Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Kendi Mezhebini Bilmeden Başkasına Mezheb Biçmek: Sen Vahabi misin?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kendi Mezhebini Bilmeden Başkasına Mezheb Biçmek:
Sen Vahabi misin?

A Çevrimdışı

Antiehlirey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum ve rahmetuAllhi ve berakatuhu abi bence Türkiye de hiç bir islam ülkesinde olmadığı kadar büyük bir cehalet var.Gerek kemalist cumhuriyet inkilabi gereksede yunus emre ,celladin rumi , hacı bektaş veli ve Sadreddin konevi gerekse anadolu sufi kültüründen dolayı vahdeti vücud un kalesi olmuş bir ülke olduğundan dolayı insanların ön yargilarini kirmak çok zor.
İnsanlar ibni teymiyye adina duyunca vahhabi damgasini vuruyorlar.Bari esadin imami ramazan buti gibi sofi olsalar yine iyi buti den kastim ilmi kişiliği siyasi esad ailesine olan desteğini kastedmiyorum.Arkadaşlar buti ismini duyunca nolur bana sövmeyin ama buti tasavvuf ülkemizde ki tasavvuf anlayisin çok daha mutedil
İbni teymiyye olan yaklaşimi eleştiriyor bir çok meselede ama bir kac fikhi mesele hariç onun ehli sünnet alim olarak görüyordu.Hatta bazi kitaplarinda ibni teymiyye sofi olmasina rağmen şeyhülislâm ifadesini kullaniyordu.Rabita ya bidat haram diyordu hallaci mansur sapitmiş bir şeyh olarak görüyordu.
Buti den örnek vermem mutedil bir tasavvuf anlayışı na sahip bir çok sufiye göre birde benim aileden gördüğümüz eşari tasavvuf geleneği olduğu için.Buti den örnek verdiğim için linçlemeyin buti zaten tövbe etmediyse büyük ihtimal etmedi bence bütün bilgisi azap olarak ona geri dönecek

Üst Ana Sayfa Alt