Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kürtleri Istemiyorum !

kaniirfan Çevrimdışı

kaniirfan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kürtleri istemiyorum!
Kürtleri istemiyormuş! Sen kimsin? Türk imiş… İyi peygamberimizde Arap… Kürtlerde, ezberletilmiş, kominzm isyanın değişik veçhesi olan, ‘ezilmiş halk' teranelerini ile Türklere kızgınmış. İki taraf içinde, eğer Müslüman değilsen diyecek lafım yok. İkilik çıkarmak, tefrika yaratmak için, çeşitli desiselerle, türlü çeşit hinlikler yapan, iki kardeş gurubu birbirine düşürmek için, koyun postuna bürünen, bulanık suda balık avlamak niyeti ile suyu bulandırana, ne sözüm olabilir ki?

“Türküm Kürt'ü istemiyorum, Kürdüm Türk'e kızgınım, diyorsan eğer Müslüman isen söyleyecek çok sözüm var. Aynı anne babadan olma kardeşin “ben kardeşimi bu evde istemiyorum” demesine benziyor, halbuki ikisinin de o evde yaşama hakkı aynıdır. Önce şunu belirteyim ben, saf kan mı derler, hani şimdide biraz daha sınıf farkı yaratmak, bölmek için, birde beyaz versiyonunu ürettiler ya, her neyse ben katıksız Türküm. Ama her şeyden önce Arap'ın Acem'e üstünlüğü yoktur diyen bir peygamberin ümmetiyim. Çünkü insan yaratılırken ırkını kendi kesbi ile seçmiyor ki, bunu üstünlük olarak görsün, üstünlük (takva)dadır.

İnsan memleketini sevmesi caizdir. Toprak için, vatan için ölmek şehitlik mertebesidir ki, peygamberlerden sonra en yüksek, makamdır. Türküm Türkiyemi canımdan çok severim, ama kardeşim de, ailemin ferdi olan kardeşimi de en az, evim, vatanım, kadar severim. Çünkü Müslümanlar bir vücudun uzvu gibidir, biri ağrıyınca acıyı tüm vücut hisseder. Hissetmelidir. Hissetmiyorsan senin duyularında, ruhunda, merhametinde, insanlığında sorun var demektir. Filistin için, Irak için, Afganistan için, hatta Amerika'daki dindaşının ‘İslami fobia' yüzünden maruz kaldığı zulüm için, uykusuz kalmıyorsan, Müslüman kisveni gözden geçirmen gerekir.
Şümullü bir kardeşlik bilincine ulaşınca, dünyaya ve ukbaya hükmedeceğimizi, dünyamızı ve ukbamızı mamur edeceğimizi bilen, bu ülkenin düşmanları, Yahudi Kürtler, arz-ı mevut hayalleri kuranlar, dış mihrakların kuklaları, kasti ırkçılığı kaşıyarak terör çıkarıp iki sırt sırta vermiş kardeşin eline birer silah tutuşturup başına vuruyor, kardeşleri yüz yüze dönünce birbirlerini görüyor, kendisine vuranın karşısında kardeşi olduğunu zannediyor. Hep aynı oyun sahnede biz Müslümanlar ibret almadığımız gibi, her seferinde bu tuzağa düşüyoruz. Şalom'da ırkçılığı kınayıp holokosta veryansın edip lanetler yağdıranlar, ne hikmetse (buna hikmet değil, hainlik dememiz gerekir) güneydoğuda, ırk ayrımını kaşıyıp duruyorlar.

Rusya komünist rejimi, yıllarca Azerileri, Özbekleri Ahıskalıları birbirine düşman etmeye çalıştı. Benim Azeri işçilerim vardı, Ahıskalı işçilerim vardı, “Özbek olmaktansa köpek oluyum” diyorlardı, kendi kardeşinden nefret ediyordu. Çünkü evlerini yakan yıkan Ruslar, olayları, öldürmeleri, kıtalleri, Özbeklerin üstüne atmış, bu zavallıları kandırmıştı. Aynı oyun, Güneydoğuda da sahnelendi. Şer mihrakların kıtalleri, halka karşı olanları askere, askere karşı olanları halka, mal edildi. Bizim arkadaşımızı evinden alıp öldürenler, hanımın anlattığına göre, Kürtçe konuşuyordu ama ertesi gün haberler halka asker öldürdü diye yayıldı. Başka bir olayda, masum halktan birilerine şuç atıldı ertesi gün asker, ev ev masum Kürt kardeşlerimi tevkif etti.

