Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kardeşlerinizden Dualar

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi


Ya Rab’ Bir kere daha kapının tokmağına dokunup huzuruna dehalet ederek azcımızı fakrımızı ve çaresızlığımızı Sana sadece Sana arzedıyoruz…

Önümüzdeki yollar sarp ve yokuş…her köşe başında bır suru gulyabanı gayızla gerılmış hucum anı ve hucum bahanesı beklıyor…dillerinde irtıca gerıcılık teorısı ve fundamentalızm ellerınde gucun her çeşidi ve hayallerınde bın bır entrıka…eğer bız onların dedığı gıbı dıne dunyaya ılme ve gelışmeye karşı ısek sen bızı bu sapıklıktan halıs eyle…?Liyakatımız yoksa yolların mutedeyyın mutemeddın muterakkı ve ılım aşığı ınsanlara açılması için bızlerı huzuruna al ve yolları aç…Yok karşı taraf yanılıyorsa içlerinde salaha açık ruhlardan hıdayetını esırgeme...Düzenlerını başlarına yık!...Yurtlarına yuvarına feryad sal!...ve butun ınananları bu karanlık duşunce karanlık ruh ve kara seslerın, gayretıne dokunduğuna ınandığımız tecavuzlerıne tahkırlerıne tezyıflerıne ve planlarına karşı kapının sadık kullarını koru!…


Rabbımız!... Üzerimizdekı sayılamayacak kadar çok nımetlerın ve lutufların adedınce Sana hamfu sena ıkı cıhan vesıleı saadetı ınsanlığın medaı şerefı,peygamberler ordusunun seraskerı ve ıns u cınnın yanıltmayan rehberı Efendımız Hazretı Muhammed’e alıne ve ashabına da sonsuz salatu selam edıyoruz…

Ne olur halimize merhamet et;et de nezdınde kurbet kahramanlığını ıhraz etmış ve makbul kulların arasına gırmış seçkınlerın evsafı hasenesıyle bızım ruhlarımızı da guzelleştır…sevip hoşnut olduğun Salih amellerı işlemeye bızlerı de muvaffak kıl…bu bedenlerını de sureklı Senın kapının onunde o kapının aralanmasını bekleyen yuzu yerde tevazu mahvıyet ve hacalet kahramanlarından eyle…sadakatle Sen ın ulu dergahının onunde bekleyıp duran sıdıkları doyurduğun gıbı bu mağfırete muhtaç kullarını da ulvı marıfet tecellılerın ıle doyur…


Ya Rabbena ve Ya İlahena!...
Bizi nezdınden ole bır ınayetle teyıd buyur ki gonullerımız ve ruhlarımız gerçek hayatın içlere inşirah salan nefeslerıyle dolup taşsın…imanın hakikatını goster…yakın zırvelerıyle tanıştır…tanıştır da ıhlas ve samımıyet fıtratlarının bır derınlıği halıne gelmış salıh kullarının teveccuhlerının olçusunde bır teveccuhle yuzlerımızı Sana çevırebılelım…Senın kapından başka hıçbır kapının dılencısı olmayalım ve Senden gayrı hıçbır şeye gızlı açık kullukta bulunmayalım…

Ya Rabb!...
Butun maksutların ve mahbubların otesınde yegane matlup Sen sın.Klablerde perçemler de Sen ın elındedır…Bütün her şeyın onunde sonunda varıp dayanacağı bırıcık mercıde yıne Sen sın!…

İhlasa erdırılmış bahtıyar kulların seyyıdı ve rehberı Efendımız Hazretı Ahmed ı Mahmud u Muhammed Mustafa’ya peygamber hanesının seckın fertlerıne ve herbırı bır sevgılı ve muhabbet kahramanı olan sahabı efendılerımıze salt u selam ederek bunarlı Sen den dılenıyoruz…Dualrımız kabul buyur Rabbımız!...
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey ALLAHım! Bizimle senin muradının en uç noktası arasında hiçbir perde bırakma ve onu yırt;sınırları kaldır, engelleri kolaylaştır ve kapıları aç ki, kalbimiz marifetinin ışığının önünde dursun , muhabbetinin tadını; gönlümüzün en derinlikleri her halimizde senden gelen her şeye rızayla serinlesin ki senin tercihin olmayanları seçemeyelim.Bize ,senin velayetinde ehil olanların makamlarından bir makam ver ki sana itaatta geniş bir hareket alanı bulmuş olalım!!

