Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kardavi: "Kaddafi'nin katli vaciptir" fetvası!

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İslam dünyasının ünlü bilgin ve din adamlarından Yusuf el-Kardavi'nin, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin öldürülmesi için fetva verdiği bildirildi. Mısır Kökenli Katarlı Şeyh Yusuf el-Kardavi, El-Cezire televizyon kanalından Libya ordusuna çağrıda bulunarak, Libya'yı Kaddafi'den kurtarmasını istedi. Orduyu "kendi halkına ateş emri veren" Kaddafi gibi birine itaat etmemeye çağıran El-Kardavi, "Eğer Libya ordusuna mensup bir asker Kaddafi'ye bir kurşun sıkma imkanına sahipse yapsın" dedi.
El-Kardavi, ayrıca Libyalı büyükelçileri de Kaddafi rejimiyle köprüleri yıkmaya davet etti. Arap dünyasında geniş bir kitleye hitap eden 85 yaşındaki El-Kardavi, 29 Ocakta Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'i istifa etmeye çağırmıştı. El-Kardavi, Arap liderlerine de seslenerek, "Tarihin gidişatını engellemeye çalışmayın, dünya değişti ve Arap dünyası da içerden değişti" demiş ve Arap liderleri halklarıyla yapıcı bir diyalog kurmaya davet etmişti.

U Çevrimdışı

ummudamla

Üye
İslam-TR Üyesi
benim kardavi hakkında biiraz kafam karıştı. Geçenlerde bir arkadaş konu açmıştı kardavi islam devletine karşıyım dedi diye.
Ben güncel meselelere fetveler isimli kitabını okumuştum. Böle fikirleri olduğunu bilmiyordum. Mezhepçi olmadığını biliyorum.
İslam devletine karşıyım demesine çok şaşırdım. Okuduğum kitabında çok güzel fikirleri vardı

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bende çok kitabını okudum tevhid i gördüm kitaplarında .....islam devletine karşıyım dediğini sanmam islam devletinin kurulması için mücadele vermenin farz olduğunu söylediğini hatırlıyorum belki sadece cephede savaşmak olarak almadı konuyu her türlü mücadele kalemle ,sözle, kafir nasıl sizinle savaşıyorsa müslümanlarında öyle savaşması gibi,mesela bizleri medyayla ,gazete ve dergi gibi şeylerle dinimizden uzaklaştırıyorsa bizimde onlara karşı mücadelemizi dinmizi yaymak için aynı silahı onlara karşı geri kullanmak yöntemlerimiz den sadece biri olabilir....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu tür hem tekfir hem de alimlerin demeçleri üzerine bizlerin konuşmasını yanlış buluyorum. Sözler söylendiyse eğer zaten gerekli çevrelerden bu konu hakkında yanıt gelecektir. Bize düşende beklemektir.

Üst Ana Sayfa Alt