Ziya Gökalp'e atfedilen, “bir toplumun millet olması için dil ve din birliği gerekir” sözünü hatırlayalım. Lakin buraya bir şerh düşmek gerek: Din birliği, elan doğru, yalnız dil birliği olan yeryüzünde onlarca ülke var ama bir millet değiller. Mesela Amerika ile İngiltere'yi örnek gösteriri Nurettin Topçu, derki: “ Bu ülkelerin dilleri birdir, lakin bir millet değillerdir”.

Birde millet olmak için hars birliği gereklidir. O zaman bizde, din birliği ve hars birliği diyelim. Harsı kültür olarak alsak, (kültürün dili kapsadığını biliyoruz ama daha geniş alanı kapsadığı için) Kürt ve Türk olarak ortak kültürümüz var diyebiliyoruz. Hars birliğini, toprak olarak da alsak, aynı toprağı paylaşıyoruz. Dinimiz zaten bir, o halde biz bir milletiz diyebiliriz. Millet kelimesi etimolojik olarak, gidilen yol manasına da gelir, bizler aynı güzergaha kürek çeken insanlar olarak, bir milletiz. Küfürde tek millettir, o zaman ferasetle, karşımıza kimi alacağımızı iyi bilmemiz gerekir. Yoksa millet ve ırk kelimelerini, Hitler gibi ‘nasyonalist' manasında, Mekke müşrikleri gibi ‘asabiyet' manasında kullanırsak, top yekûn hezimete uğrarız.

Biz millet olmadan önce zaten ümmetiz, kardeşiz. Maide 54. Ayetin bir kısmında “mümin mümine karşı şefkatli merhametli, küffara karşı şecaatli, kuvvetli, olur” der. Kitabımızda kardeşlikten bahseden o kadar çok ayet vardır ki, ve asla tefrikaya düşülememesini emreder. Ayette “mü'min mü'minle tefrikaya düşerse Allah rahmet nazarını çeker” der.

Nitekim Endülüs'ün düşmesinde bile tefrika var, bir zatı muhteremden iktibasla, tarihi vesikalar söyle yazıyor, “Berberileri savaştılar, sonra Şamlılarla Yemenliler savaştı. Ülke düşünce, engizisyonlara kurban oldular. Kuran yasaklandı, tesettür yasaklandı, kiliseye gidiyor eve gelip gözyaşı ile namaz kılıyorlardı. Çocuklarını vaftiz edip eve getirip tuzla ovuyorlardı gözyaşlarıyla.”

Evet birbiri ile savaşınca Endülüs'te olduğu gibi, “Mümin müminle tefrikaya düşerse Allah oradan rahmet nazarını çeker”, ayeti mucibince, tefrika akabinde düşmanın eline kalması mukadderdir.

Filistin'de Hamas'la El Fetih savaşmaya başlayınca bütün Müslüman coğrafya bir anda merhametle değil kızgınlıkla bakmıştı, nitekim kendi kendilerine en büyük darbeyi asıl o zaman vurdular. Irakta, Türkmen Sünni, Kürdi diye birbirine kırdırdılar, yutulmaya hazır lokma haline geldiler. Şimdide ülkemde. Aynı oyun sahnede… Ben bu mülahazalarladır ki, inançlı Kürt kardeşimi, inançsız en yakınıma değişmem. Biyolojik bağdan ötedir, manevi bağ. Bediüzzaman Kürtlere, “Türklerle tefrikaya düşmeyin” diye defaatle ikazı vardır..

Ama bütün bunlar demek değil ki, İmralıdaki otuz bin insanın ölümünden mesul caniyi ki, ( bence şimdiye kadar, otuz bin kere asılması gerekirdi), demeç verecek kadar adam yerine konulmasına sıcak bakıyorum. Anayasa hakkında hukuk hakkında, avukatı aracılığı ile fikrini söylüyor bizim muzır neşriyat da onu intişar ediyor ya, işte bunu hazmedemiyorum. Onun söz söylemeye hakkı yok.

İki tarafta, işin bilincinde olmalı, safları sık tutmalı ki, araya insan görünümlü şeytanlar, Türk görünümlü, ya da Kürt görünümlü fitneciler girmesin.

