Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kıraatte Yapılan Tekrarlar, Namazı Bozar mı? Sehiv Secdesi Gerektirir mi ?

E Çevrimdışı

erczz

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum . Ben namazda mahreçleri çıkarmada çok zorlanan birisiyim. Her harfi düzgün çıkarayım diye tane tane okuyorum. Sadece 4 rekatlık farz namazımın 20 dakika sürdüğü oluyor. Ve en kısa ayetleri okumama rağmen. Sorum şu , ben çok fazla tekrar ediyorum iyi çıkarabilmek için . Gerek fatiha gerek tesbihler.. Bundan dolayı sehiv secdesi yapmalı mıyım ? Ayeti.veya kelimeyi tekrar etmek sehiv secdesini gerektirir mi ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun aleykum . Ben namazda mahreçleri çıkarmada çok zorlanan birisiyim. Her harfi düzgün çıkarayım diye tane tane okuyorum. Sadece 4 rekatlık farz namazımın 20 dakika sürdüğü oluyor. Ve en kısa ayetleri okumama rağmen. Sorum şu , ben çok fazla tekrar ediyorum iyi çıkarabilmek için . Gerek fatiha gerek tesbihler.. Bundan dolayı sehiv secdesi yapmalı mıyım ? Ayeti.veya kelimeyi tekrar etmek sehiv secdesini gerektirir mi ?
Âleykum selam we rahmetullah;
Mahraçleri çıkarmada hassasiyetinizden dolayı ayetleri tekrarar düşmeniz sehiv secdesini gerektirmese de sizi zamanla yılgınlığa düşürebilir. Bu konuda dikkatli olunuz, gerekirse mahrace namazın dışında çalışarak namazını talime çevirmekten kurtarın. Buna rağmen yine de tekrar edecek olursanız sehiv secdesi yine de gerekmez.

Üst Ana Sayfa Alt