Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

kardeşler söze gerek yok

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
kusura kalmayın yanlış bölüme acmışım ama izlemek lazım duygusu büyük

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
söze gerek var

belli ki Avrupa'da bir Ülke ve özellikle seçilmiş olduğu belli olan şehrin tam göbeği

ne yapmaya çalışıyorlar? Mescid mi yoktu ? yoksa da neden tam şehrin göbeği seçilmiş
daha tenha bir yer seçilemez miydi?

Özellikle Avrupa'da son zamanlarda İslamifobinin yükseldiği ve (Avrupa da yaşayan
kardeşler daha iyi bileceklerdir) son zamanlarda Müslümanlara yapılan baskıların arttığı
böyle bir dönemde bana göre Avrupalıyı ürkütmekten başka bir işe yaramayan bu görüntüler
onlara ancak düşmanlık olarak geri dönecektir. Yahu getirisini, götürüsünü düşünmeden
ne gerek var böyle "şov"lara...

Ne yani gavurun bu görüntülerden etkilenip safa durmasını mı bekliyordunuz?

U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi
Maşallah bence güzel bir tebliğ olmuş, bu olsa olsa hz. ömer r.a ın kabede müşriklerin karşısına çıkıp Lailaheillalah demesine benzer. Müslümanların gündem yapmaya ihtiyacı var, insanların islama karşını kinleri bu şekilde artacak diye bu gibi amelleri terketmek daha zararlı olsa gerek, bak adamın biri namaz kılanların yanına gelip o da namaz kılmaya çalıştı, bu bile başarıdır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Müslüman akhi bence böyle şeylere çok gerek var,mesele şov meselesi değil,kimin etkilenip etkilenmeyeceği RABBİMİN bileceği iş.En azından merak etmeleri bile bir avantaş.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Birde (sahih/yeterli) Sutre edinebilselerdi

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
söze gerek

Ne yani gavurun bu görüntülerden etkilenip safa durmasını mı bekliyordunuz?

aslında gavurun safa durmasından ziyade dinlerinden utanan müslümanların kendilerine gelmeleri hedeflenmiş olabilir... çünkü bu ülkelerde pekçok kişi dininden uzaklaşmış.. bununla birlikte pekçok müslüman kimsenin kınamasından utanmayan, korkmayan ve İnancının kurallarını ulu orta uygulayan kişilerden etkilenerek imana dönme yolunu tuutmuş, müslüman olmayan pek çok kişi de etkilenerek araştırmaya başlamıştır.
İslamofobi den de bukadar korkmamak lazım, yani birileri yanlış düşünmeyecekmiş diye sürekli kendimizi sınırlandırmak kenarlara köşelere saklanmak zorunda mıyız? bizde bu duyguyu oluşturmak için islamofobiyi oluşturmuyorlar mı zaten?
biz nekadar mülayim olursak olalım onlarda ki bu algının, islam düşmanlığının değişmeyeceği de değişmez bir gerçek...
Allah razı olsun kardeşlerimizden...

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
Cabir b. Abdullah Ensari'nin (r.a.) naklettiğine göre:
Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurdu:

"Benden evvel hiçbir kimseye verilmedik beş (şey hep birden) bana verilmiştir: Her Peygamber özellikle kendi kavmine gönderilirken ben kırmızı siyah bütün insanlara gönderildim.

Ganimetler bana helal edildi, halbuki benden evvel kimseye helal edilmemiştir.

Yer (yüzü) bana temiz, temizlik sebebi ve mescit kılındı. Onun için kim olursa olsun namaz vakti gelip çatmış ise bulunduğu yerde namazı kılıversin.

Önümdeki bir aylık yola kadar (düşmanlarımın kalbine) korku (salmam) için bana yardım edildi ve bana şefaat (etme hakkı) verildi."

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 810

Üst Ana Sayfa Alt