Aramızda görüş ayrılığı olabilir, nitekim aynı anadan doğma kardeşlerin bile olur. Oturup, müzakere, münazara, muhavere yaparız ama muhalefet konumuna geçip muharebe, hele hele mukatele asla yapmamalıyız. Nisa suresi 93. Ayette “ kim bir mü'mini haksız yere, kasten öldürürse, cezası ebedi cehennemdir, ALLAH ona gazap ve lanet etmiştir ve ona büyük bir azap hazırlamıştır “ denilir.

Yavuz Bülent Bakiler, Yıllar önce Bursa'ya Fethiye kültür merkezine gelmişti. Olayı anlatmadan şunu belirtmek isterim, Sayın Bakiler'e saygım sonsuz, çok güzel hizmetlerde bulunan, her türlü övgüyü hak eden bir şahsı muhteremdir. Lakin bu konuşmayı aktarmam konuyu oldukça müşahhas kılacağı için elzem.

Sayın Bakiler, konuşmasında henüz ziyaret edip geldiği Türki cumhuriyetlerinden bahsedip duruyordu. Yatırımın oraya kaydırılması gerektiğinden, oradaki halkın çok yoksul bırakıldığından, onların bizim kardeşlerimiz olduğundan, bahsediyordu. Elan doğrudur, canımız, kardeşimizdir. Lakin söz döndü dolaştı Araplarla olan ticari yatırımlara, ihalelere gelince Arapları küçümser, bir tavırla: kirli pasaklı olduklarından kabalıklarından bahsetti durdu. Konuşması bitince protokol bölümündeki yerine oturunca, diğer konuşmacı sahnede iken Sayın Bakilerin yanına gittim.

Dedim ki:
“ Neden Türki cumhuriyetlerinden kardeşlerimiz derken, Araplara elin Arap'ı dediniz, Araplar bizim din kardeşimiz, değimli?” diye sordum, cevaben:
“ Araplar din kardeşimiz olabilir ama Türki cumhuriyetindekiler bizim kan kardeşimiz dedi.
Bende:
“ Sayın Bakiler, biz din için kanımızı feda ederiz. Din birliği en önemli birlikteliktir dedim.”

Evet, Biz dinimiz için kanımızı döker canımızı verir şehit oluruz. Malımızı kardeşimize veriri sadak sevabı alırız, onu nefsimize tercih ederiz ensar oluruz. Kürt kardeşlerimin tırnağına değen her taşta benim canım yanar. Bizi şekerle su gibi karışmışız, biz et ile tırnağız. Biz üstü üste dikilmiş, iç içe geçmiş kumaş gibiyiz, ayırmaya kalkınca iki tarafın yırtılması, heba olması mukadderdir. Kürtlerden açılımla ilgili konularda bahsederken, ekalliyetlerle hele hele Ermenilerle birlikte anılması, hamakatlıktan başka bir şey değil.

Siz fitneciler hevesleriniz kursaklarınızda kalacak. Biz, iki kardeş, geçmişte olduğu gibi, canımızı, kanımızı bu din için, bu topraklar için feda ederiz. El ele verip bir gün siz fitnecileri bu memleketten def ederiz. Biz din kardeşliği ile yekvücut olup bütün cihanı elde eder, yine yedi düvele hükmederiz.

İslam birliği eşittir, dünya hakimiyeti ve ahret saadetidir.

Rukiye Yıldız Erdoğmuş

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İslam birliği eşittir, dünya hakimiyeti ve ahret saadetidir.

E Çevrimdışı

emre90

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kürdü istemem ne demek, yahu Türk Kürt ne demek, bir insanın "ben müslümanım" dedikten sonra başka kimliğe ne ihtiyacı olabilirki ?

