Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Karışık Sorularıma Cevap ?

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berakatuhu

1.Alkollü içecek sadece sarhoş edince mi günahtır ?
2.Neden namaz kılınırken farzlar az sünnetler çoktur ?
3.Alkol içen kişi etkisi gidince namaza dura bilir mi
4.Alkol içen kişi alkol içtiği halde sarhoş olmuyorsa akıl berisi yerindeyse yine günah işlemiş olur mu ?
5.Bu yüzyılda şeriat ’ile yönetilen bir ülke var mı ? ama gerçek şeriat ‘ile yönetilen peygamber efendimizin em olunduğu şeriatla yönetilen!
Örnek : dışardan bakıldığı zaman Suudi Arabistan devleti şeriatla yönetiliyor ama şeriat yönetilen bir ülke Müslümanlar katledilsin diye zulmedene ( mısır’a sisye yani yardım eden suudi kralı gimi ) yardım etmeyeceği için gerçek şeriatla yönetilen ülke var mı
6.Bir kadın dikkati çekmemek için örtünmeli peki bu kadın bulunduğu mahalleden ayrılamıyorsa orda durması gerekiyorsa ve yaşadığı mahallede örtülü olduğu için yürüdüğü zaman insanların bakışlarıyla dikkati üstüne çekiyorsa bu kadın ne yapmalı ? (edepli bir şekilde yürüen bir kadındır bu)
7.Neden hep Müslümanları arasında bir görüş farklığı var bu islam düşmanların bir oyunu ola bilir mi ? (Örnek Mısır,suriye bu savaşlarda bakıldıgı zaman stareji açıdan israil ve ABD devleti için büyük önem taşıyan topraklar özelikle ve özelikle israil için )
8.Tagut Devletlerinde çocuklarımızı okula gönderemiyoruz peki neden buna çözüm olarak
Örnek : Maocular gibi kendi okullarımızı kurmuyoruz Maocularda çocuklarını okula göndermiyor kendi okullarında ( mescitlerinde ) öğretiyorlar yatılı veya normal
9.Müslümanlar Kuran ı Kerim okumalı hadis okumalı ilim öğrenmeli peki neden Müslümanlar ve çocukları çağımızın en tehlikeli silahı olan bilgisayarı tabi teknik bilgilerini öğretmiyoruz ?

Açıklama
Sorumdaki konuları biraz açıklama ihtiyacı duymaktayım bur da
bilgisayar tehlikeli silahtır ama bu tehlikeli silah bir anlamda savunma silahı olduğunda unutmamak gerekir düşünün savaşların en şiddetlisi meydan olurken bu şiddetleri en iyi körüklendiği yer internet dünyasıdır isterseniz doğru haber isterseniz yalan haber hemen karşılık bulur ve dağılır. Siyonist İsrail devleti ve ABD devletlerin günümüz çağın teolojisini çok iyi kullanıyorlar öyle iyi kullanıyorlar ki kendi yaptıkları yazımlarla dünyadaki tüm herkesi takip altına ala biliyorlar sadece tek bir kod yazmayla ( solucan ) tüm bilgisayarlara sıza biliyorlar ama ABD Devleti kendi silahıyla bir çok kes vurulmuştur

cin devletin yazmış olduğu ( solucan ) virüsü ABD yeni üreteceği silah projesini çaldılar !
yine aynı şekilde ABD’de 2 arkadaş kendi ülkesindeki bir bankanın güvenlik sistemini kırarak bankadaki paraları hiç bilmedikleri hesaplara aktardılar bu çocuklar daha 9 yaşların 2 arkadaş düşün artık ?

Ahiler bizler tagut devletin okullularına çocuklarımızı gönderemiyorsak belediyelerin açmış oldugu kurslar var ücretsiz örnek : ismek gimi kurslara göndermeliyiz

Müslümanlar KURAN I KERİM ve HADİSİ ŞERİF okuturken çocuklara ve öğrenmeye teşfik ederken günümüz çağın en telikeli savunma ve savaş sistemi olan bilsayarıda ( beyaz hack Egitimleride almalıdır ) öğrenmelidir

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamu aleykum ahim hakkını helal et biliyorum işin yoğun

benim yukarda yazmış oldugum sorularda aklı karışık olan bir insanın aslında birden fazla aynı yönde akılları karışık olan kişilerin sorularıdır bunlar bende soruyu hiç bozmadan yazdım sadece 9'uncu soru için bir açıklama yapma geregi bende duydum ama açıklama yaptıgım yerde 10 yazıyor bilginize
bu süre içerisinde bende soruların cevabını biraz buldum aslında sizlerden gelen sorunun cevabına daha çok kıymet verdigim için bu bir anlamda istişare etmiş olarak daha düzgün bir bilgi edinmeme ve edinmeye vesile oluyor

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
halid.bin.velid;304996' Alıntı:
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berakatuhu
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuhu;

1.Alkollü içecek sadece sarhoş edince mi günahtır ?
C 1- Câbir b. Abdillah (r.anh)'dan şöyle dediği rivayet olunmuştur: Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
"Çoğu sarhoşluk verenin azı da haramdır."

