Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Keçe Çalışmalarımız

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Keçeden kapı önü paspası..

IMG_20191221_143223.jpg

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aslında kendime göre yapmıştım.. Hata mı yaptım acaba)
Dikkatin dağılmıyorsa sorun yok uhtim )

Bu model sade yine, o neyse de, bazı seccadeler öyle süslü oluyor ki; kendimiz namazda dikkatimiz dağılmadan kılabilir miyiz ayrı, misafire, bilhassa hanım misafire asla vermemek gerek. Bir defasında öyle bir seccade verildi bana, şeytanın seccadedeki işlemenin güzelliğini övdürmesinden kıldığım namazı anlamadım. Öyle durumlarda mümkünse desensiz olan yüzünü serip öyle kılması en güzeli. Mümkünse hanımların elişi tutkusunu seccadelerden uzak tutması da en en güzeli )

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi

Bu model sade yine, o neyse de, bazı seccadeler öyle süslü oluyor ki; kendimiz namazda dikkatimiz dağılmadan kılabilir miyiz ayrı, misafire, bilhassa hanım misafire asla vermemek gerek. Bir defasında öyle bir seccade verildi bana, şeytanın seccadedeki işlemenin güzelliğini övdürmesinden kıldığım namazı anlamadım. Öyle durumlarda mümkünse desensiz olan yüzünü serip öyle kılması en güzeli. Mümkünse hanımların elişi tutkusunu seccadelerden uzak tutması da en en güzeli )
Hiç bunun üstünde namaz kılmadım. Sadece keçeleri değerlendirdim.

Şu yeni gelinlerin çeyiz için verdiği savaş seccadelere de yansıdı malesef.. Allah ıslah etsin...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Hiç bunun üstünde namaz kılmadım. Sadece keçeleri değerlendirdim.
Bana kalırsa namaza alışma dönemindeki küçük bir kız çocuğuna hediye et, en güzel öyle değerlenir inşaAllah )
Şu yeni gelinlerin çeyiz için verdiği savaş seccadelere de yansıdı malesef.. Allah ıslah etsin...
Amin uhtim, aynen.

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi

Eskiden büyüklerimiz yarım yarım kumaşları birbirine diker, baş kısmı mı ayak kısmı mı belli olsun diye de baş kısmına düğme dikerdiler.
Hey gidi zaman hey.