Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber “kanlarımızla Tarih Yazıyoruz!” (video)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Muhaysini’nin Lazkiye sahil Türkmendağı bölgesinde dün fethedilen Kinesbe’deki görüntüleri yayınlandı. Tankın üzerinde mücahidlere seslenen Şeyh Muhaysini, Suriye içindeki kamplardaki insanlara müjde verdi ve “Allah’ın izniyle zafer kazanacağız” dedi. Suriye’deki kamplarda bulunan zorla evinden göç ettirilen kişilere seslenen Muhaysini, “Evlerinize başınız dik dönmeniz bizim üzerimizde bir yükümlülük ve sözdür” dedi.

Şeyh Muhaysini ardından şunları söyledi: “Sahilde alınan yenilgiler ardından Türkiye’ye giden gençler, geri dönün! Ey sahilin kahramanları, bakın biz kanımızla elhamdulillah tarih yazıyoruz!”

Ardından Mücahidlere söz söyleyenleri uyaran Muhaysini, “Allah’tan sakının, mücahid kardeşlerinize sahip çıkın, onlara destek olun.” dedi.

Son olarak Esed’i destekleyenlere, onu müdafaa eden herkese son dönemde Rusya ve İran’ın müdahalesi ile sahil ve Halep’te kaybedilen bazı bölgelerin birer birer tekrar alındığı ve sahildeki Selma bölgesinin de Allah’ın izniyle tekrardan Esed’den alınacağını söylüyor, Allah’ın izniyle zaferin İslam’ın olacağını ifade ediyor. Üzerine çıktığı tank gibi tanklarla ilerleyeceklerini söylüyor.

Şeyh Muhaysini’nin Kinesbe zaferinin ardından hazırlanan videonun tamamı. Şeyh esir alınan esirlerle konuşuyor:

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhaysini Lazkiye dağlarında
Muhalifler Lazkiye/Cebel Ekrad/ Kinsibba'da fetih sevinci yaşıyor. Şeyh Abdullah Muhaysini muhalifleri fetih'ten dolayı tebrik ediyor.

muhaysini-lazkiye-daglarinda.jpg

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Muhalifler Lazkiye/Cebel Ekrad/ Kinsibba'da fetih sevinci yaşıyor. Şeyh Abdullah Muhaysini muhalifleri fetih'ten dolayı tebrik ediyor. Ramazan ayı'nda Türkmen dağina Esed ve Rusya operasyon başlatmış, ve dağın düşüşüyle ilgili bilgiler gelirken muhaliflerin karşı saldirilariyla Türkmen dağı tekrar Esed'den alınarak kurtarılmıştı.

Bu güzel haberlerin gelişiyle beraber sevinç yaşanırken bir diğer önemli gelişmede lazkiye / cebel ekrad 'dan geldi. Fetih Ordusu Lazkiye'nin Kürd Dağı bölgesinde stratejik öneme sahip iki yerleşimi ele geçirdi. Bölgede ağır kayıplar veren esed rejimi geri çekilmesini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye calışırken Fetih ordusu Lazkiye bölgesinde Ebu Ali Tepesi, Hakura, Mazğala, Haddad Tepesi, Ard El Vata, Raşa, Nehşaba, Ayn Kantara, Kinsibbe, Kale Şilif ve Şeyh Yusuf Tepesi rejimden geri almayı başardı.

Son olarak medya'da yer alan görüntülerde 25 haziran'da başlayan operasyonların devamında Lazkiye/Cebel Ekrad/ Kinsibba kasabasininda alinmasıyla beraber Şeyh Abdullah Muhaysini'yle beraber Muhaliflerin fetih kutlamaları internette yayınlandı. Görüntülerde islam ümmetine müjdeler veren Muhaysini Allahın yardımıyla ve izniyle zafer kazanacağız dedi.
Fetih ordusu yayınladıkları goruntulerde Kinsibba beldesindeki fetih görüntülerine ve rejimden aldikları ganimetlerle kutlamalarını dünyaya bu görüntülerle duyurdu.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Muhaysini’nin Lazkiye sahil Türkmendağı bölgesinde dün fethedilen Kinesbe’deki görüntüleri yayınlandı. Tankın üzerinde mücahidlere seslenen Şeyh Muhaysini, Suriye içindeki kamplardaki insanlara müjde verdi ve “Allah’ın izniyle zafer kazanacağız” dedi. Suriye’deki kamplarda bulunan zorla evinden göç ettirilen kişilere seslenen Muhaysini, “Evlerinize başınız dik dönmeniz bizim üzerimizde bir yükümlülük ve sözdür” dedi.

