Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kuaşi Kardeşler Türkçe Müziksiz Ezgi - Ebu Muhammed Ali

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben genel bir anlamdan bahsediyorum. ona bakarsanız başka kafirlerden de bahsediliyor kuran'da. mesele bu değil... ayar vermeye çalışan çok var sizin gibi, forum burası ne de olsa:)
Ben sana Kur'anda geçen kâfiri sormadım.
İkincisi Rasulullah (s.a.v.); Allaha, peygambere, dine küfredene "genel olarak afv yolunu tuttuğunu isbatlar mısın? Yoksa tam tersi mi?

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
asla "sabredilmeli" demiyorum ancak şu anda ışid diye bir bela var biliyorsunuz ve yapmadıkları kalmadı. bizim, "müslümanlar" olarak yapmamız gerekense öldürmek yerine islam'ı insanlara doğru bir şekilde anlatmak. peygamber de tebliğ amacıyla gönderildi öncelikli olarak, öldürmek ilk akla gelecek çözümlerden olmamalı. çünkü islam anlatmak ve anlamak üzerine kurulu. ben demiyorum kitap öyle söylüyor. allah razı olsun bu arada

Ümmetten bi adam zamanında karikatürleri yayınlayan ve onları destekleyenler uyarmış.Bu uyarı bize olmadığı halde biliyoruz uyarılılanlar hayli hayli bilir.Bu onlara bir tebliğdir.2005 -2015 10 yıldır karikatür hakareti var.Zaten çok sabır gösterilmiş.

İbni kayyım (r.h) yumuşak hallerde hoşgörü, şiddet hallerinde şiddet olduğunu söylüyor.Düşünmek lazım bunların yaptığı hoşgörümü boşgörümü

Üst Ana Sayfa Alt