Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an Dostlarına Geldim ,Sünneti Kavrayarak..

K Çevrimdışı

kuranvehikmet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KUR'AN VE HİKMET İLİŞKİSİ

Dilediğine hikmet verir, hikmet verilene ise pek çok hayır verilmiş demektir. Ve bunu ancak üstün akıllılar anlar. (Bakara -269)

Nitekim içinizden size bir peygamber gönderdik. O size âyetlerimizi okuyor, sizi temizliyor, size kitabı ve hikmeti öğretiyor. Size bilmediğiniz şeyleri öğretiyor.(Bakara-151)

Andolsun ki Allah, müminlere kendilerinden, onlara kendi âyetlerini okuyan, onları arındıran ve onlara kitab ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. Oysa onlar, daha önce apaçık bir sapıklık içindeydiler.(Al'i imran -164)

Eğer Allah'ın sana lütuf ve merhameti olmasaydı, onlardan bir güruh seni sapıtmaya çalışırdı. Halbuki onlar, ancak kendi nefislerini saptırırlar, sana hiçbir zarar veremezler. Allah, sana Kitab (Kur'an)ı ve hikmeti indirmiş ve sana bilmediğin şeyleri öğretmiştir. Allah'ın sana olan lütfu büyüktür.(Nisa-113)

Elif, Lâm, Râ. İşte bunlar o hikmetli kitabın âyetleridir.(Yunus-1)

Web sitenizi Taassubdan uzak ve Sloganik Söylemcilikten beri buldum,

Değerli Mekaleler ve yazılarınızı okudum,

Allah'ın Takdiri Bakalım neler yaşayacağız Sizlerle.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hoş gelmişin kardeşim.......hayırlı olsun......selametle

UHUD Çevrimdışı

UHUD

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üyeliğiniz hayırlı olsun inşeAllah. Hoş geldiniz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ve aleykum selam hoş geldiniz hayırlı olsun. Rabbim kuran ve sünnetin hakkını verebilmemizi nasip etsin.

Üst Ana Sayfa Alt