Şeyh Muhaysini ardından şunları söyledi: “Sahilde alınan yenilgiler ardından Türkiye’ye giden gençler, geri dönün! Ey sahilin kahramanları, bakın biz kanımızla elhamdulillah tarih yazıyoruz!”

Ardından Mücahidlere söz söyleyenleri uyaran Muhaysini, “Allah’tan sakının, mücahid kardeşlerinize sahip çıkın, onlara destek olun.” dedi.

Son olarak Esed’i destekleyenlere, onu müdafaa eden herkese son dönemde Rusya ve İran’ın müdahalesi ile sahil ve Halep’te kaybedilen bazı bölgelerin birer birer tekrar alındığı ve sahildeki Selma bölgesinin de Allah’ın izniyle tekrardan Esed’den alınacağını söylüyor, Allah’ın izniyle zaferin İslam’ın olacağını ifade ediyor. Üzerine çıktığı tank gibi tanklarla ilerleyeceklerini söylüyor.

Şeyh Muhaysini’nin Kinesbe zaferinin ardından hazırlanan videonun tamamı. Şeyh esir alınan esirlerle konuşuyor:

ilk videoda 5:05 türkiye deniliyor sanırım.
sanki bizede birşeyler deniyor gibi geldi :) merakdan soruyorum tercüme edebilecek biri varmı

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk videoda 5:05 türkiye deniliyor sanırım.
sanki bizede birşeyler deniyor gibi geldi :) merakdan soruyorum tercüme edebilecek biri varmı

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah razı olsun paylaşımlariniz için şeyhin esirle geçen diyalogunda neler konuşuluyor?
[M]uhaysini/Sağdaki [E]sir/Soldaki [E]sir
M- Nerelisin?
Sağdaki E- Rakka
M- Dinin/Mezhebin ne?
Sağdaki E- Sünni
M- Sünnisin ve nusayriler ile birlikte savaşıyorsun, aleviler ile ha? Sünnet ehli sizden beridir. Siz Allah'a kafir oldunuz.
(Rüzgardan dolayı birkaç cümleyi anlamadım.)
M- Sen nerelisin?
Soldaki E- Lazkiye.
M- Nusayri misin?
Soldaki E- Mürşidiyim.
M- Neden bizimle savaşıyorsun?
Soldaki E- (Ben bir şey askeriyim dedi anlamadım)
M- Size hücüm ettiğimizde subayınız size ne dedi?
Soldaki E- Dedi ki: "Korkmayın, Ruslar, Hizbullah ve İran bizim yanımızda."
M- Ruslar, Hizib ve İran sizinle, sonunda ne oldu?
Soldaki E- (Anlamadım)
M- Sonun esir olmak. Nerede Ruslar, nerede hizib, nerede İran?
Sağdaki E- Kaçtılar.
Soldaki E- Bilmiyorum!
M- Biz Lailaheillallah ileyiz, siz dostlarınız ve nusayriler ile. Allah size zafer mi verecekti?

Çatara patara arapçamızı böyle vesileler ile unutmamaya çalışıyorum, muhtemelen yanlışlar vardır :)

G Çevrimdışı

gayetul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
[M]uhaysini/Sağdaki [E]sir/Soldaki [E]sir
M- Nerelisin?
Sağdaki E- Rakka
M- Dinin/Mezhebin ne?
Sağdaki E- Sünni
M- Sünnisin ve nusayriler ile birlikte savaşıyorsun, aleviler ile ha? Sünnet ehli sizden beridir. Siz Allah'a kafir oldunuz.
(Rüzgardan dolayı birkaç cümleyi anlamadım.)
M- Sen nerelisin?
Soldaki E- Lazkiye.
M- Nusayri misin?
Soldaki E- Mürşidiyim.
M- Neden bizimle savaşıyorsun?
Soldaki E- (Ben bir şey askeriyim dedi anlamadım)
M- Size hücüm ettiğimizde subayınız size ne dedi?
Soldaki E- Dedi ki: "Korkmayın, Ruslar, Hizbullah ve İran bizim yanımızda."
M- Ruslar, Hizib ve İran sizinle, sonunda ne oldu?
Soldaki E- (Anlamadım)
M- Sonun esir olmak. Nerede Ruslar, nerede hizib, nerede İran?
Sağdaki E- Kaçtılar.
Soldaki E- Bilmiyorum!
M- Biz Lailaheillallah ileyiz, siz dostlarınız ve nusayriler ile. Allah size zafer mi verecekti?

Çatara patara arapçamızı böyle vesileler ile unutmamaya çalışıyorum, muhtemelen yanlışlar vardır :)
Allah razı olsun kardes

Üst Ana Sayfa Alt