Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kurban Kesilerek Genelev Açtılar !

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kurban Kesilerek Genelev Açtılar !

Kurban.jpg

Milli mücadelede en fazla şehid veren illerimizden olan Antep altı bine yakın şehit vermiştir. 1918 yılında Fransızlar Antep’i işgal ettikten ancak üç yıl sonra Fransız bayrağı Antep kalesine zorla çekildi.Bu işgal zamanında henüz 16 yaşında bir genç olan yiğit Kâmil, Fransızların işgali altındaki Antep sokaklarında dolaşırken bir Fransız askerinin elinin, bir Türk kızının başörtüsüne değdiğini görünce dayanamadı; Fransız askerini öldürdü. Onuda orada şehid ettiler ve bugün Şehit Kâmil adında Gaziantep’te bir ilçe var. İşte bu mübarek şehidimizin bulunduğu ve ismiyle anılan bu ilçede gerçekleşen vakıadan yetmiş yıl sonra 1990′da CHP li Belediye Başkanı CELAL DOĞAN (1989 – 2004) genelev açıyor ve açılış kurban kesilerek, tekbir getirerek yapılıyor. Ortadoğu’nun en lüks, en modern kerhanesinin 1990 yılında Gaziantep şehrimizde kurban kesilerek, “Allahuekber” nidalarıyla, tekbirlerle, güle eğlene, bayram havasında açtılar.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
1990'da genelev açmışlar kurbanla bugün de şarap ihracatını kurbanla kutluyorlar

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu genelevi kurban keserek açanları kurban ederek YIKMAK lazım

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
bunlardan kurban olmaz akhi ne eti yenir ne sütü içiir hiç bir faydaları yok

M Çevrimdışı

MUNZİR

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yok kardeşim estağfurullah ben bu forumda veya gerçek hayatta müslüman kardeşimle yaşadığım tartışmalardan veya sözlü kavgadan dolayı kimseye hakkımı haram etmem. Burası sanal alem hiçbirimiz birbirimizi tanımıyoruz ve tek bir kelime bile kavgaya yol açabiliyor. Ben sende güzel bir ahlak görüyorum Allahu Teala senin her daim böyle olamanı nasip etsin. Kardeşim banım yaklaştığını biliyorum o yüzden son cümle olarak sana bu forumda tartışmalı kişi ve şahsiyetler üzerinde durma sen eylemin çirkinliğini bildir ve aradan çekil ozaman hiç boşuna moralin bozulmaz. Bu arada moralin bozulmasına sebeb olduysam özür dilerim ve sana karşı yaptığım diğer saçmalıklar için. Ama ben öyle düşünüyorum ki bu tip şeyler yiğit müslümanları üzmez asıl üzülmesi gerikelen şey mazlum müslümanlar.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Yok kardeşim estağfurullah ben bu forumda veya gerçek hayatta müslüman kardeşimle yaşadığım tartışmalardan veya sözlü kavgadan dolayı kimseye hakkımı haram etmem. Burası sanal alem hiçbirimiz birbirimizi tanımıyoruz ve tek bir kelime bile kavgaya yol açabiliyor. Ben sende güzel bir ahlak görüyorum Allahu Teala senin her daim böyle olamanı nasip etsin. Kardeşim banım yaklaştığını biliyorum o yüzden son cümle olarak sana bu forumda tartışmalı kişi ve şahsiyetler üzerinde durma sen eylemin çirkinliğini bildir ve aradan çekil ozaman hiç boşuna moralin bozulmaz. Bu arada moralin bozulmasına sebeb olduysam özür dilerim ve sana karşı yaptığım diğer saçmalıklar için. Ama ben öyle düşünüyorum ki bu tip şeyler yiğit müslümanları üzmez asıl üzülmesi gerikelen şey mazlum müslümanlar.

