a karşı yalan düzüp-uydurdu"mu diyorlar? Oysa eğer Allah dilerse senin de kalbini mühürler. Allah, batılı yok edip-ortadan kaldırır ve kendi kelimeleriyle hakkı hak olarak pekiştirir (gerçekleştirir). Çünkü O, sinelerin özünde olanı bilendir. (ŞURA SURESİ / 24)
Ve onların kalbleri üzerine, onu kavrayıp anlamalarını engelleyen kabuklar, kulaklarına da bir ağırlık koyduk. Sen Kur'an'da sadece Rabbini "bir ve tek" (ilah olarak) andığın zaman, 'nefretle kaçar vaziyette' gerisin geriye giderler. (İSRA SURESİ / 46)
Onlar, Allah'ın, kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. Gafil olanlar onların ta kendileridir. (NAHL SURESİ / 108 )
Onların kendi sözlerini bozmaları, Allah'ın ayetlerine karşı inkâra sapmaları, peygamberleri haksız yere öldürmeleri ve: "Kalplerimiz örtülüdür" demeleri nedeniyle (onları lanetledik.) Hayır; Allah, inkârları dolayısıyla ona (kalplerine) damga vurmuştur. Onların azı dışında, inanmazlar. (NİSA SURESİ / 155)
Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azab onlaradır. (BAKARA SURESİ / 7)
Şimdi sen, kendi hevasını ilah edinen ve Allah'ın bir ilim üzere kendisini saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürlediği ve gözü üstüne bir perde çektiği kimseyi gördün mü? Artık Allah'tan sonra ona kim hidayet verecektir? Siz yine de öğüt alıp-düşünmüyor musunuz? (CASİYE SURESİ / 23
 
awesome Çevrimdışı

awesome

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbım kalbı muhurlenenlerden olmaktan bızı koru
 
rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim Bizi Korusun Kardeşim Allah razı olsun Paylaşımından dolayı
 
eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EY KALPLERİ EVİRİP ÇEVİREN RABBİM, KALBİMİ DİNİN ÜZRE SABİT KIL.(AMİN)

ALLAH RAZI OLSUN...
 
ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
eylemzayi ' Alıntı:
EY KALPLERİ EVİRİP ÇEVİREN RABBİM, KALBİMİ DİNİN ÜZRE SABİT KIL.(AMİN)

ALLAH RAZI OLSUN...
aminnnnn......hepimizden razı olur inşallah......selametle
 
Üst Ana Sayfa Alt