Ey ALLAHım ! Bize öyle bir bakış ihsan et ki , bizi samimi bir şekilde sana yükseltsin.Çünkü kendisini sana tanıtan kişi meçhul olmaz .Sana sığınan kişi yüzüstü bırakılmaz.Seninle sevinen elbette ki neşelidir.

Ey ALLAHım! Ayaklarımız senin hzuruna varmak için hızlandı , gözümüz sana doğruldu ,ellerimiz senin lutfuna açıldı ,sesimiz sana çığlık attı.Seni hiçbir nida usandırmaz sana dua eden hiçbir kimse düş kırıklığına uğramaz.

Ey ALLAHım!Bizi yeryüsünün her tarafında Sana hizmet eden öğrenci ,seçtiklerinin en hassına dost, kapında itifakta olan müritlere ahbab yap.

Ey ALLAHım!Hatalarımız bizi senin güzel lutuflarından mahrum etse de güzel hediyelerine olan kesin inanç beni yakınlaştırıyor.

Ey ALLAHım!Karşılık vermenin elemi bizi ateşe davet etse de ,sevabının bolluğu cennete davet etmektedir.

Ey ALLAHım! Bir an bile olsa bizi, daima kötülüğü emreden nefismle baş başa bırakma!!!!

Ey ALLAHım !Hem sana hem de bize şeytan düşmandır.Bizi affından daha kötü bir yara onu kızdırmayacağına göre ,bizi AFFET!!!!
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Büyük Allah’tır, her türlü hamd ü senâ O Yüceler Yücesi’nin hakkıdır ve sabah-akşam tesbîh ile anılmaya layık yalnız O’dur.

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a sonsuz hamd ve şükür, Kainatın Medar-ı Fahri Efendimiz (aleyhisselam)’a, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam olsun.


Allahım! Rahmet, şefkat ve merhametine sığınarak bir kere daha huzurunda el açıyor, korku ve endişe içinde olan fakirlerin, yoksulların, ihtiyaçları ızdırar derecesine ulaşmış muhtaçların lisanıyla yalvarıyoruz: Bize dünyada tastamam bir afiyet ve ötelerde de Cennetini ve Rıdvanını ihsan eyle.. ne nefsimizin ne de kullarından herhangi birisinin acımasızlığıyla bizi göz açıp kapayıncaya kadar olsun başbaşa bırakma; hele bize karşı haddini aşanlara, adavet besleyenlere, komplo kuranlara bizi hiç muhtaç etme.. o türlü şerîr kimselerin tuzaklarından ve kötülüklerinden bizi koru!

Allahım! Dünyada ve ahirette her türlü korku ve endişeden bizi emin eyle; eyle ki, sadece Senden korkalım ve Sana sığınalım. Bizi yakınlığınla taltif buyur.. salih kullarını koruyup gözettiğin gibi, bizi de gözetip kolla ve fâcirlerin hıyanetlerine, şerîr kimselerin kötülüklerine karşı her zaman yardımcımız ve koruyanımız Sen ol!


Dünya ve ahiret saadetimizin biricik vesilesi Efendimiz’i, âlini ve ashabını duamızın sonunda bir kere daha salât ü selamlarla yâd ediyoruz, Rabbimiz. Ne olur, güzel isimlerin, ulvî sıfatların, Peygamberimiz ve Kur’an hürmeti için dualarımızı kabul buyur; yolunun bu aciz yolcularını dergahından eli boş geri çevirme, haybet ve hüsrana maruz bırakma!

Amin!..
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Büyük Allah’tır, her türlü hamd ü senâ O Yüceler Yücesi’nin hakkıdır ve sabah-akşam tesbîh ile anılmaya layık yalnız O’dur.