özre gerek yok gerçekten...

tağutlara duyduğum nefret sebebiyle bir müslümandan duymak istemediğim sözler duyunca üzüyor insanı...

nasıl ki obama,putin gibi eli kanlı katillerin başına saygı ifadesi koymak bir müslümanı sinirlendiriyorsa erdoğan da benim için öyle onlardan daha hafif ya da değil bu konuşulur önemli de değil zaten her zaman siyasi çıkarları üzere (islami çıkarlar değil dikkat edin) amerika ve israille ortak iş yaptı ve hatta ırak,çeçenistan ve afganistan zulmüne ortak oldu bunları isterseniz kanıtlayabilirim ...ben tağut nedir? tevhid nedir bilmezken etrafımda hep akpli insanlar doluydu ve hiçbir islami sınır güdülmeksizin savunuluyordu ama öğrendikçe kur'anla muhakeme edebilmeye başladım,erdoğanın ne kadar kendiyle ve islam ile çelişen videolarını izledim haberleri okudum ve olayları gözlemlediysem nefretim arttı insanların körü körüne takip ettiğini ve erdoğanın onları sapıklığa ittiğini gördüğüm için artık katlanamaz oldum... öyle çokdu ki araştırmalarımla küçük bi arşiv oluşturdum insanlar her ne kadar mümkün olarak görmese ve kolaya kaçarak islami olarak gördükleri yalancıların bir şeyleri düzeltebilecek olduğuna inansa da... Resulullah'ın yolundan başka tüm yollar reddedilmiş ve Allah dinini tamamlamış hiç bir eksik bırakmamıştır...bu konuda hep aklıma Resulullah as' a darun nedvenin başkanlığı teklif edilmesine ve ona güç vaad edilmesine rağmen bunu reddedip davasından dönmediği ve bunu Allah'ın emrettiği tek yolla yaptığı aklıma gelir o eğer darun nedvenin başına geçseydi musab b. ümeyrin ailesi belki şehid edilmeyecek,bilal kızgın kayanın altında inlemeyecekti bu örnekler çok ama tek yol Allah'ın emrettiğidir biz bunu anlamayıp Allah'ın ayetlerini de göz ardı ediyor tağutlar arasında seçim yapmaya kalkıyoruz Allah ayaklarımızı islam üzerine sabit kılsın...Nefslerimizin şerrinden korusun

engellenmişsin ama belki okursun diye paylaşıyorum akhi

selamun aleykum

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum , T.C devletinde böyle yerlerin acilmasi dogal cünkü o kadinlar vergi ödemeden calismis olsa fuus olacak ama vergi ödeyerek calisirsa alin teriyle calisp hemde helal kazanc saliacak eeeeee nede olsa kutsal T.C devletine vadandaslaik görevine yaparak vegisine verdi aldigi maas anasinin ak süttü gibi helal sayilir. deyilmi hani ? türkiye tagut devletinde vegisine veren herkez her türlü haram,küfür, fuus , akliniza ne gelirse gelsin demiki taguta vergine verdin sana hersey helaldir mantigi ve ihtikadi .

bana soracak olursaniz mescidi dirar gibi sözde ibadet yeri olan yerleri acmak genel ev acmaktan cok daha tehlikeli ve sinsi genel eve giden haram islemis olarak disari cikar cünkü herkez aslinda bu isin orada parasina verip zina yapmanin islamda haram olduguna bilir

amaa yeni acilan mescdi dirarlarda imam adi altinda Taguta vatansever millet kazandirma memurlari belamlar oraya giren iyi niyetli vatandaslari önceden müslümanken sonradan mürdet olarak camiden cikmalarina saglar deyilmi ?

simdi soru türkiyede genel ev acilmasi müslüman acisindan mescidi dirar acilmasindan dahami tehlikeli veya tehlikesiz. son sözüm Taksime yapilacak o yeni mescidi dirar kactane genel eve bedel

selamlarimla

Üst Ana Sayfa Alt