Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Karnabahar Salata

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
MALZEMELER

1 adet orta büyüklükte karnabahar
10-12 adet siyah zeytin
1.5 fincan zeytinyağ
3-4 dilim limon
1 limonun suyu
1 adet havuç
tuz

HAZIRLANIŞI

Karnabaharın kökünü ve yapraklarını kesin, temizleyip iyice yıkadıktan sonra parçalara bölmeden tuzlu suda bir süre haşlayın.Sonra tencereden alıp, suyunu süzün ve kanabaharı zedelememeye özen göstererek servis tabağına yerleştirin. Havucun üzerini kazıyıp, yıkayın ve tuzlu suda haşlayın. Daha sonra havucu dilimleyip, sevis tabağının kenarlarına dizin. Tabağı limon dilimleri ve zeytinle süsleyin. Bir kapta tuz, limon ve zeytinyağını karıştırıp birbirine yedirin ve bunu havuç dilimleri ile karnabaharın üzerine döküp, karnabahar soğuyuncaya dek bekleyin.

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
mükemmel bir salata . bizzat denedim .... birde karnıbahar ve brokoli yi çok az haşladıktan sonra üzerine sarmısaklı yoğurt ve pul biber dökünce çok güzel bir salata oluyor tavsiye ederim ...

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hepsinin ölçüsü varda tuzun yok.
1-2 kg tuz mu katacaz

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mükemmel bir salata . bizzat denedim .... birde karnıbahar ve brokoli yi çok az haşladıktan sonra üzerine sarmısaklı yoğurt ve pul biber dökünce çok güzel bir salata oluyor tavsiye ederim ...

kesinlikle çok güzel oluyo.kış gelsin ya,çok özledim ben karnabaharı,brokoliyi..