Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kocası Şehid Olan Kadını Nikahlamanın Fazileti Hakkında Hadis Varmı?

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum vr vb hocam
benm sorum konu basligindada kastettigim.gibi sehid esi almanin fazileti ve ecri ile ilgili hadisler ve alim gorusleridiri inseallah

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

Kocasını Allah yolunda cihada yollamış bu uğurda dul kalmış takvadaki bir mu'mine hanımefendiyi hem çocuklarını, hem iffetini, maddi ve manevi destekleriyle çeşitli sıkıntılara karşı bu niyetle nikahlayarak destek verilmesi mutlaka büyük ecir (sevab)'dır. Rasulullah (s.a.v.), kocası şehid olan Ömer (r.anh)'ın kızı Hafsa (r.anha)'yı nikahlamıştır. Fakat özellikle bu konuya has bir hadis veya bir âlim sözü ben bilmiyorum.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

Kocasını Allah yolunda cihada yollamış bu uğurda dul kalmış takvadaki bir mu'mine hanımefendiyi hem çocuklarını, hem iffetini, maddi ve manevi destekleriyle çeşitli sıkıntılara karşı bu niyetle nikahlayarak destek verilmesi mutlaka büyük ecir (sevab)'dır. Rasulullah (s.a.v.), kocası şehid olan Ömer (r.anh)'ın kızı Hafsa (r.anha)'yı nikahlamıştır. Fakat özellikle bu konuya has bir hadis veya bir âlim sözü ben bilmiyorum.
Cezakellah hayr hocam

Üst Ana Sayfa Alt