Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Konferanslara Başörtüyle Katılmak Suç Cezasıdır!

alimveli Çevrimdışı

alimveli

Üye
İslam-TR Üyesi
Üniversite dışındaki konferansa başörtülü katılan bir öğrenciye uzaklaştırma cezası verildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi`nde (KTÜ) bir öğrenciye, okul dışında düzenlenen konferansa başörtülü katıldığı iddiası ile uzaklaştırma cezası verildi.

İddiaya göre KTÜ Trabzon Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Nazmiye Aydın, Nisan 2010`da girişimcilik dersini, Akçaabat Belediyesi Konferans Salonu`nda düzenlenen `Verimlilik` konferansına katılarak yaptı.

İkinci sınıf öğrencisi Safiye Öksüz, konferansa başörtülü olarak katıldı. Aydın, Safiye`den diğer öğrenciler aracılığı ile başını açmasını istedi.

P Çevrimdışı

PhiloSophiaLoren

Guest
Bu tip haberleri okuyunca düşünüyorum, nedenler silsilesi geçip gidiyor ruzgar misali. Başörtüsünden dolayı dışlanmak mı yoksa tesettüre tam manada vakıf olamayan bizim taraf dediğimiz insanlar mı canımı daha çok acıtıyor karar veremiyorum. Bu tip vakalar başıma geldiğimde durup bakıyorum karşındakinin gözlerine birşey diyemiyorum. Bir başkasını örnek veriyor bana, diyor işte giyin bunun gibi, böyle giyinmediğin için sen tehlikelisin diyor bana. Örneğe bakıyorum tesettürden bihaber bir kardeş. Ona da bakıyorum , diyorum senin yüzünden ben tehlikeli damgası yiyorum. Ama yine birşey diyemiyorum donup kalıyorum. Her ne kadar hüzün olsa da bir yanım ferah. Susuyorum kendi içimde Allah ın vaadine sarılarak. İşte öyle birşey..

( sanki edebiyat parçalamışım:) )