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
***Irkcılık şeytan aleyhi lane nin sünnetidir***ilk ırkcı şeytandır. Rabbi ona ademe secde et dediğinde o benim maddem adem den daha üstündür ben ateşten yaratıldım o ise topraktan ateş topraktan üstündür diyerek isyan etmişti..ilk ırkcı şeytandır çünkü kendi ırkını maddesini üstün görmüş kibirlenmiş Allah isyan etmiştir...eğer bir kişi ben türküm kürtten üstünüm çünkü ben doğuda doğmamışıom allah beni istanbulda-ankarada-ismirde yarattı o yüzden ben üstünüm düşüncesineyse o kişi büyük bir isyan içindedir küfürdedir. derhal tevbe etmelidir...Allah sizin renginize ırkınıza bakmayacak ''Allah katında en hayırlı olanınız ondan en çok korkanınızdır'' ayetini hatırlatırım...yani en hayırlınız türkünüzdür arabınızdır çerkezinizdir değil ...takvalı olanınızdır...we esselamualykum

E Çevrimdışı

emre90

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İbni kayyım kardeş konuyu çok güzel açıklamış Allah razı olsun. Başka söze yer bırakmamış.

W Çevrimdışı

_WEFADARİ_

Üye
İslam-TR Üyesi
Bana Müslümanlardan olmam emredildi. (Neml 92)
Size Müslüman adını veren O'dur. O halde namaz kılın, zekat verin, Allah'a sarılın. O sizin sahibinizdir. (Hac 78)

Ey iman edenler! Allah'tan, O'na yaraşır şekilde korkun ve ancak Müslümanlar olarak can verin. (Al-i İmran 102)

Müminler ancak kardeştirler. (Hucurat 10)

Sizin dostunuz ancak Allah, O'nun Peygamberi ve namaz kılan, zekat veren ve rüku eden müminlerdir. (Maide 55)

Mü’minler, Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa, artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur. (Al-i İmran 28)

Bir hadiste şöyle buyurulmaktadır: Birbirlerini sevmede, birbirlerine merhamette, birbirlerine şefkatte Mü’minlerin misali; bir bedenin misalidir. Ondan bir uzuv rahatsız olsa, diğer uzuvlar uykusuzluk ve hararette ona iştirak ederler (Buhari, Müslim)

Sonra; biz Müslümanız. Dinimiz İslam, kitabımız Kur’an, Peygamberimiz Muhammed (sav)’dir.

Bu inanç ve din, Mü’min ve Müslümanların ortak inanç ve dinidir. Onları bir araya getirir, birleştirir, aynı safta yerleştirir ve kardeş yapar. Dolayısıyla imanın ve İslam’ın şartlarında ifadesini bulan hususiyetlere hakkıyla inanıp gereğini yerine getirmeye çalışanlar, inanmayanlardan ayrı bir topluluktur. Bu, İslam ümmetidir. O halde Müslüman, İslam ümmetinin mensubudur, yeri Müslümanların yanıdır.

W Çevrimdışı

_WEFADARİ_

Üye
İslam-TR Üyesi
İmanın ve İslam’ın şartlarında ifadesini bulan hususlara inanan ve ben Müslümanlardanım diyen biri, dili, rengi ve soyu ne olursa olsun İslam ümmetinin bir ferdidir ve İslam ümmeti, dili, rengi ve soyu ne olursa olsun bütün Müslümanlar için bir şemsiye ve çatı konumundadır. Ümmet bir aile, kavimler bu ailenin bireyleri ve Müslümanlar, bu bireylerin bedenlerindeki uzuvlardırlar. Dolayısıyla ümmet içinde hiçbir kavmin diğer bir kavme göre üstünlüğü yada ayrıcalığı yoktur. Ümmet içindeki her kavim, dil, kabile veya renk; zenginlik, çeşitlilik ve dolayısıyla güzelliktir, kuvvettir.

Rasulullah (sav) şöyle buyurmuştur: Ey insanlar! Dikkat edin, Rabbiniz birdir. Hiçbir Arabın Arap olmayana üstünlüğü yoktur ve hiçbir Arap olmayanın da hiçbir Araba üstünlüğü yoktur. Siyah renkte olanın hiçbir beyaz renkte olana, beyaz renkte olanın da hiçbir siyah renkte olana üstünlüğü yoktur. Üstünlükler ancak takva iledir. Şüphesiz ki Allah katında en değerliniz Allah'tan en çok sakınanınızdır. ……" (Beyhaki)

Başka bir hadiste de yine şöyle buyurmuştur: Allah Teala kıyamet günü sizin soyunuzdan sopunuzdan sormayacaktır. Şüphesiz ki Allah katında en üstün olanınız kötülüklerden en çok sakınanınızdır. Diğer bir hadisin ifadesi de şöyledir: Allah sizin mallarınıza ve şekillerinize bakmaz, fakat o sizin kalplerinize ve amellerinize bakar. (Müslim, İbn Mace)

H Çevrimdışı

hutamemuhafız

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ırkcılık hayvanlarda olur kardeşler...kurt kurt ıle ..koyun koyun ile..davar davar ile gezer...islamda ise kardeşlik ve eşitlik varıdr arkadaşların emegıne saglık harıka bilgiler vermişler...