(Ebu Davud, İçecekler, Bab 5, Hadis no: 3681)

2.Neden namaz kılınırken farzlar az sünnetler çoktur ?
C 2- Sahih rivayetlerde Mirac'ta ummetin farz ibadeti yapmada zorlanmasından korkulduğu için, Rasulullah (s.a.v.)in dileğini Allah (c.c.) (kullarına rahmeti olarak) kabul buyurmuş ve namazın günde 50 vakitten 5 vakite indirilmiştir. (Muslim, İman: 263)
Buna rağmen günlük beş vakit namazı kılanın sevabının 50 vakit sevabını alacağı, bir eksilme olmadığı sabittir.
Yine sahih hadis-i şeriflerde, farz namazın haricinde nafilelerle/sunnet kul Allah'a yaklaşır. Ayrıca kul, Allah'ın verdiği her nimet için başını seccadeden kaldırmasa dahi hakkını ödeyemez. Bunun şuurunda olan mu'min, meşru olan nafilelerle Rabbinin nimetlerin şukretmeye çalışmalıdır.

Ziyâd şöyle demiştir: Ben el-Mugîre'den işittim; şöyle diyordu:
Peygamber (s.a.v.) gece namaz kılmak için iki ayağı yâhud iki baldırı şişinceye kadar ayakta dururdu.
Kendisine "niçin bu kadar meşekkatle ibâdet yapıyorsun?" denilirdi de,

Peygamber (s.a.v.): "Ben çok şükreder bir kul olmayayım mı?" diye cevâb verirdi.
Aişe (r.anha) de: Peygamber ayakları çatlayıncaya kadar ayakta durdu, demiştir.
(Buhari, Teheccud, bab 6, Hadis no : 19)

Nafile - Sunnetlerle Allah (c.c.) yaklaşma :

Ebû Hurayra (r.anh) şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
"Allah şöyle buyurdu: Her kim beni tanıyan ve ihlâs ile bana ibâdet eden bir kuluma düşmanlık ederse, ben de ona harb i'-lân ederim. Kulum bana, kendisine farz kıldığım şeylerden daha sevgili olan birşeyle yaklaşamaz. Kulum bana nafile ibâdetlerle de yaklaşmaya devam eder. Nihayet ben onu severim. Ben kulumu sevince de artık onun işitir kulağı, görür gözü, tutar eli, yürür ayağı mesabesinde olurum (ve bu organlarıyle meydana gelmesini arzu ettiği bütün dileklerini veririm). Diliyle de her ne isterse muhakkak onları da kendisine ihsan ederim. Bana sığınmak isteyince de muhakkak kulumu sığındırır, korurum. Ben yapmasını dilediğim hiçbirşey hakkında, mu 'minin ölümü karşısındaki tereddudum gibi tereddüt etmedim. Fakat bunda kulum ölümden hoşlanmıyordu, ben de kuluma acı gelen şeyi sevmiyordum "

(Buhari, Rikâk, Bab 38 / 89 ; Fethu'l Bâri, C. 12, Alçak Gönüllülük, 38 / 6502, s. 618 - 623)

