Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ketibetul Taliban cephesinden 5 türkiyeli şehidimiz var

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed Seyyaf,Abdurrahman,Huzeyfe ve davud adlı kardeşlerimiz dün sabah 5 saatlerinde halepte bulundukları kaleye esed askerlerınce düzenlenen operasyanla şehid düşmüşlerdir..diğer kardesımizin ismi elimize ulaşmamıştır..Rahman şehadetlerini kabul etsin...

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rabbim şehadetlerini kabul buyursun. Kafirleri de helak eylesin

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daha yeni evlenmişti akhi.Rabbim mekanını cennet eylesin.Bize de şehit gibi yaşayıp şehadeti nasip etsin.Eşine de sabr versin.Amin

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daha yeni evlenmişti akhi.Rabbim mekanını cennet eylesin.Bize de şehit gibi yaşayıp şehadeti nasip etsin.Eşine de sabr versin.Amin

Amiin akhim Rabbim bizleri affetsin , ne mutlu kardeşimize 10 küsür yıldır arıyordu şehadeti elhamdulillah kavuştu ..

Rabbimiz yengemize sabır yağdırsın , yüreğine genişlik versin Amin :(

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şehadetlerini kabul eylesin.Üzülmek mi gerek sevinmek mi insan ne yapacağını bilemiyor.

A Çevrimdışı

Aolis

Üye
İslam-TR Üyesi
5. kişi Hattab diye bir kardeşimiz ama hangi Hattab bende bilmiyorum.. Kendisi şehid oldumu henüz bilmiyorum ama ağır yaralı olarak kurtarıldığını biliyorum..Allah şahadetlerini kabul etsin..Ahmet abimin eşine ve ailesine sabırlar versin.. Allah bize de onun yolundan ilerlemeyi ve cennette inş. onunla komşu olmayı nasip etsin..

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
5. kişi Hattab diye bir kardeşimiz ama hangi Hattab bende bilmiyorum.. Kendisi şehid oldumu henüz bilmiyorum ama dun gece ağır yaralı olarak kurtarıldığını biliyorum..Allah şahadetlerini kabul etsin..Ahmet abimin eşine ve ailesine sabırlar versin.. Allah bize de onun yolundan ilerlemeyi ve cennette inş. onunla komşu olmayı nasip etsin..

Amin âmin.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah svt şehadetlerini kabul buyursun.

Adamın birisi Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in yanına gelerek:

–Ya Rasulallah! Ben seni çok seviyorum dedi.

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem:

–‘Eğer beni seviyorsan, belaya sabırla hazırlan! Yemin ederim ki, Beni sevene bela, tepeden dereye gelen sudan hızlı gelir’ buyurdu.”

(Albânî Silsiletu’l-Ehadîsi’s-Sahiha 1586)