Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Komedi Gibi: Cemaat Türbeye Gidip Ak Parti'yi Şikayet Etti!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cemaat türbeye gidip AK Parti'yi şikayet etti!Siirt'te bazı dershane müdür ve öğretmenleri Hz.İbrahim Hakkı ile Hz.İsmail Fakirullah'ın türbesine gidip dua ettiler.

02 Aralık 2013 Pazartesi - 22:33

Dershanenin kapatılmaması için türbede dua eden dershane sahipleri ve öğretmenler daha sonra türbe önünde Milli Eğitim Bakanlığı’na protesto eylemi düzenledi.

Türbedeki dua ve protesto eylemi Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Fem Dershanesi tarafından düzenlendi. Beraberinde yaklaşık 20 kişiyle birlikte Tillo’daki Hz.İsmail Fakirullah ile Hz.İbrahim Hakkı’nün türbesinde dershanelerin kapatılmamasıyla ilgili edilen duanın ardından grup daha sonra türbe önünde eylem yaptı.

“BURADAKİ ZATLARIN VASITASIYLA ALLAH’A ŞİKÂYET EDİYORUZ”

Grup adına açıklama yapan Fem Dershanesi Müdürü İlbey Öncü, dershanelerin kapatılacak olmasının büyük problem çıkaracağını söyledi. İlbey Öncü, “burada mağdur olacak binlerce öğrenci, dershane sahipleri ve eğitimcilerin hakkı burada yatan büyük zatlara şefaatçi kılarak bunların hakkını Cenabı Allah’a havale ediyoruz. Bu mazlumların hakkını Allah alacaktır. Dershaneler hiçbir zaman rant kapısı değildir. Burada yatan büyük zatların vasıtasıyla Allah’a şikayet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Grup yapılan açıklamanın ardından sessizce dağıldı

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu iyide tasavvufçular fetullahın okullarının kapanmaması içinmi istekte bulunuyorlar bu bir tezat..bence tayyip bunu başarırsa yaptığı en hayırlı iş olacak ama bence çok zor..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu haberin nerrsinden tutsam elimde kaliyor. Sapikiligin zivesi..
Su sorular yakisir buna; kim , kime, ne icin , nasil¿

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kemalistlerin "Ataya Şikayet" etmelerinin şakirt versiyonu

Bu yoruma kopardin beni isyerinde olmasam basacaktim kahkahayi.

Aslinda kemalisltlerle okadar benzer ozelikleri varki , birtane daha ben ekleyim.

Herhangi bir sakirtle karsilastigin zaman uyguladiklarin metodun islami olmadigini ve peygamber.a.s ve sahabeden ornek vererek anlattiginda hemen , zamanin ve sartlarin degistigini ifade edip metodlarini savunmaya gecerler.

Fakat ayni metodu kemalistler de kullaniyor, onlarda diyorki 1400 seneki onceki hukumler bugun uygulanmaz cunku sartlar ve zaman degisti