(Bu Ebû Hurayra hadîsi, mecazî ve temsîlî ifâdeler ihtiva etmektedir. Başlığa uygunluğu hakkında el-Kirmânî: Nafile ibâdetlerle Rabb'e yaklaşmak ancak tevazu' ve tezellulun en son derecesiyle olur... demiştir...
Mu'minin hayâtının son demindeki tereddud ta'bîrini sarihler, ölüm meleğinin tereddudu ile te'vîl etmişlerdir. Nitekim Ölüm Meleği, Musa'nın ruhunu almaya me'mûr olup geldiğinde, Mûsâ Peygamber Ölüm Meleğini (Azrail)'i tokatlamıştı. Bunun üzeri ne bu melek birkaç defa gidip gelmişti. Ölüm meleğinin bu tereddunu Yüce Allah kendisine izafe buyurmuştur.
Hadis-i şerifteki "artık onun işitir kulağı, görür gözü, tutar eli, yürür ayağı mesabesinde olurum" ifadesinin anlamı; yani görmesi, işitmesi, tutması ve yürümesinde hep Benimledir ve Benim rızamı düşünür" anlamındadır.)
Hattabi şöyle demiştir: Bütün bunlar temsili anlatımdır. Manası, Allah'ın kulunu bu organlarla yapmaya başladığı amellerinde başarılı kılması ve kendi sevgisini ona kolay kılmasıdır. Yücü Allah, bunu kulun organlarını koruyarak ve onu çirkin gördüğü şeylere düşmekten muhafaza ederek yapar. Kulun kulağıyla eğlenceyi dinlemesi, gözü ile Allah'ın yasak ettiği şeye bakması, dokunulmasını haram kıldığı şeyleri eliyle tutması ve ayağıyla batıla yürümesi, korunmanın söz konusu olduğu anlardır. Davudi de bu görüşe meyletmiştir. Kelâbâzi'nin yaklaşımı da böyledir. Yüce Allah şunu söylemektedir:
"O kulumu korurum ve sadece beni sevenlerle birlikte munasebette bulunur. Çünkü kul, Allah'ı sevdi mi, onun hoş görmediği hususlarda tasarrufta bulunmak hoşuna gitmez.
(Fethu'l Bâri, C. 12, Alçak Gönüllülük, 38 / 6502, s. 618 - 623)

Kılınması Kuvvetle Tavsiye Edilen Sunnetler:

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur :
"Her kim gündüz ve gece on iki rekat namaz kılarsa kendisi için cennette bir ev bina edilir . Bunlar şu namazlardır:

Sabah namazından önce iki rekat, öğleden önce dört rekat, öğleden sonra iki rekat, akşamdan sonra iki rekat ve yatsıdan sonra iki rekat” hadisidir.
(Tirmizi; Salât, 189; Nesâî, Kiyâmul-Leyl, 66; Ibn Mâce, İkâme, 100).
3.Alkol içen kişi etkisi gidince namaza dura bilir mi
4.Alkol içen kişi alkol içtiği halde sarhoş olmuyorsa akıl berisi yerindeyse yine günah işlemiş olur mu ?
C 3 - 4 - "Sarhoşken ne söylediğiniz bilinceye kadar namaza yaklaşmayın." (Nisa 43)
Şarhoşken Namaz Kılmak?
https://www.islam-tr.org/konu/sarhosken-namaz-kilmak.27849/
5.Bu yüzyılda şeriat ’ile yönetilen bir ülke var mı ? ama gerçek şeriat ‘ile yönetilen peygamber efendimizin em olunduğu şeriatla yönetilen!
Örnek : dışardan bakıldığı zaman Suudi Arabistan devleti şeriatla yönetiliyor ama şeriat yönetilen bir ülke Müslümanlar katledilsin diye zulmedene ( mısır’a sisye yani yardım eden suudi kralı gimi ) yardım etmeyeceği için gerçek şeriatla yönetilen ülke var mı
C 5- Bu yüzyılda dediğiniz zaman 1996 - 2001 yılları arasındaki Molla Muhammed Ömer (rahimehullah) idaresindeki Taliban'ın Afganistan'ı gösterebilirdik. Fakat mâalum olduğu üzere, birleşmiş kafirler aç kurt sürüleri gibi saldırdılar. Kafirler muslumanların toparlanmaması için şeriatla yönetilen bir karış arsaya dahi tahammül edemezler. Çünkü kendilerinin yok olacaklarını biliyor ve bu sebeble ummetin birlik olmasını engellemeye çalışıyor, halkı musluman olan ülkelere demokrat uşaklarını musallat kılıyorlar. Suud Kralı da bu necislerden biridir. Suudi Arabistan, Pakistan gibi halkından muslumanların da olduğu ülkelerde bazı şer'i hukumleri ve rizikosuz sunnetlere göz yumulması, izin verilmesi o beldenin Dar'ul İslam olduğunu göstermemektedir. Aksine oradaki halk, tam olarak dinden koparılamadığı için halkı ancak o şekilde uyutabilmektedirler. Suud'un Cidde şehrindeki fuhşiyatları ve Sultan ve Hurc havaalanından kalkan uçaklarla ABD Afganistanı bombalağını unutmuyoruz. Yine Pakistan'da trafik polisleri sakallı ve takkeli olmasına rağmen Lâl mescidindeki 2000 medreseli bacımızın katliamını, ABD askerleriyle birlikte mucahidlere operasyonlarını, Şehid Şeyh Usame'ye yapılan suikastı unutmayağız. Libya'nın diğer kâfiri Muammer Kaddafi ise zamanıda ülkesinde İslamın bazı ceza hukunu tatbik ederken, muvahhid muslumanlara zindanlarda çürütmüş, Allahın dinine savaş açtığını biliyoruz.