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a sonsuz hamd ve şükür, İnsanlığın Şeref Tablosu Efendimiz (aleyhisselam)’a, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam olsun.

Allahım! Bizi sevip hoşnut olduğun güzellikleri işlemeye ve gerçekleştirmeye muvaffak kıl.. marifet tecellilerini üzerimizden sağanak sağanak yağdır.. bize elbiseselerin en güzeli olan takva elbisesini giydir ve bizi nezd-i ulûhiyetinden göndereceğin bol ve daimî feyizlerle has kullarından eyle, ey bütün nurlar Kendi nurunun gölgesi olan Nurların Nuru ve sinelerde saklı duranlara kadar açık-gizli her şeyi bilen Alîm Rabbimiz!

Allahım! İçimizi ve dışımızı nifak, şikak, fısk u fücur gibi hastalıkların zulümâtından arındır.. kalblerimizi ve ruhlarımızı marifet nurlarınla ışıklandır.. bizi en sevdiğin işlerde kullan.. hem bizim, hem de kadın-erkek bütün kardeşlerimizin hallerini en güzel hale tebdil eyle ve bizi yolların en doğrusuna, nimetlerin de en güzeline eriştir!

Biricik önderimiz, mihmandarımız, kılavuzumuz, dünya ve ahiret saadetimizin vesilesi Efendimiz’i, âlini ve ashabını duamızın sonunda bir kere daha salât ü selamlarla yâd etmek istiyoruz, Rabbimiz. Ne olur, bahtına düştük, güzel isimlerin, yüce sıfatların, Peygamberimiz ve Kur’an hakkı için dualarımızı kabul buyur; yolda bulunmanın hakkını veremiyor olsak da yolunun bu muhtaç yolcularını yollarda bırakma, kapından eli boş geri çevirme, haybet ve hüsrana maruz bırakma! Amin!..
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evvel-âhir bütün hamd ü senâlar, şükürler Âlemlerin Rabbi Cenâb-ı Allah’a, nihayetsiz salât ü selam da kâinatın medar-ı iftiharı (aleyhi efdalüssalevât ve ekmelüttahiyyât) Efendimiz’in, ehl-i beytinin ve ashâb-ı güzîninin üzerine olsun!

Ya Rabbe’l-âlemîn ve ya Ekrame’l-ekramîn ve ya Erhamer’r-râhimîn! Affına sığınarak bir kez daha huzurunda içimizi dökmek, el açıp muradımızı dillendirmek istiyoruz:

Allahım! Yüce nezdinden göndereceğin bürhanlarla bizi te’yîd buyur.. hakkı-hakîkati, selim ve sâlim aklı ve apaçık beyanı her zaman yol arkadaşlarımız eyle.. ulu katındaki ulvî sırların perdesini bizim için de aralayıver.. ne olur, gözlerimizin nuru muhlis ve muhlas kullarına gösterdiğin güzellikleri bize de göster.. rahmet hazinelerini bizim için de aç, aç ve bizi bırakma başkalarına muhtaç!

Ey bütün mülkün sahibi olan ve keremine hudut olmayan rahmeti engin Rabbimiz! Yüce Zâtına yakınlıkla serfiraz kıldığın kulların için nezdinde tuttuğun lütuflarla biz aciz ve muhtaç kullarını da sevindir ve bizi mahrum ve ümitsizliğe yenilmiş bîçarelerden eyleme! Ya Rab, mevhibe sağanaklarınla bizi de sırılsıklam hale getir.. ulûhiyetinin ve rubûbiyetinin sırlarını bize de aç ve yüce katından göndereceğin inayet, sıyanet ve kilâetle bizi de te’yîd buyur...

Ya Rabbenâ! Münacâtımızın âhirinde peygamberler silsilesinin biricik kumandanı Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa’ya, nezîh aile fertlerine, tertemiz, pırıl pırıl ashâb-ı güzînine bir kere daha salât ü selam ediyor, dualarımızı salih kullarının duaları gibi kabul etmeni diliyoruz! Ne olur, ümitlerimizde bizi haybet ve hüsrana uğratma! Amin!
 
Üst Ana Sayfa Alt