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
ve öyle olaylar varki anlatılacak bu ırkçılk üzerine yanlışşam hemen düzeltiniz.peygamberimiz ırkçılk yapan babasını kamışını emiyor demiştir beyazın siyaha siyahında beyaza kürtlerin türklerede kürtlerin türklere bir üstünlüğü yoktür üstünlük ancak takvadandır

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Irkçılıktan hayır yoktur. Kürtlerin de, Türklerin de hepsi bir değil.. Irkçılığı sevmem.

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillâhirrahmânirrahîm elhamdulillah wesselatu wesselamu ēla Resulillah. Selâmunaleykum.
islam coğrafyasında kafirlerin türettiği ve işlerine gelen birşeydir ırkçılık milliyetçilik.
osmanlıyı yıkanlar islamı ve ümmet anlayışını yok etti yerine laiklik milliyetçilik gibi batıl şirk düşünceleri yaydı.
bir düşünelim Türkiye yi ,islam ahkamı iptal ediliyor ve sürekli Türk milleti nin üstünlüğüne vurgu yapılıyor her millete Türklük dayatılıyor ki bu topraklarda onlarca farklı millet var. Ve sanırım en kalabalık 2. millet olan kürtleri inkar etme ve türkleştirme politikaları ki zamanında bir paşa kürtlerin dağlı türk olduğunu ve karda yürürken çıkan kart kurt sesinden kürt ismini aldıklarını söyleyen akla zarar bir şey zırvalamıştı.
öte yandan bu zulüm ve baskının bir sonucu olarak kürtlerin haklılığını davasının temeline yerleştiren ama aynı zamanda islam dışı marksist komunist küfrünü de harmanlayıp bu uğurda silahlanan pkk... ve kan ve ayrılık da derinleşme...
ey müslüman muvahhid kardeşler ve bacılar. Dikkat edin Atatürk keferesi Türklüğü pompalayan ve bugün kü ırkçı zihniyeti bu ülkeye koyan en önemli etken dir. öbür yandan Öcalan keferesi de kürtlüğü pompalayan bu halkta ayrılık fikirlerini yerleştiren biridir.
bu iki kafirin ortak paydası islamı halklarını gerilettiğini ancak islamdan koparak gelişeceğini (atatürk) özgürleşeceğini(öcalan) iddia etmeleridir.anlıyor musunuz olayı ?
kadeşlerim kürt kürttür türk türktür arnavut arnavuttur v.s. ama kalbimizde azıcık bile milliyetçilik sevdası varsa Allah a tevbe edip bizi bundan kurtarmasını dileyelim.
islamda asla yeri olmayan ve islam düşmanı kafirlerin geçmişten bu güne en büyük fitne silahlarından olan ırkıçı milliyetçi düşüncelerden beri olalım.
son olarak şöyle bir olay var siyerde. evs ve hazrec kabileleri islam sayesinde kardeş olmuş lardı tabi yahudi kafirlerin hesabına gelmedi bu hal.
ne yaptılar? münafıkları devreye sokup evs ve hazreçlilerin çok kanlı savaşı olan buas günü ile ilgili şiirler okudular .tabi kavmiyetçi damarları kabaran evs ve hazreçliler silahlarını alıp nerdeyse yeni bir savaşın eşiğine geldi. Resuli Ekrem s.a olaya mudahil olup tarafları barıştırmasa islam o zayıf sürecinde yok olmanın eşiğine gelebilirdi...
vallahi durum bugün de böyledir. kavmiyetçi/milliyetçi lik hala islam için büyük bir tehlikedir..
elhamdulillah i Rabbul ÂLEMN.

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
''..islam coğrafyasında kafirlerin türettiği* ve işlerine gelen birşeydir ırkçılıkmilliyetçilik...''

*düzeltme: ortaya çıkardıkları ve yaydıkları desem daha doğru olurdu.