6.Bir kadın dikkati çekmemek için örtünmeli peki bu kadın bulunduğu mahalleden ayrılamıyorsa orda durması gerekiyorsa ve yaşadığı mahallede örtülü olduğu için yürüdüğü zaman insanların bakışlarıyla dikkati üstüne çekiyorsa bu kadın ne yapmalı ? (edepli bir şekilde yürüen bir kadındır bu)
C 6- Musluman, kınayanların varlığından değil, Allah'ın kendisine ne diyeceğinden çekinerek yaşamalı, bu sebeble Amerika, Avrupa'da yaşıyor olsa dahi, Allahın emirlerini terk edemez. Aslen kufur diyarında muslumanın ikâmeti bir zillete düşmektir.
Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem) şöyle buyuruyor:
"Ben muşriklerle beraber oturan müslümandan beriyim"

Sahabeler: "Niçin ya Rasulullah!" dediler.
Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem) : "Çünkü müslümanların yaktığı ateş ile kafirlerin yaktığı ateşin birbirini görmemesi gerekir" (Yani yaktıkları ateşi görülmeyecek kadar birbirinden uzak durmaları gerekir.) dedi."
(Ebu Davud; Timizi)

7.Neden hep Müslümanları arasında bir görüş farklığı var bu islam düşmanların bir oyunu ola bilir mi ?
(Örnek Mısır,suriye bu savaşlarda bakıldıgı zaman stareji açıdan israil ve ABD devleti için büyük önem taşıyan topraklar özelikle ve özelikle israil için )
C 7- Muslumanların başlarında Tel Aviv kıbleli uşak kâfirler olduğundan olabilir.

8.Tagut Devletlerinde çocuklarımızı okula gönderemiyoruz peki neden buna çözüm olarak
Örnek : Maocular gibi kendi okullarımızı kurmuyoruz Maocularda çocuklarını okula göndermiyor kendi okullarında ( mescitlerinde ) öğretiyorlar yatılı veya normal
C 8- Kardeşim, kufrun tek millet olması hasebiyle kafirler, kendileri gibi diğer kafirlere göz yumabilirler, fakat kendilerini kafir gören mu'minlere böyle bir imkan vermezler. Bu sebeble bu tür faaliyetleri aşikâre yapamazlar.

Dar'ul-Harb'te Çocukları Okula Göndermenin Hükmü

https://www.islam-tr.org/konu/darul-harbte-cocuklari-okula-gondermenin-hukmu.9428/#post186112
9.Müslümanlar Kuran ı Kerim okumalı hadis okumalı ilim öğrenmeli.
Peki neden Müslümanlar ve çocukları çağımızın en tehlikeli silahı olan bilgisayarı tabi teknik bilgilerini öğretmiyoruz ?
C 9- Bilgisayarı, Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i şeriflerle bir arada anman bâtıl bir kıyastır. İslam Bilgisayarı, teknolojiye sırtını dönmez. Fakat Bilgisayarı biliyor kullanıyor diye de, ahiratte mukafat da görmez. O gördüğü Kur'an ve sunnete uygun olarak Bilgisayar ve çeşitli teknolojik aletleri hayırda kullanırsa faydasını görecektir. Bunu yapan muslumanlar olduğu gibi, bilgisayarda internet aracılığıyla İslam'a aykırı olan konularla karşılaşılması da oldukça yaygın olduğundan ebeveynler çocuklarını bundan zaruri olmadıkça sakınmaları doğaldır. Çünkü net ve pc kontrol ve güvenliğini sağlayabilecek bir islam devletimiz mevcut değildir.
Fakat muslumanların ne yapıp edib azami güvenliği sağlayarak, mucahidlere büyük zaiyat verdiren, bilhassa insansız uçak Predator'un suikastlarına karşı onları Bilgisayar ve programlar aracılığıyla kontrolu sağlayıp aşağı indirerek vurup düşürülmesini sağlayacak teknik bilgi ve donanımlara sahib olması gerekmektedir. Şu anda muslumanların bu tür çalışması çok az, kısıtlı ve yetersizdir. Bu tür ummetin hayrını düşünen ileriye yönelik çalışmalar üzerine evlatlarımızı vakfetmeliyiz diye inanıyorum.
Fi emanillah .

Üst Ana Sayfa Alt